Kruté

Kruté https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204014/bmid_roztomile-male-lharky-krute-W8v-204014.jpg 4 111 19

Jsou vinny do prokázání neviny. Čtyři dlouhé roky otřásá pensylvánským Rosewoodem skandál, ve kterém hrají hlavní roli čtyři dnes už maturantky: Aria, Emily, Hanna a Spencer. Během té dlouhé doby přišly o své přátele i lásky, pronásledovala je všudypřítomná A, o vlásek unikly smrti. Ale jejich trápení zdaleka není u konce. Ariin milostný život se otřásá v základech, když se náhle objeví její bývalý učitel angličtiny. Emily si pořád nemůže vybrat, koho vlastně chce. Hanna se dává na politiku, ale to znamená hru s ohněm. A člověk, který měl zůstat navždy zapomenutý, se vrací zpátky do Spenceřiny blízkosti, aby ji konečně dostihl. A život všech čtyř dívek se navíc nebezpečně prolíná s osudy hrdinů Shakespearových tragédií - Lady Macbeth, Romeo a Julie... Nesmíme také zapomenout, co se loni stalo na jaře. Z prázdnin na Jamajce si naše kamarádky odvezly tajemství ze všech nejtemnější - a hádejte, kdo je odhalí? A je odhodlaná všemi prostředky holky přinutit, aby za svůj zločin zaplatily. Horší než krutá A je pro ně snad jenom vědomí, že trest, kterému zřejmě neujdou, si čtveřice opravdu zaslouží.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Pretty Little Liars 10: Ruthless , 2011

Mruskulka
26.05.2020 2 z 5

Tenhle díl mě tak nějak neoslovil. Za mě nejslabší

Sabina335
06.04.2020 5 z 5

Série knih spíše pro mladší čtenáře. Knihy jsem so pořídila až poté, co jsem viděla první sérii seriálového zpracování a jednoduše jsem knihám propadla. Velmi mě baví srovnávat seriál a knižní předlohu.

LucaR8
25.09.2019 5 z 5

Nepatřím už sice do věkové kategorie, pro kterou jsou knihy určené, přesto jsem četla jednu knihu za druhou. Na každá další díl jsem se těšila jak malá holka. Sérii jsem začla číst, když už běžel seriál a nutně jsem potřebovala vědět, kdo je A. Ze seriálu jsem byla zklamaná, po skončení zůstalo hodně nezodpovězených otázek. Knižní předloha je lepší než seriál/film, ostatně tak je to u všech předloh. A jsem ráda, že v knížkách vše dávalo smysl, bylo zodpovězeno a série měla hezký konec.

oblakaknih
12.02.2019 3 z 5

Historie se opakuje, problémy se kupí...
Tady asi není co říct. Fajn kniha, rychle přečtené. Opět čtivé, nějaké záhady (samozřejmě).

petra3242
21.06.2018 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší z celé série, neustálé vracení se k předchozím dílům už mi dost vadilo. Místy jsem se nudila, čtení mě začalo zase bavit až u posledních několika kapitol.

Petra Ďat
22.10.2017 3 z 5

Nenáročné čtení :)

Sarfias
04.12.2016 5 z 5

Tady jsem se rozmýšlela, kolik dát hvězd. Nakonec jsem se rozhodla pro plný počet. Totiž knihy z této série mě již začínají nudit, je to vše na jedno brdo, ale prostě jsem si dala úkol, že je přečtu všechny :)
Nicméně..pokud se na knihu podívám z jiného úhlu, je to celkem zajímavý pohled na to, jak vás psychický teror dokáže postupně rozkládat. Pozor SPOIL. Jak dívky postupně mají vidiny, "slyšiny"..Spencer málem zabije nevinnou (opravdu nevinnou?) dívku jen ze stresu a hrůzy. V podstatě kdyby nebyl příběh tak rozplizlý, věřím, že by to byl celkem zajímavý psychologický triler. Na druhou stránku..právě počet knih dává čtenáři pocítit v některých okamžicích silný dopad toho, co lhářky prožívají a toho všeho, co ve svém věku nesou. I když..ano, přiznejme si to, spousta toho je už prostě stará známá písnička.

TheMelorry
26.07.2016 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale potom už jsem knížku skoro neodložila. Prostě stejně skvělý a napínavý díl, jako ty předchozí.

SelenaDemi428
28.03.2016 5 z 5

Opět úžasný díl a už se těším na další :).

orangerose
14.02.2016 5 z 5

plná akce , zábavná a super knížka :)

M.S.
07.02.2016 2 z 5

Takže tímto dílem končím. Přečetla jsem pár prvních knih a další jsem četla jen ze zvědavosti, kdo je A. Postupně se to ale pořád zhoršovalo, jedinou náplní je již jen móda, kdo má a nemá co značkové, nepromyšlené a dost nezajímavé milostné trojúhelníky, které ve mně nevzbuzují žádnou zvědavost. O A nemluvě - ze začátku to byla celkem záhada a přiznám se, že mě pořád užíralo, kdo to byl, ale teď už to ani nemá tu původní atmosféru. Autorka to zkazila neustálým vnucování, že A je prostě záhada, ó můj bože, všichni se jí bojte a nikdy nezjistíte, kdo to je. Nuda. Napsat 6 či 7 dílů by bohatě stačilo, tohle už je vážně moc. Ty dvě hvězdy dávám jen za autorčinu snahu a její genialitu, že z tohohle dokáže vytřískat takové peníze.

Lolaniky
29.09.2015

nebyla špatná

Marisa
16.08.2015 5 z 5

Shepardová prostě nikdy nepřestane bavit :D . Tento díl byl obzvlášť zajímavý, hned jdu část další :)

Teraslík
22.03.2015 5 z 5

Další skvělý díl skvělé série! Autorka má pořád skvělé nápady a příjemně šokuje. Zase spousta napětí a skvělé atmosféry. Úžasná kniha. Moc doporučuji!!!

Anya
17.03.2015 5 z 5

Na tento díl jsem se velmi těšila. Do půlky jsem se tak nějak nutila, ale možná je to tím, že knihy čtu všechny za sebou a tak jsem přelhářkovaná. Každopádně, opět nové zvraty, ale také příjemná překvapení. Konec jsem zhltala a jdu číst další dí :D

LolaBlaugrrana
18.01.2015 4 z 5

Knížka se četla dobře,ale trochu mi tam vadily dlouhé a časté flashbacky a komentování událostí z minulých dílů. Nicméně, těším se na další díl :)

smejkalova.m
11.12.2014 5 z 5

Jsem zvědavá na další!

VerčaSvozi
08.11.2014 5 z 5

Jo, knížka byla dobrá, napínavá, líbilo se mi že se holky daly dohromady :3

luciefeix
16.09.2014 5 z 5

jako vzdy skvělé napínavé , tajemné , zamotané :))