mina_harker mina_harker komentáře u knih

Milosrdná vrána Milosrdná vrána Margaret Owen

Překvapilo mě zdejší nízké hodnocení. Kniha mi přijde jako dobrá fantasy. Z popisu chování společnosti ke kastě Vran dost mrazí. Celkově je kniha dost temná, jen místy prodchnutá humorem. Hlavní postavy byly sympatické, možná s výjimkou prince Jasimira - ten byl takový nemastný neslaný, spíš slaboch - ale měl i své světlé momenty. Knížku můžu doporučit.

29.11.2021 3 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Nikdy jsem nečetla Alenku v říši divů, ale viděla jsem film a na odkazy na toto dílo jsou součástí mnoha jiných knih a filmů, takže mi postavy přišly známé. Krásná, křehká romantická linka, humor, akce, ale i spousta smutku. Pro mne příjemné počtení a těším se, že zkusím od autorky něco dalšího.

27.10.2021 3 z 5

Odložená svatební noc Odložená svatební noc Mary Brendan

Dost slabé, ale na zabavení se při jízdě tramvají to stačilo. Nevadila mi jednoduchost zápletky, ale šlo by to napsat určitě záživněji.

22.10.2021 1 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Výborné. Napětí, akce, humor, romantika. A knihy. Spousty knih. Do čtyř hvězdiček mi chyběl jen kousek.

05.10.2021 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kniha byla slabší než Prvok, Šampon, Tečka a Karel. I když styl psaní je podobný, nudila jsem se a několikrát jsem chtěla knihu odložit. Za mě to asi bylo moc dlouhé, moc postav...

27.09.2021 2 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Skvěle napsané. Cca před 10 lety jsem viděla film, takže jsem měla představu o ději, ale stejně jsem si to náramně užila.

24.09.2021 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Od této knížky jsem dopředu nic nečekala, autorku jsem neznala, trošku jsem se bála, zda tak tlustou knihu přečtu. Kniha mě velice příjemně překvapila. Bylo tu neotřelé téma fotbalového prostředí ,hlavní postavy byly sympatické (tedy, Kulti se stával sympatickým postupně :-) ) a moc se mi líbilo, jak se jejich vztah vyvíjel - od počáteční spíše nesnášenlivosti přes pevné přátelství až k hluboké lásce. Knížku můžu jen doporučit a těším se, až si od autorky přečtu něco dalšího.

05.09.2021 3 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Bylo to dobré, ale Bez naděje bylo asi lepší. Nebo mi jen vadilo, že se vypráví znovu stejný příběh, jen z pohledu jiné postavy.

21.08.2021 3 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Naprosto slabá knížka. Četla jsem ji rychločtením s troškou přeskakování odstavců, protože číst slovo za slovem bylo utrpení. Postavy (hlavně vedlejší) byly totálně nesympatické (a hodně ujeté). Příběh byl předvídatelný, což by tolik nevadilo, ale musel by být napsaný solidněji.

17.08.2021 odpad!

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Kniha mě příjemně překvapila. Děj svižně ubíhal, o humor tu nebyla nouze, i když se kniha dotýká i vážných témat. Jak už tu někdo napsal - lepší než Viewegh.

15.08.2021 3 z 5

Falešná společnice Falešná společnice Alexander Stainforth (p)

Román je podobný mnoha jiným historickým romancím, které jsem četla. K ději nemám až tak výhrady, ale postavy mi šly na nervy tím, jak téměř neuměly promluvit bez toho, aby nezvyšovaly hlas a nehádaly se. Obrovským překvapením po dočtení bylo zjištění, že autorem je muž a Čech k tomu. To by mě nikdy nenapadlo. Určitě to nebylo horší než díla mnohých zavedených amerických autorek.

26.07.2021 3 z 5

Nahý džentlmen Nahý džentlmen Sally MacKenzie

Kniha je děsivě špatná. Četla jsem hodně historických romancí, nemám ohledně děje přehnaná očekávání, ale tohle bylo příliš. Za prvé, kdo nečetl předchozí díly série, bude zmaten přehršlí jmen a vztahů, ale budiž. Co se ale nedá prominout je, že kniha by mohla být o polovinu kratší - každá scéna je totiž převyprávěná z pohledu obou hlavních hrdinů. Děj je téměř nulový. V každé scéně buď někdo zrudne, má chuť někoho praštit nebo po někom silně touží. A pochybnosti, které oba hrdinové mají, si vyříkají na úplném konci během dvou minut. Šílená nuda.

08.07.2021 1 z 5

Hlavolam lásky Hlavolam lásky Barbara Cartland

Tato kniha pro mne byla velkým zklamáním. Strašlivě mě nudila, myslela jsem, že ji nedočtu. V porovnání s několika málo dalšími knihami, které jsem od autorky četla, je sice propracovanější co do popisu myšlenek a motivací postav, ne tolik naivní, ale nějak mi chybělo více akce, lepší dialogy, větší spád, sympatičtější hrdinové. Jednu hvězdičku dávám za popis atmosféry dvacátých let (což byla v době vydání knihy autorčina současnost).

01.07.2021 1 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Krásné. Trošku mi to připomnělo knihy Colleen Hoover.

14.02.2021 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Tři a půl hvězdičky. Moc pěkné. Citlivě napsaný příběh o přátelství a lásce (partnerské, rodičů k dětem, sourozenecké, dětí k rodičům).

13.05.2020 3 z 5

Plamen a květ Plamen a květ Kathleen E. Woodiwiss

Četlo se to dobře, ale přišlo mi nereálné, jak mu odpustila jejich "seznámení" a spoustu dalšího ponižování.

16.04.2020 3 z 5

Šíleně bohatí Asiati Šíleně bohatí Asiati Kevin Kwan

Nějak mě to neoslovilo. Na humoristický román (jak knihu označilo nakladatelství) tam bylo až příliš záštiplných lidí a špatných rodinných vztahů.

29.03.2020 3 z 5

Milenci a dámy Milenci a dámy Jo Beverley

Mezi dvěma a třemi hvězdami. Příběhy měly divný závěr, jako by je autorka potřebovala rychle ukončit a neohlížela se na předchozí děj.

07.03.2020 3 z 5

Spletitý případ pana Montaguea Spletitý případ pana Montaguea Stephanie Laurens (p)

Kniha mě spíše nudila. 90 % tvořilo detektivní vyšetřování, romantiky je pomálu. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, oba byli osamělí a dobře se k sobě hodili. Jen ta poslední stránka mě trochu naštvala, na to, jak byli oba nezkušení a dobře vychovaní, to vzali docela hopem :-)

07.03.2020 2 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Prvnímu dílu jsem dala tři hvězdičky, i když byla celá kniha skoro stejná co do chování postav a jejich hlášek. Druhý díl je totožný s prvním, postavy se nikam neposunuly, sice jsem se občas nahlas zasmála, ale celkově mě kniha už nudila.

27.02.2020 2 z 5