mina_harker mina_harker komentáře u knih

Sen pana Darcyho Sen pana Darcyho Elizabeth Aston

(SPOILER) Čtení této knížky jsem protrpěla. Byla to tak bezbřehá nuda, že jsem myslela, že ji nedočtu. A to přesto, že mám ráda Pýchu a předsudek a nevadí mi, když si z ní jiný autor vezme inspiraci, čtu historické romance, nevadí mi předvídatelný děj... Přemýšlím, co byl problém této knihy - asi bych řekla, že předlidněnost postavami (když čtenář nezná předchozí díly, tak je problém zjistit, kdo je kdo), se kterými se ale čtenář nemá možnost lépe seznámit, chybí jim hloubka, pořád se jen o něčem mluví a nic se dohromady neděje. Z konce jsem málem omdlela - když už jsem myslela, že na zakončení osudů dvou zamilovaných párů si počkáme až na příští díl, tak najednou přišlo na dvou stránkách vyznání a byl konec. Opravdu tragické bylo, když hrdinka celou knihu před hrdinou utíká, nechce s ním raději ani mluvit, protože si myslí, že je prostopášník, pak se najednou od někoho dozví, že jeho bývalá milenka se provdala, hrdina ji políbí a najednou je všechno v pořádku, bez nějakého dalšího sbližování, vyříkání si problémů... Nedoporučuji.

01.09.2023 1 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Knížku můžu doporučit velkým fanouškům série, pro ostatní je to nejspíš ztráta času. Ze začátku mi přišlo dívat se na věci Edwardovýma očima osvěžující, temnější a méně naivní než v původní sérii, ale po čase mě to už začalo nudit (přece jen má kniha velký rozsah). Zajímavé je doplnění a dovysvětlení některých událostí (ovšem místy je poznat, že to autorka skutečně psala až po původní sérii a musela si složitě vymýšlet něco, co by do původního příběhu pasovalo). Nejsem zklamaná, ale ani přehnaně nadšená.

30.08.2023 3 z 5

Anglický hrdina Anglický hrdina Suzanne Enoch

Líbil se mi traumatizovaný hlavní hrdina i chemie mezi postavami, ale konec mi přišel odbytý a kniha postrádala epilog vysvětlující další osudy postav.

29.07.2023 3 z 5

Má druhá šance Má druhá šance Tanja Voosen

Tahle knížka mě zklamala. Nejdřív se mi líbilo, že se ústřední dvojice přátelila, Theo byl takový roztomilý. Ale jak postupoval čas, tak mě začal štvát tajnostmi, které před Lorn měl, tím, že se jí často pořádně nezastal a na konci jsem dokonce zadoufala, že se na něj Lorn vykašle.

20.07.2023 3 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

Pohodové čtení, ale je pravda, že logika děje poněkud pokulhává :-) Chyb v textu jsem si všimla také.

17.07.2023 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Slabší počin autorky, zajímavé to začíná být až v poslední čtvrtině.

04.07.2023 3 z 5

Jedeme v tom spolu Jedeme v tom spolu Sarah Dessen

Knížka se mi dost líbila. Uvěřitelné jsou zejména postavy hlavní hrdinky Auden, jejích rodičů a nevlastní matky. Knížka o složitých rodinných vztazích, rodinných traumatech, přátelství a trošku i o lásce (romantika tu ale nemá hlavní slovo). Příjemná knížka, můžu doporučit.

24.06.2023 3 z 5

Mary a její víra v lásku Mary a její víra v lásku Ella Perkins

Nemůžu si pomoct, ale kniha mě nudila. Nevěděla jsem, že se jedná o knihu ze série. Myslela jsem si, že se bude příběh týkat jedné chůvy a asi jsem čekala, že to bude spíš romantický příběh. Jednu hvězdičku navíc dávám za skutečně existující postavu Alici z Battenbergu.

08.06.2023 2 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Na autorčiny knihy S láskou, Lukov a Kulti to nemá. Příjemná oddechovka, ale čekala jsem trochu více napětí a konfliktu mezi hlavními postavami.

02.06.2023 3 z 5

Nejjasnější hvězdy Nejjasnější hvězdy Anna Todd

Na konci mě zklamalo, že se nic neuzavřelo, protože se jedná o první knihu trilogie, to jsem netušila.

30.05.2023 3 z 5

Tajemství romantiky Tajemství romantiky Robin Constantine

Knížka sice není úplný zázrak, ale hlavní hrdinové jsou sympatičtí a romantická linka je pěkně napsaná. Pohodové čtení pro náctileté (a klidně i starší).

05.05.2023 3 z 5

Nevěsta na útěku Nevěsta na útěku Alexander Stainforth (p)

Ke knize mám ty stejné výhrady jako k autorově Falešné společnici. Postavy nedokážou promluvit bez toho, aby se nepohádaly. Za chvíli se to čtenáři začne přejídat. Také dialogy by mohly být propracovanější.

16.04.2023 3 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Kniha patří mezi autorčiny slabší počiny.

03.04.2023 3 z 5

Svátky v Kavárně nových začátků Svátky v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Předchozí díl byl lepší. Tady mi chyběl větší rozsah stran, více se dozvědět zejména o Samovi.

27.03.2023 3 z 5

Pak ses objevila ty Pak ses objevila ty Helen Paris

Tuto knihu jsem nedočetla. Strašně mě iritovala stylem psaní - na každé straně x nových postav, které se objeví na chvíli a zase zmizí, poněkud hloupější dialogy... A to mám ráda romantické příběhy, nevadí mi klišé, ale kniha musí být napsaná stylem, který se dobře čte.

16.03.2023

Nebeská koruna Nebeská koruna Juliana Stadler

Na knihu jsem narazila náhodou, nezalekla se většího rozsahu a dobře jsem udělala. O křížových výpravách jsem si toho z dějepisu moc nepamatovala, takže se mi dostalo zasvěcení do tématu. Postavy byly dobře napsané. Na románovou prvotinu více než ucházející.

12.03.2023 3 z 5

Pojídačka hříchů Pojídačka hříchů Megan Campisi

Na knihu jsem narazila v rámci čtenářské výzvy a příjemně mě překvapila. Je napínavá i dojemná a docela temná. Můžu doporučit.

22.02.2023 3 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Knížka byla čtivá, i když od autorky se mi asi více líbily knihy Kulti a S láskou, Lukov. Mrzel mě jen ten uspěchaný konec, kdy si hrdinové řeknou, že se mají rádi, asi tak na jedné stránce.

29.01.2023 3 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Pasáže popisující vzrůstající šílenství vévody Felmeta byly dost děsivé. Budu si muset brzy přečíst Macbetha pro srovnání.

19.12.2022 2 z 5

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

Nemůžu se vyhnout pocitu, že novější z děl pana Pratchetta jsou kvalitativně daleko za těmi staršími. Mám ráda příběhy, kde jsou mágové. Děj jako takový mi nevadil. Samozřejmě jsem se i místy zasmála. Ale celkově mě to nudilo, jak už někdo psal, bylo tu hodně popisů, dlouhých dialogů o ničem, nevyužitých postav (Mrakoplaše sem neměl autor vůbec montovat), případně postav, které bych úplně vyškrtla (Pepe), celé mi to přišlo spíše temné než veselé... Některé postavy jednaly jinak, než jak jsme u nich zvyklí (přespříliš ukecaný Vetinari, velitel Elánius tykající si s arcikancléřem a děkanem) ... Autor má lepší knihy.

24.11.2022 2 z 5