Z pohledu jezevčíka

Z pohledu jezevčíka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247807/bmid_z-pohledu-jezevcika-XCL-247807.jpg 4 173 60

Z pohledu jezevčíka série

Herkules je malý jezevčík a jeho nová panička Carolin je pro něj ten nejbáječnější člověk na světě. Jenže je tu ještě Carolinin přítel Thomas, kterého Herkules nemůže ani cítit. Thomas je pánovitý, hlučný a nemá rád psy. Kromě toho se ani ke Carolin nechová pěkně. A tak se Herkules rozhodne společně s kamarádem Felixem, kocourem a znalcem lidí, že se Thomase zbaví. Jejich rafinovaný plán jim vyjde, ale od té doby je Carolin bohužel jako vyměněná: celý den brečí a přitom poslouchá úplně příšernou hudbu. Je nabíledni, že potřebuje nového chlapa! A právě toho chce Herkules hledat. Ale jak najít toho pravého, když má v záležitostech mužů a lásky naprosto jiné představy než jeho panička?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Dackelblick , 2010

Ív688
05.01.2024 5 z 5

Milá kniha, pobavil mne jezevčik Herkules i kocour Pan Felix, určitě si přečtu i další díly :-)

kapr
14.01.2023 3 z 5

Dobré, hezké, pobaví, potěší. Za mne určitě nejméně 3,5 hvězdy. Doporučuji, neváhejte potěšte se a pobavte s krásnou knížkou a jejími sympatickými zvířecími hrdiny. V každém případě si užijete hezký večer.

@knihomolnice
24.09.2022 5 z 5

Přijemná kniha pro trochu oddechu a pro zasmání. Určitě doporučuji.

Milovníci psů jistě ocení pohled na svět očima malého jezevčíka Hercula, který má někdy ještě trochu potíže se správnou interpretací lidskeho myšlení a počínání, což často dokáže čtenáři vykouzlit úsměv na rtech.

E-liška-S
20.09.2022 4 z 5

Původně jsem knihu koupila jako vánoční dárek a vždycky, když dávám knihu si kousek přečtu pro jistotu, jestli je dobrá a bude se líbit. Z pohledu jezevčíka jsem během tří dnů přečetla jedním dechem a opravdu se nasmála. Můžu jenom doporučit, stejně jako mamka, která knihu našla pod stromečkem.

Herkules má prostě neuvěřitelně zábavný pohled na to co se děje kolem něj! :)

zuzi.kovar
05.07.2022 3 z 5

Jednoduchý příběh, děj, sem tam humorná příhoda. Ale namísto historek o psím životě se jedná jen o hledání nového partnera. Dialogy jsou velmi kostrbaté, šíleně nepřirozené a o psím myšlení ani nehovořím. Místo jezevčíka mohla autorka zvolit malé dítě a dopadlo by to stejně. Asi tak důležitý je tam ten pohled jezevčíka! Několikrát je zmiňováno, jak je pes z důležitého a významného chovu, ale nikomu nestálo za řeč zmínit, jaký parchant paníček byl, když hodil psa do útulku? Nestálo za to, aby se Carolin dostala k psovi přirozenou cestou jako třeba odpověď na inzerát? Pak by zřejmě nebyla tak svatá, ochraňující a milující panička… Nebavilo mi to vůbec. Neříkám, že to byla hrůza, ale takové nemastné, neslané, nelogické.

Formicka93
24.01.2022 5 z 5

Pohádka pro dospělé, pohodové čtení.

anna492
04.12.2021 4 z 5

Milá nenáročná knížka, co pohladí po duši, zejména jste-li milovník psů.

douchova11
27.10.2021 4 z 5

Kniha je určená zejména milovníkům psů (což jsem i já, proto ty 4 hvězdičky) - jinak příběh je odpočinkový, žádné velké přemýšlení a filozofování....

lenyleny
22.10.2021 4 z 5

Nenadchne, neurazí. Do jisté míry oddechovka. Prostě to nemůžu srovnávat třeba s knihou Psí cesta. No ale stejně si s odstupem doby přečtu i další díly.

pakoshka
17.09.2021 2 z 5

Chtěla jsem ji do Čtenářské výzvy, ať ji můžu ukončit. Miluju jezevčíky, to je o mně známo, nečekala jsem vysokou literaturu, ale tohle byl docela brak a hloupost, navíc s chybama, přečteno za pár hodin. Jako nebudu pokrytecky tvrdit, že jsem se třeba dvakrát neusmála, ale další díl rozhodně shánět nebudu.

werick
18.08.2021 5 z 5

Pěkná oddechová knížka k vodě :-)

Neposeda
14.08.2021 3 z 5

Odpočinková, milá knížka. Četla jsem ji do čtenářské výzvy 2021, sama bych si ji asi nevybrala.

triatlet
09.07.2021 3 z 5

Vtipný pohled na partnerské vztahy očima jezevčíka Herkula alias Carla-Leopolda von Escherbacha.

ČV - kniha s pruhovanou obálkou

rozvera
17.06.2021 3 z 5

V knihovně mne zaujala knížka s pruhovanou obálkou a veselým obrázkem jezevčíka. Dlouhá léta s námi takový "špageťák" žil, s chutí jsem proto po knížce sáhla. Autorka zvolila jednoduchý námět, který ozvláštnila polidštěním dvou čtyřnožců. Protagonistou a zároveň vypravěčem jednoduchého příběhu zvolila jezevčíka. Asi s tímto psím plemenem má bohaté zkušenosti, v jednotlivých situacích popisuje jeho temperament a povahu klauna, tvrdohlavost, potměšilost, neochvějnou oddanost a touhu bránit své lidi . Je to nenáročné oddechové čtení.

Fredy62
19.01.2021 4 z 5

vtipný příběh, kniha se čte sama.:-)

Markisha13
10.12.2020 5 z 5

Moc mě to bavilo - kombinace dívčího románu a komentáře zvířátek velmi zábavná

_Knihomolka_
31.10.2020 5 z 5

Knížka byla zábavná, oddychová, místy i romantická a vypravěč jezevčík Herkules byl skvělý.

daza.dt
13.10.2020 3 z 5

Knížka mi přišla jako typ za zakoupení, ale nějak jsem váhala a raději si ji půjčila v knihovně. A tedy alespoň pro mě jsme velmi dobře udělala. Takové milé oddechové čtení, ale že bych ji musela nutně vlastnit - to opravdu ne. Je pravda, že to ale člověka trošku nahlodá, že mít jezevčíka by mohlo být fajn.

Nerevanin
25.08.2020 2 z 5

Taková oddychovka, která neurazí, ale nenadchne. Kniha je zajímavá vlastně jen tím, že je vyprávěna z pohledu psa, jehož postřehy o světě lidí jsou místy docela úsměvné. Děj samotný je ale víceméně červená knihovna bez větší inspirace, jen mírně ozvláštněná psem-vypravěčem. Vadilo mi také poněkud dosti nerealistické chování psa, i když asi je třeba knihu brát trochu s nadsázkou. Váhám mezi 2 a 3 hvězdami, nakonec dávám 2. Znovu už tuto knihu číst nehodlám, ale jako prázdninové čtení neurazí.

Cress
26.04.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka s romantickou zápletkou. Za mě super kniha. Hercules byl skvělý vypravěč a často jsem se díky němu smála. Do dalších dílů se asi nepustím, ale jsem ráda, že jsem si přečetla tuhle knihu.

psi jezevčík vypráví pes

Frauke Scheunemann
německá, 1969
2015  82%Z pohledu jezevčíka
2015  88%Kocourova tajná mise
2017  86%Jezevčíkova kocovina
2019  77%Jezevčík jako svědek
2018  85%Jezevčíkovy trable

Kniha Z pohledu jezevčíka je v