misatrix misatrix komentáře u knih

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pohádky se mi velice líbily, jsou čtivé. Nejvíce mě však překvapily, potěšily a zaujaly poznámky Albuse Brumbála, které jsem četla opravdu s chutí.

07.04.2020 5 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

Příběh je složený ze sedmi pohádek. Jakožto dospělé ctenarce mi tam hodně veci nesedelo, nevíme co se stalo s bankou, loupežníci ani královnou. Nevíme jak na to všechno reagovali rodiče děti. Presto byla pohádka příjemná na čtení, navíc me prekvapilo, ze nebyla násilnická (jako vsechna filmová zpracování).

05.04.2020 3 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

U teto knihy jsem se neubranila očekáváním založeným na filmovém zpracování. A tak me čekala prekvapeni, dobra i špatná. Celkove hodnotím velice pozitivně.

04.04.2020 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Mile me překvapilo jak věrné je filmové zpracování své knižní předloze. Obyčejně se však stává, že pro filmové účely jsou některé scény vynechány. V tomto případě je tomu přesně naopak, do filmu byly přidány scény, které v knize nenajdete. První polovina knihy se čte hůře, avšak jak zápletka vrcholí, příběh získává na dynamičnosti a závěr se čte jedním dechem.

04.04.2020 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tyto básně jsem četla již poněkolikáté a bohužel ma obliba opadla. Z cele sbírky jsem se těšila pouze na tři básně, zbytek mi již přijde zdlouhavý a nudný. Přesto mam Kytici stále ráda a zase se k ní časem vrátím.

04.04.2020 3 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Krasny romantický příběh. Ačkoliv je kniha kratoucka, domnívám se, ze vše podstatne bylo sděleno. Oproti filmovému zpracování se z knihy dozvíme i motivace a myšlenky hlavni hrdinky. Díky tomuto jsem postavě Doubravky konečně porozuměla a stala se jednou z mých nejmilejsich literárních hrdinek.

02.04.2020 5 z 5

Lodní lístek Lodní lístek Lenka Reinerová

Od knihy jsem bohužel hodně očekávala. Netradiční osobní příběh ženy, která utekla do Mexika a pote se vrátila zpět do Prahy? Byla jsem natesena. Bohužel styl psaní mi vůbec nesedl, neustále se v příběhu skáče, zapojují se další a další postavy, které se ale jen zmíní a opět zapomenou. Take me mrzí, ze je příběh vypraven takovým povrchním způsobem, bez emocí, bez detailu. Druha povídka byla navíc nudná a já knihu nedocetla.

01.04.2020 1 z 5

Krvavá svatba Krvavá svatba Federico García Lorca

Osudy postav jsou silne, bohužel jsem se nedokázala vcítit ani do jedné z nich. Předpokládám, ze to bylo délkou díla i tím, ze se jedna o drama. Předpokládám, ze představení by me naprosto uchvátilo. Presto ve me kniha zanechala spoustu dojmů.

31.03.2020 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nevím odkud se vzala představa, že Máj je romatická báseň. Jedná se o depresivní a nudné dílo autora, který zřejmě neměl všech pět pohromadě.

31.03.2020 1 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tuto knihu jsem četla v rámci povinné četby na střední škole a bylo to pro mě utrpení. Dlouhou dobu jsem žila v přesvědčení, že ačkoliv filmové zpracování tohoto příběhu miluji, styl knihy mi nesedí. Naštěstí se mi po mnoha letech dostalo do ruky jiné vydání a já knihu přečetla jedním dechem (první vydání, které jsem četla, bylo zřejmě hodně staré a krkolomně přeložené). Příjemně mě překvapilo jak čtivá kniha je.

31.03.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Ctiva kniha zabývající se osudem tři zen z jedné rodiny a jejich blízkých. Příběh začíná před první světovou válkou a postupně plyne dal historii. Kniha se zabývá zejména osobními pribehy, avšak zároveň nás nenásilnou formou informuje o politické situaci. Výborná kniha, doporučuji.

31.03.2020 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Kniha je krátká, presto jsem se posledních 30% knihy nudila a čekala, az příběh zkonci. Musím říct, ze me závěr mile překvapil. Celkové hodnotim knihu velice kladně nemám co vytknout. námět, společnost i hlavni hrdina vas nadchnou.

25.03.2020 4 z 5

Rozděleni erbem Rozděleni erbem Břetislav Huleš

Na tento příběh s láskou vzpomínám. Byla to první ne-pohadkova kniha, co jsem v dětství přečetla.

24.03.2020 5 z 5

Poprvé jsem četla scénář k filmu a velice jsem si to užívala! U filmového scénáře odpadá otázka proveditelnosti, jelikož CGI zvládne vše. I u bezne beletrie upřednostňuji krátké popisy interieru/ exteriéru a vice se zaměřují na dialogy a vnitřní myšlenky osob. Opravdu skvělá a ctiva kniha.

22.03.2020 4 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Krásny, něžný příběh o mladé zdrave lásce a vztazích. Pokud budu mít děti, tuto knihu jim doporučím.

18.03.2020 5 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Tento příběh má vše, napětí, zápletku, lásku, přátelství, vývoj jednotlivých hrdinů... Epilog už na mě byl trochu moc sladký, ale naštěstí je krátký. Knihu doporučuji. SPOILER: moc jsem nepochopila, proč Bitsy nenechala Mary aby doručila ten dort...

13.03.2020 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Již delší dobu jsem mela chuť si přečíst nějaký příběh o Sirenach, proto jsem byla rada, kdyz jsem tuto knihu našla. Po sérii Selekce jsem se trochu bala, aby se nejednalo o první knihu z x-dilne ságy, ale naštěstí ne. V mnoha ohledech mi styl příběhu vyhovoval mnohem vice, než u zmíněné Selekce. Příběh je svizny, buduje se napětí a je plny hlubokých emocí. Též se mi moc líbí jména hlavnich představitelů :). Bohužel, jsem musela strhnout par hvězd, jelikož me zklamala hlavni zápletka. Nepřišla mi dostatečně rozpracována, přijde mi, ze den a pul kontaktu je na takovou zápletku malo.

10.03.2020 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Ačkoliv Dceru považují za nejhorší knihu série, musím přiznat, ze díky ni je Koruna jedním z nejlepších. Považují to za krásné zakončení.

08.03.2020 3 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Chápu celou myšlenku, presto nemam rada "lásku na první pohled". Kdyz jsem četla o citech hlavni hrdinky, okamžitě mi v mysli vyvstala veta ze Stmívání - "kdo by odolal takové míře zbožňovani". Chápu, ze on ji znal déle a tudíž sila jeho vztahu byla vice věrohodná. I když jeho charakter je vystaven hlavně na teto neomezené lásce. Z ceho ale vznikla jeji laska? To netusim. Me osobně se mnohem vice líbí Adam, myslim, ze jeho charakter je nejlépe propracovaný.

05.03.2020 2 z 5

První První Kiera Cass

Podle me by se druha kniha mohla klidně vypustit a po první knize by se dalo začít klidně tou třetí. Líbí se mi výrazný posun jednotlivých postav a celkové rozuzlení (které velice zjednodussi budoucí dej v paláci). Jsem rada, ze selekce konečně zkončila! Nečekala jsem, ze bude natažena na 3 knihy a chvílemi mi to připadalo opravdu dlouhé.

05.03.2020 3 z 5