misatrix misatrix komentáře u knih

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Pribeh plny bolesti, rozhodovani a prijimani jejich nasledku. Pribeh o trvalych jizvach, ktere se nikdy nezahoji. Mnoho lidi je poslednim dilem zklamano, nerozumim proc.

06.03.2021 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Kniha je vice zamerena na Katniss a jeji vnitrni myslenky, nez na samotne hry. Dle meho nazoru byl prvni dil nepatrne lepsi, ale i tak si 5 hvez zaslouzi.

03.03.2021 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Film se od knihy lisi ve vetsine pripadu jen v detailech, ale chybi zde "zakulisni rozhovory z Kapitolu". Tento fakt me celkem zarazil, ikdyz je to naprosto pochopitelne, vzhledem k tomu, ze je cela kniha psana z pohledu Katniss. Kniha je velice ctiva, dej je napinavy, plny akce, zvratu a emoci.

01.03.2021 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Poslech audioknihy me bavil, velice jsem se u ni nasmala. Pribeh se oproti filmu lisi, avsak obe verze jsou zdarile. Pokud hledate nenarocny, vtipny pribeh, doporucuji Foresta.

28.02.2021 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tento dil mi pripada nejnudnejsi. Pokud by to nebyl zaverecny dil, ani bych ho nedocetla.

27.02.2021 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Od teto knihy jsem prilis neocekavala. Myslela jsem si, ze se jedna o klasicky pribeh - hodnemu chlapci se stane neco zleho a tak se zatvrdi a je z nej nestvura. Nastesti toto neni pripad Korjo Snowa. Pribeh je komplikovanější, nez se muze na prvni pohled zdat.

25.02.2021 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha nebyla vylozene spatna, dokonce si myslim, ze tyto sloupky mohly byt velice oblibene. Presto si nemyslim, ze by si zaslouzily knizni vydani.

22.02.2021 2 z 5

Dávná kletba Dávná kletba Marianne Curley

Knihu jsem poprvé četla na střední škole a baví me dodnes. Příjemná oddechova četba.

30.01.2021 4 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Nízký počet stránek příběhu svědčí. Čtenář se postupně seznamuje s hlavními postavami a vytváří si k nim silnější pouto. Při čtení jsem se neubranila slzám.

20.01.2021 4 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Buhzel mi styl knihy a příběh samotný vůbec nesedly a tak jsem knihu ani nedocetla. Do čtení jsem se musela nutit a nakonec jsem to vzdala.

06.01.2021

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Další mila kniha ze sveta Harryho Pottera. Nejedná se o knihu, kterou by bylo potřeba číst nějak pravidelně, ale na to, ze se jedna o "odbornou" knihu, je velice ctiva. Navíc je kniha doplněna o ilustrace a několik milych detailu.

02.01.2021 3 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Kniha ve me budí zvláštní rozpolcení. Na jednu stranu jsem byla uchvacena jednotlivými příběhy a toužebně jsem očekávala rozuzlení. Na druhou stranu jsem se do knihy nedokázala zácist a nedockave vyhlizela její konec.

01.01.2021 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tato kniha mi přijde velice přeceňována. Chápu, ze ma odrážet houževnatost, nezdolnost a viru. Presto mi přijde, ze existuje mnoho knih, které by si zaslouzily byt zahrnuty do povinné četby vic, než tato kniha.

14.11.2020 2 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Kniha Jana Eyrova je jedna z mých nejoblíbenějšich. I postava Jany je mi velice sympatická, ačkoliv působí chladne, opak je pravdou. Kniha je napinava a mile krásná. Pro čtení v sychravem počasí je tato kniha ideální.

07.11.2020 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Tato kniha je jedna z mala, kde upřednostňují filmové zpracování nad kniznim. Příběh v knize se vleče, je naplněny mnoha nedůležitými a nezajímavými informacemi o vypravěči. Vše zajímavé a podstatně se odehrálo během několika malo stran.

07.11.2020 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knize se nedá nic vytknout, pan Darcy je pyšný, Elisabeth plna předsudků... Dej ma mile zápletky, které jsou vice či méně zapletene. Oproti filmovému zpracování je kniha obohacena o vnitřní pohnutky a další detaily. Knihu rozhodne doporučují, sama se k ni rada vracim.

07.11.2020 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Na čtení teto knihy jsem se velice těšila. Bohužel, ma očekávání byla az příliš vysoká. Do knihy jsem se nedokazala zacist, osudy hrdinu se me nikterak nedotykaly a tak jsem to po 2 měsících marne snahy musela odložit. Knihu jsem nedocetla a neplanuji se k ni vracet.

07.11.2020 odpad!

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Nevím, jestli je to tím, ze jsem knihu nepochopila, ale přijde mi, ze její dej je dost odflaknuty. Ve hře je hodně postav, které by tam ani byt nemusely a zápletka, která mohla byt velice tragická, či veselá, je nijaka.

03.10.2020 1 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Ke knize jsem přistupovala s jistým očekáváním. Věděla jsem, ze se nejedna o lehkou četbu, avšak některé události mnou hluboce otřásly a ja musela knihu na chvíli odložit. Jsou jisté věci, které ja již nedokazu pochopit a naplňují me smutkem a znechucenim, o to vic, jedna-li se o křivdy dnešní doby. Kniha je melancholická, s minimem dialogů.

03.10.2020 4 z 5

Mirandolína Mirandolína Carlo Goldoni

Příběh je lehký a svizny, dobre se čte. Presto mi cela zápletka připadá uspechana, nerozvinuta a naivní. Celkové rozuzlení je ještě uspechanejsi a naivnejsi.

02.10.2020 3 z 5