misatrix misatrix komentáře u knih

Jizvy jako křídla Jizvy jako křídla Erin Stewart

Kniha, ktera se cte jednim dechem a rozhodne stoji za přečtení. Clovek nikdy nevi, jak se chovat k lidem, kteri se odlisuji. Ikdyz vite, ze byste se meli chovat normalne, najednou nevite co presne to znamena.

13.09.2021 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Snazila jsem se brat knihu s rezervou, nebot uz je to nejaky ten patek, co ji Adams napsal, ale jsem celkem zklamana. 2/3 knihy jsem se hrozne nudila, autor spoileroval sam sebe.. Abych nebyla jen kriticka, stalo se tam par překvapivých udalosti a poslednich cca 80 stránek jsem si uzila. Vypraveni je naprosto bez emoci, naprosto nic z toho, co se stane s hlavnim hrdinou neotrese.
Knihu bych asi doporucila starsim detem.

12.09.2021 1 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

(SPOILER) Tak toto je jedna z nejhorsich knih, ktere jsem kdy cetla. Dostala jsem se k ni v ramci knizni stafety a musela jsem se nutit cist nonstop, jinak bych ji neprecetla. Takhle bezduchou hlavni hrdinku, arogantniho sefika z Ameriky, drzeho postaka, detinskou sestru, trapnou hlavni zapletku a rozuzleni hodne parodie na Indiana Jones jsem jeste nevidela. Navic jsem si nejak nevsimla te romanticke casti... Ten muz ji nazyva "holkou pro vsechno", predstavuje ji tak i svym obchodnim partnerum, najednou spolu spi, ale on ji stale rika "holka pro vsechno" a chce ji zdemolovat domov.

11.09.2021 1 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Pribeh je prijemne svezi, děj pěkně plyne a nez se nadejete, je konec. Pri cteni jsem se bavila, jedinou "vytkou" je vztah Cecilie (nejsem fanouskem lasky na prvni pohled).

11.09.2021 3 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

(SPOILER) Pribeh je poutavy, neustale se tam neco deje a vy chcete cist dal a dal. A pak je najedou konec a prave zde vidim problem. Konec je uspechany a pro me neuspokojujici. Bohuzel, film mi prijde lepsi jak kniha. Ve filmu vidime jak se hlavni hrdinove sblizuji, jak se postupne zamilovavaji. Tristran se navic nekolikrat prichomitne k nejakemu souboji a konecny boj s carodejnicemi je skvely. Nic z toho se vsak v knize nedeje. Tristran jde do vesnice, vrati se a bum, mluvi s hvězdou o detech. Pak se tam prichomitne carodejnice a NIC se nestane, Yvaine ji dokonce polibi? Jiste, protoze baba, co ti jde po srdci a zabije kvuli tomu kozla, chlapce a naslednika trunu (a kdo vi koho jeste), si to rozhodne zaslouzi.. Zkratka, posledni dve kapitoly zabily veskere napeti, ktere se v pribehu budovalo.
Jelikoz je toto druha kniha, kterou jsem od autora cetla, do dalsi se uz nepustim. Autor ma skvele napady, ale ty konce jsou pro me zklamanim.

09.09.2021 3 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Roztomile, vtipne, svěží cteni doplnene krasnymi ilustracemi.

31.08.2021 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Po precteni Rekonstrukce jsem si chtela precist dalsi knihu od teto autorky. Nevedela jsem tedy o cem kniha je a tak, cim vic jsem se o hlavni hrdince dozvidala, tim vice jsem se bala toho "velkeho odhaleni", ktere pokladam za nejvetsi zradu, jake se kdy kdo muze dopustit.

Marťan Marťan Andy Weir

Bala jsem se, ze me kniha nebude bavit, jelikoz jsem videla film, pote jsem si uvedomila, ze si z filmu pamatuji jen par informaci a tak jsem se do knihy pustila. Nebudu predstirat, ze jsem rozumela "vedecke terminologii", ani slozitym vzorcum, presto jsem si pribeh uzila. Rozhodne doporucuji!

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Postava Oliv byla tak mila a dobra, proste si prejete aby bylo vse skvele. Na druhou stranu Tamara mi moc nesedela, od zacatku jsem od ni cekala nejaky podraz. Nemuzu rict, ze by me Tamara rozcilovala, ale nemela jsem z ni takovy hřejivý pocit, jako z Oliv. Pribeh je ctive napsany a poskytuje mnoho nametu k zamysleni.

31.08.2021 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Pri cteni na me dopadala bezradnost a bezutesnost danych situaci. Predstava zpetneho potratu je naprosto desiva, ale naprosto skvělá jakožto namet knihy. Někteří spisovatele maji tak uzasne napady! Kniha rozhodne stoji za přečtení, pokud bych nepotrebovala pauzy, abych mohla dej vstrebat, dala bych ji na jeden zatah.

Replika Replika Lauren Oliver

Trvalo mi nekolik dni, nez jsem byla schopna popsat sve pocity. Pribeh je skvělý! Naprosto zasnu jak to ma autorka promyslene a jak ctive je pribeh napsan. Jedine, co bych vytkla je rozdělení knihy, pokud by se Gemma a Lyra stridaly po kapitolách, bylo by to lepší.

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Ocekavala jsem romanticky pribeh ve stylu 50x a stale poprve. Jak jsem se zmylila! Kniha je neuvěřitelně ctiva a vy hltate kazdou stranku. Pribeh je tak bravurne napsany, ze si obcas pripadate jako sama hrdinka. V pribehu se odehraje nekolik zvratu, které vas nenechaji chladnymi. Opravdu skvele cteni.

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

knihu jsem nedocetla, hlavni postavy jsou tak neprijemne a nesympatické, ze jsem si k zadne nedokazala najit blizsi vztah a zajimat se o jejich osud.

30.08.2021

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Pokud by se me. nekdo zeptal, jaka byla nejlepsi kniha, kterou jsem v srpnu precetla, byla bych bezradna. Nemohu totiz vybrat jen jednu. Vedle Bez Sance a Repliky se s naprostym přehledem zaradil i Dum soli a smutku. Kazda postava ma svuj charakter, pribeh je tak akorat komplikovany (nepredvidate kazdy budouci krok, ale porad se v pribehu orientujete), navic jsem se nekolikrat pri cteni bala. Za me je kniha naprosta bomba!

27.08.2021 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

(SPOILER) Tato kniha me velice zaujala svoji obalkou a nazvem. Do cteni jsem se pustila, aniz bych si precetla anotaci a tak jsem ocekala, ze se jedna o retelling na Cervenou Karkulku. Byla jsem tedy překvapená, kdyz jsem zjistila, ze se jedna o Krasku a Zvire. Pribeh neni spatny, ale dle meho nazoru se az prilis drzi puvodni predlohy. Konec knihy me velice zklamal, vse bylo uspechane, nedotazene a duvod kletby jsem nepochopila (prislo mi, ze vlastne ani zadny neni, jelikoz Ivan si zaslouzil byt zaklety za to, ze nikdy nebyl spokojeny a chtel neustale vic a vlk jen proto, ze mu pomahal...). Pokud toto je duvod k zakleti, tak by měl byt zaklet kazdy, ktery usiluje o vic nez co se od nej ocekava, ale vlastne nevi, ceho chce dosahnout.
Bez ohledu na to, jak probehlo konecne rozuzleni, kniha me chytla. Byla velice ctiva, ikdyz si myslim, ze hlavni postavy mohly byt vice rozpracované. Nejvice se mi libil rozhovor se sani o dvoji podstate věcí. Tato konverzace mi poskytla námět k přemýšlení.

22.08.2021 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Behem prvni tretiny knihy jsem knihu nekolikrat odlozila a nechapala, proc ji kazdy tak vychvaluje. Mela jsem problem se zacist. Po tydnu jsem byla presvedcena, ze kniha neni pro me. Pote jsem nasla jednu booktuberku, ktera rekla ze se zacatkem knihy tez zapasila, ale ze se to behem par stranek zmeni. Cetla jsem tedy dal a behem 2 dni docetla zbytek knihy a byla to tedy jizda!

27.06.2021 4 z 5

Penis nemá uši Penis nemá uši Marek Dobrý

Nektere pribehy nebyly vylozene špatne, nektere mi prisly nedotazene a nektere vylozene odpudive. Presto me nejvice stvalo, kdyz nektera z postav "mluvila anglicky". Tato mluva byla totiz zapsana tak, jak si autor myslel, ze se slova vyslovuji - ne pisi. Napriklad: "Ájem very hepý, ár jů hepý?" Tyto vety jsem si musela cist na nekolikrat a i tak jsem obcas nedokazala rozlustit co tim chtel autor rici. Knize bych dala 2 hvezdicky, ale jednu strhavam za tuto zhovadilost.

24.06.2021 1 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Z prvního dílu jsem byla unesena a tak se mi do druhého dílu moc nechtělo. Nedokázala jsem si představit, ze by mohl byt lepší než Cinder, ale Scarlet to dokázala! Naprosto úžasný příběh, ještě sypatictejsi hlavni postavy.. Naprostá pecka! Nemůžu se dočkat Cress

03.04.2021 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tuto sérii jsem poprvé četla na základní škole a byla jsem natolik nadšená, ze jsem si tajne četla pod lavici. Bohužel nyní me kniha velice zklamala, dlouha, několik set strankova putování s uspechanym vyvrcholením na nekolika stránkách. Myslim, ze zbytek série už číst nebudu.

30.03.2021 2 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Příběh ma skvělou myšlenku, která je zejména nyní stále aktuální. Bohužel jsem se místy celkem nudila, naštěstí vše zachránil fantasticky konec!

18.03.2021 4 z 5