mina_harker mina_harker komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nevzpomínám se, kdy naposledy jsem se při čtení nahlas chechtala. Ale je pravda, že styl vyprávění je stále stejný, postavy se nikam nevyvíjí, takže postupem času začne kniha lehce nudit.

08.02.2020 3 z 5

Snoubenka lorda Wraybourna Snoubenka lorda Wraybourna Jo Beverley

Třetí kniha, kterou jsem od autorky četla a zatím nejlepší. Je to takové milé, hlavní hrdinové jsou sympatičtí a absence popisu milostných hrátek je příjemnou změnou oproti podobným knihám.

05.02.2020 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Jednu hvězdičku navíc přidávám za překvapivého vraha, jinak mě tato kniha nebavila tolik, jako jiné ze série. Méně napínavé, místy předvídatelné (Harryho "záblesky").

28.01.2020 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

O trošku slabší než předchozí díl, hlavně totožná stavba děje - podfuk, souboj, "lízání si ran", plánování další akce a znovu dokola.

09.01.2020 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Kniha je čtivá, ale velice mě mrzí, že autor zpracovává cizí příběh - v tomto ohledu chybí moment překvapení a čtenář znalý Shakespearovy předlohy ví, co se bude dít a jak dopadnou jednotlivé postavy.

19.09.2018 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Velice příjemná kniha pro mladší generaci. Příběh rychle odsýpá, postavy prodělávají určitý vývoj, což mi v mnoha knihách chybí. Citlivě popsané konflikty s rodiči, přáteli i hledání vlastní identity.

20.02.2018 3 z 5

Ten mizernej Bucky Dent! Ten mizernej Bucky Dent! David Duchovny

Román se mi zpočátku nelíbil, uvažovala jsem, že ho odložím. Když se ale začal rozvíjet příběh odcizeného otce a syna, postupné opatrné sbližování, rozplétání minulosti a vzájemné odpouštění si, nemohlo mě to nedojmout.

25.01.2018 3 z 5