petra3242 petra3242 komentáře u knih

Hledej mě Hledej mě Lisa Gardner

(SPOILER) Smutný příběh, který mě ale neskutečně bavil. Tak moc mi bylo líto Mannyho a i Roxy. Zatímco jde vyvenčit psy, někdo zmasakruje celou její rodinu. Nedokázala jsem si představit, kdo může něco takového udělat. Nechtěla jsem věřit tomu, že by to mohla udělat Roxy, že by dokázala popravit vlastní matku, mladší sestru nebo milovaného bratříčka. Konečné rozuzlení bylo pro mě překvapivé a pořád si říkám proč?
Jen poznámka: nevěděla jsem, že kniha je ze série, ve čtení mi to nijak nevadilo. Možná si přečtu i ostatní díly

15.07.2023 4 z 5

Tango Tango Sveva Casati Modignani

Nechápu, kde kniha vzala tak vysoké hodnocení. Mě čtení vůbec nebavilo. Jednu hvězdu dávám za příběhy z minulosti Matilde a Giovanny, které byly alespoň trochu čtivé. Kdyby se mi kniha nehodila do výzvy, odložila bych ji jako nedočtenou.

04.07.2023 1 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

(SPOILER) Velmi zvláštní příběh, normálně nečtu knihy o robotech a umělé inteligenci, ani nevím, proč jsem si ji koupila, čím mě tak zaujala... Ze začátku se mi kniha moc nelíbila, stačilo ale pár kapitol a vše bylo jinak. Příběh Abbie byl smutný, chtěla pro svého chlapečka to nejlepší a dala za to tu nejvyšší cenu. Robotka Abbie mi byla sympatická, dojalo mě, jak se chovala k Dannymu. Škoda toho konce, přála jsem si, aby to dopadlo jinak

22.06.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

(SPOILER) Silné téma, velmi pěkné a čtivé zpracování.
Nechtělo se mi vůbec věřit, že by někdo z trojice dětí mohl být vrah, jako pardon, ale kdo zabije vlastní matku?? A tak jsem myslela, že by pachatelem mohl být někdo jiný, někdo úplně mimo rodinu... Chvilku mě i napadlo, že se nějakým způsobem zabili ti dva navzájem, ale to je nesmysl :D
Bohužel ne vždy je vrahem zahradník...

20.06.2023 3 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

(SPOILER) Zajímavý příběh, netuším jen, která z těch dvou mi víc lezla na nervy... Jestli Kelly (matka Aarona), která je tak vlezlá, že bych ji za kamarádku nechtěla ani za nic. Nebo druhá Kelly (matka Sullivana), která je zase vypočítává mrcha a neštítí se ničeho, aby dosáhla svého. Ve finále jsem samozřejmě fandila té první Kelly a přála si, aby vše dobře dopadlo.... Ale ten konec... Nevím, jestli jsem si to představovala právě takhle...

17.06.2023 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

No.... Tohle mě moc nenadchlo, kniha mi nijak zábavná nepřišla, zasmála jsem se možná dvakrát... Četla jsem ji několikrát a na třetí pokus konečně dočetla. Příběh mi nepřišel vtipný, spíš směšný a místy dost trapný. Možná pan Hartl píše dobře, mně osobně se ale kniha vůbec nelíbila. Alespoň jedna hvězda za snahu...

14.06.2023 1 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

(SPOILER) Řbitov zviřátek mi doporučila již před lety moje kolegyně z práce (jsme učitelky v mateřské škole, to jen tak mimochodem...). Dlouho jsem se ke čtení neodvažovala, a tak stála na poličce knihovny a čekala, až přijde její čas.
Přijde mi neuvěřitelné, co dokáže vyplodit fantazie člověka, smekám, pane Kingu a to bez debaty.
Příběh vás chytne a nepustí, od první stránky jsem nedokázala knihu odložit a tentokrát to bylo snad poprvé, co jsem se nutila knihu zavřít a jít spát, jinak bych četla nonstop.
Když to tak vezmu, kdo si někdy po odchodu milovaného zvířátka nebo člověka neřekl, udělal/a bych cokoliv, jen aby se mi ten/ta vrátil/a zpátky. Vážně? Vážně cokoliv? Jako Louis?
A když se to nepovede, tak co? Tak to zase sprovodím ze světa... To je horší než hra na Boha. Ne nadarmo se říká "Odpočívej v pokoji". A přesně, jak je řečeno v knize - Někdy je lepší být mrtvý...
Díky Bohu, že je to "jen" kniha.

09.06.2023 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tak tohle byla teda síla. Nečekala jsem, že to bude takové drama a že Janie bude takový spratek. Kniha je plná zvratů, emocí, napětí... Příběh je děsivý, ale je tak skvěle napsaný, že vás nutí číst pořád dál a dál. Jen ten konec by mohl být víc dotažený, nebo si autorka nechává prostor pro další díl?

17.01.2021 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Knihu jsem dostala k Vánocům od kamarádky, a tak jsem si ji po letech přečetla znovu. Nic naplat pan Rudolf prostě umí. Ještě se chystám na stejnojmenný film, také už je to nějaký ten pátek, co jsem ho viděla naposledy.

14.01.2021

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Milá knížka povídek s vánoční tématikou. Všechny příběhy se mi moc líbily, nejvíc mě oslovila první povídka. Bylo fajn, že se příběhy spolu prolínaly. Hezké oddychové čtení.

28.12.2020 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Začátek se trochu vleče, ale od 2/3 vás už děj nepustí.

09.11.2020 3 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Napřed mi přišlo, že se v knize nic neděje, Ella byla unesena, rodiče mají tiskovku... Do toho jsou vloženy zápisy z deníku. Stále jsem si říkala, kdo asi je ta Vrabčinka. Bylo to pro mě velké překvapení, když na konci příběhu vyšlo vše najevo. Elly mi bylo líto, ale zároveň jsem byla smutná z toho, jak se děti snadno nechají zlákat k odchodu s cizí osobou. Konec knihy byl pro mě velmi silný, trochu mě mrzí, že nebylo řečeno, co bylo dál s únoskyní. Jestli to, jak se nakonec zachovala, byla alespoň polehčující okolnost.

25.03.2020 3 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Kniha se mi líbila, i když už nesplňuji věkovou kategorii, pro kterou je určená. Myslela jsem si, že dopisy budou adresované May, proto jsem byla trochu překvapená, když první dopis začínal slovy: "Milý Kurte Cobaine...".

Příběh byl zajímavý, lehce napínavý i dojemný. Laurel mi trochu připomínala mě samotnou na začátku střední školy. Taky jsem pořádně nevěděla, kdo vlastně jsem a nejradši jsem sedávala sama někde vzadu. A i ty svačiny... jak bylo potupné, vyndat z batohu svačinu z domov... :D

26.01.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Kniha se mi líbila, jednoduše psaná, smutná, dojemná. Trochu jsem srovnávala s knihou Psí domov. Byla jsem ráda, že Gump našel domov, ale mrzelo mě, že už se neviděl s Béďou.

13.01.2020 4 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Kniha se četla dobře, ale že by se mi nějak zvlášť líbila se říct nedá. Leah mi přišla jako fracek. Kniha Já, Simon byla lepší, škoda že příběh o Leah takové štěstí neměl.

13.11.2019 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tahle kniha se mi moc nelíbila. Velké množství postav mě mátlo, trvalo mi téměř celou knihu, než jsem se zorientovala, kdo ke komu patří.

03.11.2019 2 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Kniha se mi celkem líbila, byla čtivě napsaná. Alici jsem si oblíbila a přála jsem si, aby se s Nickem zase udobřili. Při čtení jsem si představovala, jak by asi vypadal můj život, kdybych se vrátila o 10 let zpět. Líbilo se mi, že Alice si nechala část svého zkušenějšího já a občas pustila ke slovu i své mladší já. Tak bychom to měli mít všichni. Tahle kniha, byť to někomu může připadat zvláštní, je pro mě velkou inspirací.

12.10.2019 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Kniha se mi líbila, postavy byly zajímavé. Bavilo mě sledovat, jak se mění život Vanessy. Ze začátku se mi nedařilo do příběhu začíst, změna přišla až od druhé část, pak už se kniha četla sama.

17.03.2019 4 z 5

Padesát stínů Evy Padesát stínů Evy Rossella Calabró

Ze začátku celkem vtipné čtení. Postupně upadala kvalita i můj zájem. Nedoporučuji.

27.02.2019 2 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Vyprávění z pohledu Holdera bylo jistě zajímavé, osobně jsem si ale měla dát mezi knihami nějakou pauzu a ne je číst hned za sebou, protože mě až tolik nebavilo číst to samé zase znovu. Jsem ráda, že na konci bylo něco navíc než v knize "Hope".

19.02.2019 3 z 5