mina_harker mina_harker komentáře u knih

Dámy a pánové Dámy a pánové Terry Pratchett

Nějak mě to úplně nebavilo.

19.11.2022 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět se mi to (po Haně) výborně četlo.

10.11.2022 3 z 5

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

V knize bylo pár vtipných momentů, ale Pratchett má rozhodně lepší díla. Docela jsem se nudila. A podle dalších komentářů nejsem sama...

01.11.2022 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice dobrá kniha, příjemně mě překvapila. Kdyby mě osudy postav ještě více zasáhly, přidala bych hvězdičku. Smutné, ale občas s problesky naděje.

24.10.2022 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Co na to říct. Dějová linka by nebyla tak špatná, ale chování postav bylo dost nelogické a v každé druhé scéně se někdo pubertálně vztekal. Pokračování už číst nebudu.

12.10.2022 2 z 5

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Příjemná kniha. Občas mě docela chytila za srdce.

04.10.2022 3 z 5

Vodopád Vodopád Lauren Kate

Druhý díl série mě hrozně zklamal. Bylo to depresivní a zmatené. Nudila jsem se.

03.10.2022 1 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Zajímavá young adult fantasy. Podivuji se tak nízkému hodnocení, knihy nesrovnatelně horší mívají vyšší hodnocení.

22.09.2022 3 z 5

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

V knize byly i vtipné momenty, ale celkově zpracovává vážná témata a není to úplně oddechové čtení.

16.09.2022 3 z 5

Vánoční seznam Vánoční seznam Beth Garrod

Zvažovala jsem, že dám knížce tři hvězdičky. Ale nešlo to. Mám ráda young adult žánr, nevadí mi jednodušší zápletka, ale chybělo mi větší propracování postav (např. jako v knihách Colleen Hoover nebo v lepších dílech od Kasie West). Takto se muselo všechno odehrát během pár dní, aniž by čtenář postavy dobře poznal, děj se hodně točí okolo sociálních sítí... Trošku mě to nudilo.

10.09.2022 2 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Skvělá kniha. Líbil se mi ten pomalý posun od nesnášení se přes přátelství až po lásku.

23.08.2022 3 z 5

Mezi svými Mezi svými Amos Oz (p)

Knihu jsem si přečetla jen díky čtenářské výzvě. Povídky mě překvapily svou bezútěšností, bylo dost depresivní číst, jak kibuc drtil touhu po svobodě, po lásce, možnost rozhodnout se sám o svém životě.

14.08.2022 3 z 5

99 dní s tebou 99 dní s tebou Catherine Miller

Krásný příběh. Poplakala jsem si.

09.08.2022 3 z 5

Kde jsi, lásko? Kde jsi, lásko? Lisa Kleypas

Oceňuji, že příběh se dotýkal důležitých částí americké historie. Také to, že postavy řešily i vážné problémy a příběh se neodehrával jen v posteli byla příjemná změna proti jiným knihám tohoto typu. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že to ústřední dvojici nemohlo tak úplně klapat - přece jen Heath si nechával stále svoje nejniternější pocity a vzpomínky pro sebe, byl často v zaměstnání a na svoji ženu neměl tolik času...

22.07.2022 3 z 5

Odvážná dáma Odvážná dáma Sabrina Jeffries

(SPOILER) Na hlavním hrdinovi bylo zajímavé jeho trauma pramenící z krvavých jatek ve vězení, kdy nemohl nic dělat. Kdy mi byl ale strašně nesympatický - ve scénách, kdy se mu manželka musela naprosto podrobit...

12.06.2022 3 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Opět skvělá knížka od autorky Dopisů ztraceným a Na co slova nestačí. Kvalitní young adult román, který se nebojí vážných témat a má věrohodné a psychologicky propracované postavy.

29.05.2022 3 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Překvapivě obstojné :-) Není to horší než od zavedených autorek romantické literatury.

25.05.2022 3 z 5

Líbila se mi Analfabetka i Stoletý stařík, tohle mě natolik neoslovilo, že jsem knihu ani nedočetla. A to se nestává často.

23.05.2022 1 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Pěkné zakončení série.

11.05.2022 3 z 5

Dobrá sci-fi, plná bezútěšné atmosféry. Film se knihou inspiroval jen lehce.

05.05.2022 3 z 5