misatrix misatrix komentáře u knih

Minervistka Minervistka Hermína Franková

Milá, ctiva kniha, která vás od prvního odstavce vtahne do děje. Je pekne si touto formou připomenout, ze své dnešní možnosti vděčíme ženám, které se navzdory konvencím rozhodly bojovat za víc.

01.10.2020 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Chcete-li si přečíst příběh, který ve vas zanechá silne emoce, pak je Maryša to pravé. Při čtení jsem si častokrát vzpomněla na Vesnicky román od Karoliny Světlé. Je opravdu smutné, jak dokáže jedno rozhodnuti zkazit tolik životu.

07.05.2020 4 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Nádherně napsaná kniha. Již dlouho jsem nečetla knihu, která by byla plná květnaté češtiny. Příběh Havranů byl napínavý, kniha se čte jedním dechem.

06.05.2020 5 z 5

Slib z Vysočiny Slib z Vysočiny Hannah Howell

Jeden z nejlepsich dilu serie.

05.05.2020 5 z 5

Anděl z Vysočiny Anděl z Vysočiny Hannah Howell

Kniha mi přišla zdlouhavejsi a zvracenejsi verzi Ochránce z Vysočiny (příběh rodičů Paytona Murraye).

03.05.2020 3 z 5

80 písniček pro kytaru 80 písniček pro kytaru Xindl X (p)

Jako zacatecnikovi by se mi líbilo, pokud by byly akordy všude, ale i tak si myslím, ze je zpěvník velice zdařilý.

02.05.2020 4 z 5

Velká kuchařka Čech a Moravy Velká kuchařka Čech a Moravy Roman Vaněk

Velice me odrazovala cena a velikost kuchařky. Nyní jsem opravdu rada, ze ji mám. Recepty jsou chutné, jasné popsané, je radost podle nich vařit. Jediné minus bych dala polevkam, jelikož mi přijde, ze dle daných poměru by z každé byla hustá "kaše". Rozhodne doporucuji!

26.04.2020 5 z 5

Nevěsta z Vysočiny Nevěsta z Vysočiny Hannah Howell

Zatím nejlepší dil, co jsem četla. V mnoha ohledech byl jiný jak ostatní příběhy, navíc mam vždy rada, kdyz se objeví někdo z předchozích knih. Místy jsem se i nasmala. Opravdu povedené!

24.04.2020 4 z 5

Rytíř z Vysočiny Rytíř z Vysočiny Hannah Howell

Avery je ma oblibenkyne. Přestože jsem si příběh pamatovala trochu jinak, nezklamal. Příjemné početní.

23.04.2020 4 z 5

Ochránce z Vysočiny Ochránce z Vysočiny Hannah Howell

Některé z knih o této rodině jsem již kdysi dávno četla, avšak do dnes jsem nevěděla, jak obsáhlá tato sága je. Rozhodla jsem se tedy, že si ji celou přečtu a abych se lépe orientovala, našla jsem si i jejich rodokmen.
Bylo krásné se do této rodiny opět vrátit a příběh o rodičích Avery jsem si velice užívala, knihu jsem přečetla jedním dechem. Musím ovšem připustit, že si příběh o Avery (Rytíř z Vysočiny) pamatuji mnohem emocionálně propracovanější. Přesto si myslím, že kniha stojí za přečtení.

21.04.2020 3 z 5

Metráček I. a II. díl Metráček I. a II. díl Stanislav Rudolf

Po dlouhé době jsem se opět vrátila k příběhu Jitky, který jsem jako náctileté děvče četla stále dokola. Jitka pro me byla velkou inspiraci, ze zamindrakovane holky se z ni stává slečna nad věci. Po přečtení druhého dilu jsem na dej nemohla přestat myslet. Tehdy poprvé jsem si uvědomila jak nestala láska je, kolik různých ma podob a ze může skončit i z jiných důvodu, než je nevěra. Cely příběh je o to kouzelnejsi, ze mi ma stále tolik co nabidnout, i presto ze jsem dávno ukončila studium na střední škole.

15.04.2020 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Číst tuto knihu bylo místy velice obtížné, jelikož mel hlavni hrdina - jak vyplývá i z nazvu teto knihy - az přehnané sklony se neustále litovat. Ke knize se již vracet nebudu, ale jsem rada, ze jsem si ji přečetla.

13.04.2020 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Kniha je považována za tu nejlepší od Zibury. Po přečtení me tento fakt odrazuje od četby jeho dalších cestopisů. Kniha je místy velice nudná, situace se neustále opakují, myslím si, ze se to dalo zpracovat na méně stránkách. Toto vsak nebyl ten největší problém. V průběhu knihy se stále vice vychvaloval a pohostinnost jiných národů, která se postupně měnila v další "filozoficke" úvahy, az se z knihy stala propaganda lásky, miru, rovnosti a uprchlíků. Myslím si, ze toto téma je nam neustále vnucovano a proto me mrzí, ze se cestopisna kniha změnila na kázání o rasové a náboženské snášenlivosti.

13.04.2020 2 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Dle popisu Leni a jejího myšlení jsem předpokládala, ze je dívce asi 6 let. Byla jsem tedy velice překvapena, ze se jedna o 11-ti letou slečnu a nedokázala jsem se do tohoto vcítit. Presto je příběh silný a poutavý.

11.04.2020 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tuto knihu jsem opravdu nechtěla číst. Film se mi nelíbil a celkove mi přišlo, ze je toho kolem na toto téma az příliš. Presto jsem se v rámci čtenářské výzvy rozhodla tuto knihu přečíst, a ani jednu stránku jsem nelitovala. Jak řekl sam autor "Nejvtipnejsi smutný příběh".

09.04.2020 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

První dvě třetiny knihy mě velice bavily, ale poslední třetina knihy pro mě byla tak nudná, že jsem knihu málem nedokončila. Obecně nemám ráda knihy psané z pohledu dětí, mám pak tendenci neustále analyzovat zda by takto mohlo malé dítě uvažovat/ mluvit. Tato kniha je milá, občas i tak mile zahřeje, ale znovu ji asi číst nebudu.

09.04.2020 3 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Neskutečně silný příběh. Podmínky v Treblince jsou snad ještě horší než v Osvětimi. O Treblince se příliš nemluví, z odhadovaného počtu milion obětí přežilo pouze 57 lidí. Rozhodně stojí za přečtení.

08.04.2020 5 z 5

Čtvrteční dítě Čtvrteční dítě Kat Adams

Přestože jsem Harlequinek zatím přečetla jen par, mela jsem celkem přesnou představu, jaký styl četby očekávat - silně eroticky, romantický a nereálný příběh. Avšak, to co se odehrává v teto knize mě naplňovalo až fyzickým odporem. Muži v teto knize jsou tyrani, vyděrači a manipulátoři, navíc je hlavni hrdinka soustavně psychicky i fyzicky napadána. A světě div se, je z toho láska jako trám. Hnus.
Knihu jsem četla kvůli čtenářské výzvě.

08.04.2020 odpad!

Příběh se mi líbil vice jak v první knize, byl sviznejsi a snadnější na čtení, neboť všechny hlavni postavy již zname z první knihy a ne seznamujeme se příliš ani s novými fantastickými zvířaty.

07.04.2020 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kniha vypráví příběh první lásky, která se zrodila během války. Ačkoliv je příběh krátký, má mnoho co nabídnout. Poprvé jsem knihu četla v rámci maturitní četby, tehdy jsem se domnívala, že se jedná pouze o popis lásky dvou mladých lidí. Dnes již v tomto příběhu vidím více. Těším se, až si knihu přečtu opět za deset let, třeba v ní objevím další myšlenky, které mi nyní unikly.

07.04.2020 4 z 5