Andělské drápky

Andělské drápky https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343869/bmid_andelske-drapky-wE2-343869.jpg 3 60 17

V sérii eroticko-pornografických kreseb, nazvané Andělské drápky, komiksový mág Moebius provedl sám na sobě exorcismus, jímž ze sebe chtěl vyhnat všechny sexuální běsy. A Alexandro Jodorowsky kolem jeho výtvarných děl utkal znepokojující surreálný příběh dívky, která po otcově smrti prochází pohlavním i duchovním zasvěcením. Už v samotném názvu cítíme neřešitelné snoubení násilí a něhy, ducha a těla, krásy a krutosti. Moebiův výtvarný génius tu byl poprvé spoután do služeb nepřekonatelného chtíče a lascivnosti, zatímco Jodorowského text kombinuje erotismus s mysticismem způsobem, který je krajně znepokojivý a dráždivý.... celý text

Komiksy Erotika
Vydáno: , Argo

Griffes d’Ange , 1994

Kverulant
09.01.2024 3 z 5

Moebiusovo album erotických kreseb, které Jodo doplnil něčím jako krátkými poetickými texty, vydáno jako velmi rozměrná kniha. Zajímavost do sbírky, která ale tentokrát nepotěší jako obvyklé věci od autorů.

Yarwen
01.07.2022 2 z 5

Příběh Andělských drápků je nezřetelný, nějaký filozofický přesah žádný, kniha místy působí spíše jako zmatený kaleidoskop sexuálních snových výjevů. Hrdinka se na každé druhé stránce "definitivně" oprošťuje od všeho, co ji doposud svazovalo, aby o kousek dále nacházela něco dalšího, co ji stále drží při zemi. Kresba dílku ani neubírá, ani nepřidává, Moebius se zde dopouští pikantních logických kiksů, neboť velikost poprsí hlavní hrdinky je na různých stránkách brutálně odlišná - kdyby tohle fungovalo v reálu, nevyráběly by se prsní implantáty. Nakonec dávám dvě hvězdy, ale s odřenýma ušima. (33%)

kitja
16.02.2022 4 z 5

Vyrovnávání se s rodinnými tajemstvími, o nichž se nemluví a s démony, co nosíme sami v sobě. Mysticko-erotický příběh a to pro leckoho určitě až za hranou přijatelného tu odkrejvá tajné a zakázané chutě a prožitky a touhy, míchá je s trochou filozofie a ono to funguje a zapadá do sebe až nečekaně silně a dobře.

Sidonka3
21.11.2021 1 z 5

Hvězdička za pěkné velkoformátové ilustrace. Symbolický bizár text asi každý nepobere, je obtížně hodnotitelný, nutí k přemýšlení, ne jen k čisté konzumaci. Erotika se snahou o hlubší smysl, byť podaná poněkud kontroverzně... Tímto tématem jsem již přesycena, dávám si proto nyní od podobných sex.běsů oraz.
P.S. Nicméně, když muž přišel domů a já k němu nadšeně přihupkala, hned poznal... "Že ty jsi zase četla nějaký komiks?" Marně jsem se dušovala: "Ó, erotické komiksy, co si to o mě myslíš, ty já bych nikdy ani neotevřela! Jak jsi na to vůbec přišel?"

mmouse
24.04.2021 5 z 5

Mistrovský kousek pro milovníky umění a BDSM. Obě položky jsou povinné. V opačném případě ji budete považovat za vyhozené peníze nebo dílo ďáblovo.

Afilada
05.10.2020 5 z 5

Netušené hranice erotiky a filosofie, ujeté ale zároveň přitažlivé. Vhodné spíše pro silnější povahy, hloubky a výšky umění jsou netušené.

Felsenberg
12.03.2020 4 z 5

Nádherné Jodorowskyho a Moebiusovi kresby plné erotického napětí s textem plným kouzel a zvlášností.

Bezantina
15.07.2019

Nejvíce ujeté, co jsem kdy držela v ruce..

Zlord Antiježíš
20.05.2019 4 z 5

Pozor, nenechte se mýlit! V dnešní době vychází množství erotických komiksů, a nutno soudit, zřejmě s velkým úspěchem, protože se chystají další. Mohlo by se stát, že na této vlně si Andělské drápky zařadíte do škatulky a budete k nim takto přistupovat. Jenže pak přijde zklamání. Byť tato kniha patří na horní polici knihovny, nejde o erotický komiks, takže pokud jej čekáte, budete velmi zklamáni. Jde spíše o zamyšlení a možná v případě autorů i vyrovnání se s vnitřními démony rodiny, školy, výchovy, předsudků...a o poznání sebe sama. Nemá čtenáře vzrušit, ale přimět k zamyšlení. A jak je autorům blízké, tuto studii pojali zcela svobodně a otevřeně, bez jakéhokoli ohledu na zmíněné démony.
Určitě nejde o nejvhodnější kousek pro seznámení se s Mobiem, nebo Jodorowskym, ale pokud je Vám tvorba jednoho, nebo obou blízká, jde o naprostou nezbytnost. Kniha netěží z velkých jmen autorů, jen potvrzuje to, proč se velkými stala.

LordSnape
26.04.2019 2 z 5

Mœbius se vykreslil ze své sexuální frustrace a můj oblíbenec Jodorowsky napsal doprovodný text pod vlivem drog. Jinak si to neumím vysvětlit. Je mi jasné, že tam je nějaké hlubinné moudro, ale já ho buď neviděl nebo mě zkrátka minulo. Bod za pár dnes tak tabuizovaných a zesměšněných praktik jako BDSM...

Mooneylan
04.06.2018 4 z 5

Shrnula bych tuto knihu asi takto: Freud v obrazech. Nečekejte zde žádnou prvoplánovou erotiku, spíše psychologicko umělecké rozebrání. Po Drápkách sáhněte, jestli se chcete setkat se svými sexuálními démony, popřemýšlet nad poezií, prohlédnout si velkoformátové obrazy..

Diabel
08.05.2018 2 z 5

Vzhledem k tomů, že se jedná o erotické umění, musíte mít na paměti dvě věci. Tou první je datum vzniku surreálných až hororových erotických fantazií, tedy první polovinu devadesátých let. Kresby vznikaly převážně v letech 1992. Souborně kniha vyšla roku 1994. Je to období, kdy pornografie ještě nebyla snadno, rychle a zdarma k dosažení na internetu, ale musela se půjčovat nebo kupovat. Druhým důležitým datem je rok Moebiova (kreslíře) narození 1938. V roce 1992 bylo výtvarníkovi 54 let. To je věk, kdy muži o sexu už více fantazírují, než jej skutečně praktikují...
Dnes už by tedy podobná kniha sotva vznikla a její nové vydání těží z kultovní pověsti obou autorů. Bez těchto faktorů by kniha nejspíše zanikla a ztratila se v knihovnách hrstky „fandů“ tohoto erotického umění.
Text zachycený v poezii a kresby nabízejí množství symbolů, ale ve mne to spíš vzbuzuje podezření, že nic významného sděleno být nemělo a že jde pouze o erotiku. Nicméně má toto zpracování jednu výhodu a tou je obrovský formát. Díky němuž si obrazy lépe vychutnáte.
Pro mě osobně jsou Andělské drápky jedno velké zklamání a je to vůbec to nejhorší, co jsem od svého nejoblíběnějšího autora četl. Původně jsem si tohle dílo chtěl koupit, ale nejprve jsem si ho chtěl prohlédnout. Na vypůjčení v knihovně jsem čekal skoro rok, ale vyplatilo se mi to, protože tento počin bych ve své knihovně nechtěl.

Moje hodnocení 3/10

3DD!3
08.04.2018 4 z 5

Spíše kontroverzní než výjmečné. Jodorowsky ve smyčce prazvláštní poezie prostě tolik nevynikne. Mám radši příběhy. Obrovské vydání činí z Andělských drápků spíše výstavní kus a díky vkusnému provedení od Arga se tak bude tyčit na čestném místě knihovniček největších fajnšmekrů. Někde vysoko, nedej Bůh aby si to děti spletli s omalovánkou...

maygirl
30.11.2017 4 z 5

Bylo to naprosto něco jiného, než jsem čekala, ale přesto zajímavé. Kniha, kterou je dobré přečíst opakovaně a hledat hlubší smysl.

Makrela Liška
29.07.2017 4 z 5

Od proslulého tvůrčího dua jsem čekala asi více. Velkorysý formát ilustracím nepřidává, spíš naopak, a jednotvárné kompoziční řešení knihy čtenáře trochu utahá.

Adris
17.06.2017 2 z 5

Zajimava kniha. Mne to pripadalo jako sebepoznani a odpoutani se od minulosti.

Romanka89
12.06.2017 5 z 5

„V jednom koutě byla jiná podoba mne samotné, také ochromená obavami; loutka s přeřezanými vodiči, pod jejích porcelánovou kůží si hoví děvka, která prchá hlouběji do nitra, která se hltavě krmí snovými výmysly; bohyně s prsy citlivými jen vůči náporům vlastních prstů – a v pohlaví melancholická touha zabořit nějakému muži své jehlové podpatky do očí…“

Čtenářská výzva 2017: Kniha poprvé vydaná v roce 2017 (zcela nová kniha).

sex sexuální úchylky erotika BDSM

Autoři knihy