Mooneylan Mooneylan komentáře u knih

Malevil Malevil Robert Merle

Jedna z klasik, která zcela minula mé obzory. Poslechla jsem v audio verzi.
Skvělý postapo román, který, kdyby byl DnDčkem nebo RPGčkem, byl by jistě hrán ve variantě "Super Easy". I když přeživší na Malevilu měli mnoho výhod k přežití, bylo moc zajímavé procházet s nimi potíže při nastolení nové společnosti.

23.10.2023 4 z 5

Prokletí rodu Usherů Prokletí rodu Usherů Robert R. McCammon

Prokletí rodu Usherů a Edgar Allan Poe. Co by se dalo na takové knize zkazit? No, co třeba konec a plytké vyústění celkem dobře budované zápletky? Ach jo... Celou knihu jsem si celkem užívala. Bylo to oddechové, s náznakem tajemna, jistých nadpřirozených schopností a detektivky. Závěr však pocit z celé knihy naprosto smazal. Ale ne něžně, jako se třeba maže tužka měkkou gumou. Ne. Bylo to svázání hrubým provazem, plivnutím do obličeje a hozením do vody. Škoda.

09.12.2022 3 z 5

Tráva Tráva Anya Martin

Zcela unikátní jednohubka, prvotina nakladatelství Medusa. Jedná se o vydání vskutku kapesní, takže si můžete těchto 152 stran Trávy v klidu "ubalit" cestou v metru nebo při čekání na další lahůdku z tohoto weirdového nakladatelství.
Musím ocenit, jak autorka dokázala propojit jemné prvky hororu se sci-fi ve skvěle fungujícím příběhu, který, a to se podržte, čerpá z osobních zkušeností blízkých autorčiných bytostí. Já vím, sci-fi a horor v kombinaci s titulkem "napsáno podle skutečné události" zní trochu fórově, ale nenechte se odradit! Celý příběh je opravdu "smyšlený", ale zkušenosti s toxickým vztahem, rozporuplnými emocemi, pocity povinnosti a zadostiučinění jsou skutečné.
Co bylo třešničkou na dortu? Určitě seznam hudby. Já, jakožto člověk přežívající na hudbě, jsem tyto stránky ocenila nejvíce. Kombinace hudby s knihou je něco tak silného, že vás příběh opravdu vtáhne a nepustí. Víc takových vychytávek!

07.12.2021 4 z 5

Krátké životy Krátké životy Neil Gaiman

Sandman a Delirium na (road)tripu za Zkázou. Škoda, že zastavení u Ištar nebylo delší...nebo o něm nebyla samostatná kniha. Tak jako tak přichází změna, která nevěstí nic dobrého. Nebo ano?

28.02.2021 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Další z klasických děl, které jsem si konečně "přečetla ušima". Perfektní, vtipné, úžasné... A navíc - milé děti, neotálejte s klasickou literaturou. Vážně stojí za to :)

22.02.2021 5 z 5

Dobrodruh Timo Dobrodruh Timo Jonathan Garnier

Nádherný francouzský komiks o chlapci, který zažívá dobrodružství pouze na stranách svých knih. Jednoho dne, když dočte poslední stránku poslední knihy ve vesnici se rozhodne, že je potřeba dobrodružství zažít na vlastní kůži.

Skvělá kresba, nádherný příběh, krásná vazba. Silně doporučuji pro rodinné potěšení ze čtení a pro budoucí generace malých čtenářů :)

24.07.2020 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 6 Zaslíbená Země Nezemě 6 Kaiu Širai

Proč jsem se dala na čtení mangy? Inu, potřebovala jsem se dozvědět, proč to lidi tak žerou. A doteď vlastně nechápu, co na tom mají. Nervydrásající scény, stres z toho, jestli hrdinové přežijí, cliffhangery na konci každého titulu... Ne, nic pro mě.... fakt. Nemá to smysl... Nedělejte to... Nečtěte mangu... A DEJTE MI SAKRA DALŠÍ DÍL!!!!

15.05.2020 5 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

Kulma drát, to je nářez! Ta zelenovlasá holčička, která vypadá na první pohled tak roztomile, je ve skutečnosti dospělá žena, která už třicet let bloudí pohádkovým světem a nemůže ven...a je tak trochu psychopat. Na druhou stranu, vůbec se jí nedivím. Být na jejím místě, chovala bych se stejně...a sakra bych si to užila! Mwahahahaaaaa!!!!

11.05.2020 5 z 5

Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Klára Smolíková

Čarokrásný příběh o neobyčejných dětech z Končiny. Skvěle prokreslená, dobrodružná a tajemná kniha, která si nezadá se světovým formátem žánru fantasy. Za zmínku zde stojí i perfektní kresba Ester Kuchynkové, která dokázala postavám vdechnout až pohanský vzhled, který doplňuje již tak magický příběh.
Velice doporučuji číst dětem před spaním, nebo manželovi před spaním, nebo si to čtěte jen tak, kde bude potřeba trochu toho kouzla z Hvozdu :)

09.12.2019 5 z 5

Předehra Předehra Neil Gaiman

Kdo je Sandman? Proč s ním chodí ta kočka, co vypadá jako on sám? A dokáže Morfeus ustát návštěvu u rodičů? To jsou otázky, na které v Předehře naleznete odpověď. Mimo jiné si zde užijete dokonalou grafiku, která vás vtáhne do snové říše a nepustí. Doporučuji číst večer, v klidu, kdy se budete moci nechat unést snovou, magickou a téměř nepředstavitelnou atmosférou.

09.12.2019 5 z 5

Růženka Růženka Bill Willingham

Dlouho jsem čekala na další díl Mýtů a už je to konečně tady :) dozvídáme se něco z rodinné historie Růženky a Sněhurky - sester, které k sobě musely najít cestu. Vrcholí nám tu zápletka s panem Temným, která bude opravdu nečekaná a zároveň se posouváme dál v ději i ve vývoji oblíbených postav. Těším se na další díl! :)

26.08.2019 5 z 5

Zjevení Cthulhu Zjevení Cthulhu Howard Phillips Lovecraft

Muj prvni kontakt s Mistrem.

Lovecraft vytvoril kultovni svet, na ktery se tezko zapomina. Ale take se tezko cte. Ano, styl psani a narace je poplatny sve dobe a jako takovy je fenomenalni. Nicmene pobrat nektere situace a pasaze popisu pro me nekolikrat bylo uz trochu moc narocne.

Zkusenost je to ale nadmiru uspokojujici a tato sbirka neni posledni dilo, ktere si od HPL prectu.

Mooneylan fghtan!

10.07.2019 3 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Je az s podivem, kolik detailu vynechala vsechna zpracovani Musketyru! Je bajecne si konecne precist original a uzivat si kazdy moment.

31.05.2019 5 z 5

Zkouškové peklo Zkouškové peklo Shea Fontana

Tento komiks je paradni vstup do sveta superhrdinu, a to nejen pro mlade divky. Setkavaji se tu superhrdinky i zaporacky ze sveta DC. Resi jak zkouskove obdobi, tak kluky, pupinky, zabavy a hlavne se dokazi utkat i se superpadouchy. Dej tvori pribehy jednotlivych superhrdinek, ktere se spoji v posledni kapitole. Rozhodne doporucuji jako vstup do superhrdinskeho sveta a pro rozecteni mladych ctenaru.

31.05.2019 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Neuvěřitelný nářez!!! Vše začíná jako roztomilá idylka, kde budeme sledovat jen minimální trable geniálních dětí. Ale pak? Horor, strach a boj o přežití! Napětí na každé stránce a to v dokonalém prostředí! Tahle manga mě sebrala a nemůžu se dočkat dalších dílů

07.03.2019 5 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Jedna z mych oblibenych knih. Skvele tema, ktere se cte samo. Jedine, co me na pribehu mrzi, je vykresleni upiru jako jakychsi parazitu. Ale ostatne, tenhle pribeh neni az tak o upirech, no ne? ???? za me 100%

08.10.2018 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

"Lunapark! To bude pecka!" Taky vám to prolétlo hlavou? Následovalo ale zklamání. Čekala jsem horor, mrazení, napjetí, prostě Kinga! Ale četlo se to spíš jako pohádka. Achich ouvej

04.06.2018 2 z 5

Revival Revival Stephen King

Ach Stephene... proč? Téma je velice nosné, ale příběh mě nijak neoslovil. Škoda..

04.06.2018 2 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Pokud jste viděli film, tak není zdaleka kompletní. V knize se dočtete, co je vlastně Prach a že lord Asriel není až takový sympaťák. Skvěle jsou tu propojené prvky fantasy s teologií a filosofií, které ve filmu nejsou až tak znatelné. Těším se na další díl a jeho jiné světy :)

04.06.2018 4 z 5

Andělské drápky Andělské drápky Alejandro Jodorowsky

Shrnula bych tuto knihu asi takto: Freud v obrazech. Nečekejte zde žádnou prvoplánovou erotiku, spíše psychologicko umělecké rozebrání. Po Drápkách sáhněte, jestli se chcete setkat se svými sexuálními démony, popřemýšlet nad poezií, prohlédnout si velkoformátové obrazy..

04.06.2018 4 z 5