misatrix misatrix komentáře u knih

Elita Elita Kiera Cass

Kniha se pěkně čte, ale příběh mi připadá už moc nataženy. Chvílemi jsem si začínala myslet, ze princ postrádá charakter a Mer je zbytečně přecitlivěla. Postupně se vše objasnilo, presto byl tento díl slabsi.

03.03.2020 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha mě velice příjemně překvapila. Očekávala jsem klasický pohádkový příběh o holce "z vesnice", něco jako film "Princ a já". To jsem se však zmýlila. Hrdinka je zajímavá, dělá chyby, ale není hloupá, celkově je mi velice sympatická. Příběh je oddychový, ale zároveň skrývá jistou hloubku a společenství/svět, který zaujme.

03.03.2020 4 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Velice ctiva kniha. Hlavni hrdinka formou dopisu odkrývá tajemství spojena s jejím osudem. Vřele doporucuji.

29.02.2020 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knihu jsem cetla v roce 2019. Pribeh je ctivy, ale stale jsem cekala, kdy se z popisu udalosti dostaneme k nejake akci. Cekala jsem a cekala, az jsem se konecne dockala a najednou byl konec. Byla jsem z toho rozcarovana a knihu ohodnotila jednou hvezdou - nuda bez akce/zmeny/ jineho vychodiska. Nyni jsem zjistila, ze by se melo jednat o prvni knihu serie. A v tom pripade si myslim, ze si kniha zaslouzi ty hvezdy dve.

29.02.2020 2 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Na toto téma jsem již četla mnoho jiných a lepších knih. Nesedí mi to neustále střídání dějových linek, opakující se myšlenky a v podstatě nezazivny dej. Do hlavniho hrdiny se nedokazi nijak vcitit a jeho osud se me nijak nedotyka. Je možné, ze toto byl autorův záměr, ale i pokud ano, myslím, ze to nestojí ani za čtení tohoto komentáře.

28.02.2020 odpad!

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Skvělá kniha, čte se jedním dechem. Kniha se příliš nezabývá popisem okolí, ale zejmena vnitrnimi pocity hrdinu a toho si velmi cenim.

27.02.2020 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Z teto knihy jsem v rozpacích. Na jednu stranu mi přijde jako nejlepší kniha série, na druhou stranu mi přijde nejnajivnejsi a odflaknuta. Příběh se pomalu rozvíjel a učili jsme poznávat jednotlivé hrdiny v rámci cele první knihy. Ve druhé knize se některé vazby ještě vice prohloubily, jiné mi přišly značně potlačené. A pak přišel třetí díl, kde se toho odehrálo nejvíce, za nejkratší čas a to co melo byt krásnou tečkou na konec ve me zanechalo horkosladky pocit vítězství.
SPOJLERY
Nemám rada, kdyz se o něčem porad a porad dokola mluvi. To ze zlatý thannis je jedovatý bylo zmíněno 100x. To jak Lea miluje Rafea - milionkrát. To ze je Komizar nebezpecny a všechny zabije - 10000000x. Ale kde se ta láska vzala, co ji celou dobu živilo? Nejvíce času spolu strávili v první knize, kde jejich pouto nebylo zas tak silne a pote už jen boje, hádky a válka. No a cela ta smesnost s velkou válkou... Po válce bylo behem trech stran a samozřejmě nikomu z hlavnich hrdinu se nic nestalo. O klišé v druhé knize, kdy se Komizar svěřil princezně o detailech svého velkého, dlouho promyšleného a připravovaného plánu (ale Kaden nic nevěděl), radši moc nemluvit... Bohužel celkem směsný konec, jinak skvěle série.

25.02.2020 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Kdyz jsem knihu četla jako nactileta dívka poprvé, byla jsem nadšená a neustále o ni mluvila. Po letech jsem ji opět vytáhla a nebyla jsem schopna ji dokončit. Hlavni hrdinka je naprosto bez osobnosti, je nemluvna, skoro az nepřátelská ke svému okolí, presto za ni běhá půlka školy a zamiluje se do ni největší sekáč ze školy. Nechce se mi věřit, ze upír žijící pres 100 let čekal na bezduchou nanu, jejíž jediným názorem je, ze ho miluje.

14.02.2020 2 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Mam rada knihy zabývající se příběhem hlavni záporné postavy, ale bohužel většina je na jedno brdo - sladká nevinná postava je vtahnuta do sletu události, po které ji přepne v mozku a je z ni masový vrah. Doufala jsem, ze se v teto knize dockam něčeho nečekaného, ale nestalo se.

14.02.2020 2 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Ačkoliv ma kniha vcelku pěkná hodnoceni, musím říct, ze me nenadchla. Dej je zdlouhavý, hrdina je hnán vnitřní silou, která se sice da z části vnímat jako mladistva zamilovanost, ale z velké části je to přehnané. Divka je rozmazleny fracek, ktery si nedokaze najit cestu k ostatnim lidem a tak dela blbosti. Kniha mi připadá naprosto zbytečná.

14.02.2020 odpad!

Domácnost bez odpadu Domácnost bez odpadu Bea Johnson

Kniha je čtiva, ale čekala jsem od ní víc. Ikdyz s minimalizovanim a myslenkou zero waste teprve zacinam, nepřinesla mnoho novinek. A z některých rad jsem se az chytala za hlavu. Opravdu tato pani travi svuj volný cas tim, ze si planuje trasu pochuzek tak, aby co nejvice zatacela doprava? O objevech tipu "prisivejte odpadle knofliky" nebo "nakupujte v second hand obchodech a jen takove kousky, ktere zkombinujete a jsou co nejvic basic" se v Česku ani nemusela zmiňovat. Suma sumarum, kniha se dobre cte ale pro českou ženu neni extra přínosna.

17.11.2018 2 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Z počátku jsem se do čtení musela trochu nutit, ale po chvíli se příběh rozběhl a já se místy i nahlas smála. Doporučuji si knihu přečíst. Kniha není úplně vhodná pro děti.

19.01.2018 4 z 5