Nikdy v životě

Nikdy v životě

Ještě nedávno jsem měla všechno, co si jen dívka může přát: báječné přátele, úžasného kluka, skvělou rodinu. Nikdo z nich ovšem netuší, že jsem odešla - že jsem mrtvá. Moje místo totiž zaujala má znovunalezená sestra-dvojče Emma, která se pokouší vypátrat mého vraha. Spí v mém pokoji, nosí moje oblečení a mé rodiče oslovuje mami a tati. A můj vrah ji sleduje na každém kroku. Ze svého života si toho moc nepamatuju, jen záblesky a krátké okamžiky, takže jediné, co můžu dělat, je pozorovat Emmu, jak se snaží vyřešit záhadu mého zmizení… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/156591/lying-game-nikdy-v-z.jpg 4.3135

Hra lží (2.)

Lolaniky

super knižka

PLLlover
30.11.2016

Kniha je absolutně skvělá, o tom žádná, ale přijde mi, že si Emma spojuje i věci, které do sebe nezapadají. Také se divím, že jí nikdo doposud nepoznal. Má úplně jiné chování než Sutton, takže by kamarádky měly pojmout podezření, ne?

šneki
06.10.2016

Knížka byla celkově napínavá, ale za konec jsem musela jednu hvězdičku odebrat... Bojím se, aby se přístí knížky nestaly jedním velkým opakovámím.

YuuMitsuko
11.08.2016

*Spoiler alert*
Takže v prvním díle byly podezřelé Madeline, Charlotte a Laurel. Ve druhém díle to byly stoprocentně Gabby a Lilly. Do třetího jdeme s tím, že vrahem je na 98% Thayer. Upřímně doufám, že to takhle nebude pokračovat všech 6 knih. Protože je mi to opravdu protivný sledovat takhle stejnou linku. (Ten je vrah, chce mě zabít, bojím se být s ním sama, ha, není to on, tak koho se budu bát teď?... jako vážně?)
Na druhou stranu, mám velikou slabost pro Ethena a on a Emma prostě patří k sobě, takže bych četla dál jenom kvůli němu.
Navíc, když pominu linku s vrahem Sutton, je tam spousta dalších charakterů se svými tajemstvími, které doufám, že odhalí autorka v dalších dílech (třeba na linku s Madeline se opravdu těším). Takže 3 hvězdy a potenciál do budoucna :)

_Žanet_
08.08.2016

Fakt dobrá kniha, dobrá spisovatelka a dobrá série!:) Tahle série mě hodně baví a to jsem se bála, že nebude. Rozhodně ji dočtu a jsem zvědavá jak to dopadne.

Anette Abeja
16.02.2016

Netřeba komentovat každý díl této série, běžím pro další díl a hádám dál! :))

Linda007
06.01.2016

Další fajn díl. Zatím asi nejvíce napínavý. Příjemné k oddechovému čtení.

Barbra06
09.10.2015

Druhý díl nezklamal a přidávám se - konečně Emmo! :D

Roselunda 1928
15.07.2015

spoiler!
První díl jsem četla asi před rokem a půl, takže jsem si musela hodně připomínat,co se dělo v jedničce. A nelíbilo se mi to tolik. Věděla jsem, že Štěbetalky jsou nevinné, jinak by to bylo moc jednoduché. A... občas mě to nudilo. Uvidíme, co přinese Thayer a další díl. Vsadím se, že Thayer v tom prsty nemá.
3,45*
P.S.: Konečně, Emmo! :D

AyameAkamatsu
06.06.2015

Rozhodně chci číst další díly :)

Madame R
05.04.2015

Druhý díl mě nezklamal. Bylo tam hodně napětí ale i vtipných situací. Na Emmě je baječné to, jak se dokáže vypořádat se svojí rolí a se stresem, který musí každý den prožívat.

Marisa
09.08.2014

Nevím, co tady skoro všichni mají, s tím, že Hra lží je něco jako kopie lhářek a tak. Mě to vůbec stejné nepřipadá. Náhodou postava Sutton se mi tam líbí, ty kapitoly, kde si pomalu vzpomíná, co se opravdu stalo jsou skvělé. Ačkoli mám lhářky ráda, kniha Nikdy v životě je naprosto úžasná a postavy mi nejsou tak protivné, jako u lhářek třeba Aria, nebo Spencer. Trochu jsem se bála si Hry lží koupit, když jsem tady četla ty komentáře, ale teď si vážně jako první udělám svůj vlastní názor. A ještě jednou ke knize, moc moc jí doporučuji ;)

desenjoz
27.07.2014

Já si vždy udělám tip jak knížka kterou čtu skončí ale tento konec jsem nečekala....úžasná knížka!!!

Ben Nevis
24.06.2014

Nenáročná, lehká četba, u které je nutno občas vypnout mozek. Sara Shepard používá stejné schéma jako v "Malých lhářkách": v každé knize se děj točí kolem hlavního podezřelého a v závěru se prokáže jeho nevina. Jenom velká shoda šťastných náhod umožňuje, aby vycházely vtípky ze Hry lží i vrahovo zastrašování.
Ale přece jenom soustředění na jednu hrdinku a ne čtyři přináší nějaká pozitiva. Dospělí jsou rozmanitější a teenageři neřeší jenom módu a jak se opít na večírku.

Jsem zvědavá, jestli vyjde můj tip na vraha. :-) Autorka to má dobře vymyšlené a věřím že na konci vše do sebe zapadne.

trynitrix
30.05.2014

Super tomu se říká příběh i když mě chvílema taky trnulo co se stane ale dobrý :-) Tady jsem si už trochu zvykla ale dělal mi problém chvíli kdo co říka jestli mluvi Emma a nebo Sutton :-D Mno jen tak dál a jdem na trojku :-)

Kyta
28.05.2014

Dost zajímavý a trochu víc napínavý druhý díl. Celou knihu jsem přemýšlela a pochybovala o hlavních postavách, hlavně o dvojčatech Štěbetalkách, protože všechno nasvědčovalo tomu, že právě ony mají na svědomí Sutton. Ale nepřipadalo mi, že by Emma vypátrala vraha své sestry už v druhém díle...
V tomto díle se postupně odhaluje minulost Sutton tím, že si vybavuje některé důležité vzpomínky ze svého života. Líbí se mi, že je vypravěčem zrovna Sutton, protože v některých okamžicích má zajímavé připomínky. Hodně mě udivuje, jak Sutton vidí do Emminy hlavy a má přístup k jejím myšlenkám... Jako kdyby si k ní svou smrtí vytvořila jakési pouto. V knize to není vysvětleno a mě to pořád nutí zamyslet se. U téhle knihy vlastně neustále přemýšlíte, ať to má být jakýkoliv detail!
Kanadské žertíky nemají chybu!! :)
Nicméně konec mě fakt překvapil a moc jsem zvědavá na zbývající čtyři díly. :)

Ulrika
15.04.2014

Tato autorka se mi dostala do rukou opravdu náhodně. Nikdy jsme neslyšela o její první sérii lhářek, zato tato série mě úplně dostala a po přečtení druhého dílu se už nemůžu dočkat pokračování. DRUHÝ DÍL JE MNOHEM NAPÍNAVĚJŠÍ NEŽ PRVNÍ. VŠEM DOPORUČUJI.

Foxface
16.03.2014

Krásná kniha. Myslím, že se to čte mnohem líp než Lhářky. A ten konec mě vážně dostal. Z postav jsem si dost oblíbila Ethana, Madeline a Emmu. Tuhle sérii fakt doporučuji! :)

Maragad
23.02.2014

Hru lží určitě doporučuji, není to žádná oddechová četba, ale naopak celou dobu vás nutí přemýšlet a pochybovat, o postavách o ději a já osobně takové knihy mám ráda. Na příběhu se mi líbila čtivost, děj má spád a pořád se tam něco děje, navíc kniha nemá zas tolik stran, takže to máte opravdu přečtené během krátké doby. Řekla bych, že se mi druhý díl dokonce líbil ještě víc, než ten první, na začátku nemuselo být tolik popisků a vysvětlování jako v prvním díle. Všechny postavy jsou dobře propracované a líbí se mi vsuvky Suttoniných vzpomínek.

muchomurka
06.12.2013

Ze začátku byla knížka rozhodně lepší, než byl první díl. Ale zhruba od poloviny jsem si tím nebyla jistá. Jednu chvíli se to začalo táhnout a také mě Emma neskutečně štvala. Chápu, že byla nejistá, ale ona se chovala až uťápnutě, vztah s Ethanem poslala k šípku rovnou, i když to vypadalo jako racionální rozhodnutí, bylo to hrozně nepřirozené a vůbec mi to tam nesedělo. Navíc Emma je "prý" jiná než Sutton, ale v jednu chvíli mi přišlo, že je stejná (doufala jsem, že bude zodpovědnější a méně povrchní). Čekala jsem, že i když bude předstírat svou mrtvou sestru, bude víc svá, např. jako v příhodě s testem z němčiny. Doufám, že další díly budou lepší, promyšlenější a nepotáhnou se tak... Jsem zvědavá, jak to celé skončí.

Vendelína
10.10.2013

Jak to ta Shapardová dělá??? Skvělé! Nenudila jsem se a jsem moc zvědavá, jak se to s Emmou a Sutton bude vyvíjet dál. Oproti Roztomilým malým lhářkám je Hra lží svižnější. Asi proto, že má jen 6 dílů a ne 14.

vaili
30.09.2013

Napínavé, ale nedokážu si představit, že by se opravdu někdo bavil děšením lidi k smrti :) v knize je to popsáno jen jako výstřednější zábava..

luciefeix
24.09.2013

opět strašně napínavé , přečetla jsem ji během večera! ted počkat do 16.10. na další díl! bála jsem se s Emmou ale stále nemůžu přijít kdo zabil Sutton :D

barca14
13.09.2013

Zase mě knížka dostala, stejně jako první díl :) Všem doporučuji, nemohla jsem se odtrhnout;)

mautina7
10.09.2013

Stejně jako první knihu jsem doslova zhltla, mám ráda takhle čtivé knihy... jen mi přijde, že se tam skoro nic nestalo :D Takže se těšim na další :)

Desire_Lydon
09.09.2013

Taky tento díl považuju rozhodně za lepší. Skvěle čtivá kniha, hlavně ten konec, kde jdou holky "kempovat". Opravdu jsem se bála, i když pak nebylo proč. Sice vyšlo najevo, že to dvojčata nejsou, ale pak jsem málem mlátila hlavou do stolu, protože se musí začít prakticky od začátku, když je už nepodezřívatjí. I když mi, stejně jako Cleo, přijde podivné, že by je takhle hnedka vyloučili z kruhu podezřelích, když má série další 4 díly. Jinak ale suprová knížka :)

kleria
26.08.2013

Druhý díl byl pro mě mnohem lepší než první, víc se tam toho vyřešilo a i celkově se mi to líbilo mnohem víc. Knížce dávám silnější 4 hvězdičky.. DOPORUČUJU!!!

janey88
11.07.2013

Zhltla jsem ji na jeden zátah a už se nemůžu dočkat pokračování!!