Bez srdce

Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/33_/336003/bez-srdce-FPp-336003.jpg 4.268

Heartless (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Princezna22
dnes

"Proč je havran,jako psací stůl??? Lary,fary...." kloboučnik v téhle knize je naprosto okouzlující. :D i když není šílený až pak...Sakra, takhle úžasnou knihu jsem nečetla dlouho. Moje první setkání s autorkou, na její měsíční kroniky se chystám také. Ale tohle wow. Pokud jsou kroniky lepší tak je to sakra málo hvězd na hodnocení,jelikož musím dát plný počet... Nápad napsat něco před Alenkou a navíc, ještě o srdcove královně prostě bomba,takhle postava mi přišla v říši divů dost málo popsána. Ale teď, když prakticky můžeme si myslet,že tohle byl důvod její zloby, tak to celkem chápu.. Já bych se na jejím místě asi zachovala stejně!! Mno a co jiného dodat než.. "Sražte mu hlavu!!"

Lucie1990

Tuto knihu jsem dlouho odkládala. Četla jsem její Měsíční kroniky a ty se mi moc líbily. Při čtení této knihy mi ukápla slza ( a nejen jedna) a na konci...... bych udělala to samé co Catherine ,,Pomstu''. Za mě skvělá další kniha od této autorky

Blahona

Ke čtení Bez srdce jsem se nemohla dlouho odhodlat. Knihu jsem si koupila v náhlém popudu na Světě knihy díky její krásné obálce. jenže pak jsem ji přinesla domů a říkala si, že já vlastně vůbec nemám ráda Alenku, a bála se, že jsem sáhla tentokrát vedle. Nakonec jsem se do knihy přeci jen pustila a ještě teď sedím s otevřenou pusou. Byl to silný zážitek! Více v recenzi zde na DB nebo na mém blogu www.kniznisiesta.cz

Mishak

"Nejlehčí způsob, jak něco ukrást, je přesvědčit danou osobu, aby se toho vzdala dobrovolně."

Pokud jste četli dílo od A.G. Howardové (taktéž inspirováno dílem L. Carrolla - Alenka v říši divů) a byly jste z něj nadšení, věřte mi, že tohle je ještě mnohem lepší! Přesvědčila jsem se o tom na vlastní kůži!

Celý můj názor na knihu si můžete přečíst zde:

warca

"Bez srdce" jsem přečetla naprosto "bez dechu" :D
Přestože Alenku moc nemusím, tato kniha mi celou Ríši divů ukázala v jiném světle. Bylo to naprosto úžasný!
Ale i tak to na Měsíční kroniky to nemá a je to úplně něco jiného.

Bookgirl

Hned jak jsem knížku uviděla, bylo mi jasné, že si ji musím přečíst. Miluju knížky s tématem říše divů a tohle bylo něco! Věděla jsem, že to skončí špatně, ale stejně jsem dočítala se slzami v očích a měla jsem chuť dát knize tak 1 hvězdičku. To by ovšem bylo krajně nefér, protože byla skvěle napsaná a opravdu mě přinutila se smát i brečet. Byla úžasná a kdyby nedopadla tak jak dopadla, myslím že by ani neměla to svoje kouzlo.

Barča 008

Nevím, jestli mám autorku obdivovat, nebo proklíat. :( Kniha je fantastická (možná jsem zaujatá, protože miluju Říši divů), ale sakra, jak to jen mohla udělat?!

Alice_E

Začátek pro mě byl trochu pomalejší, občas byla kniha hodně předvídatelná. A také si myslím, že s autorčiným talentem nebyla přesně popsaná situace, jak se člověk cítí, když o někoho přijde (já se teda do toho moc nevžila). Tam je podle mě obrovský nevyužitý potenciál. Na druhou stranu, na světě se děje tolik špatných věcí samo o sobě, proč si to ještě ztěžovat u knihy - prostě, když už se do toho autorka pustila, mohlo to být lepší. Tak jako tak, kniha nebyla špatná.

Ivuska.09

Kniha je vlastně takovou pohádkou. A právě tak je nutné k ní přistupovat. I když je napsána jednoduše a autorka se inspirovala Alenkou v říši divů, dokázala vytvořit originální, poutavý a nenáročný příběh, ve kterém dokonale vystihla atmosféru z říše divů – ze země, ve které je možné naprosto vše. Můžete u něj vypnout, odpočívat a nechat se unášet Catherininým bojem o vlastní štěstí.

degus

Kniha nebyla špatná a četla se mi lehce.
Mnohem víc by se mi však líbilo, kdyby nepopisovala události předcházející Alence v říši divů a vyprávěla svůj vlastní příběh. Zápletka i charaktery postav by zůstaly stejné, jen prostředí by se změnilo a nebylo by vázané na už vzniklý svět.
Vím že jde o prequel a autorce se určitě skvěle vyvedl. V jiném provedení by mě však kniha zaujala o mnoho víc.

Dani3

Přiznám se, že Alenka v říši divů se mi nikdy moc nelíbila. Ale tato kniha je vážně dobrá. Je velmi čtivá a chytlavá s tou správnou dávkou divnosti.

Tento svět za zrcadlem mě jednoduše okouzlil. Autorčin styl psaní je velmi podmanivý, líbilo se mi hraní se slovy - byla v tom lehkost, jednoduchost, ale přesto to mělo svoji hloubku. S Catherine samotnou by byl příběh nudný, protože byla jen velký snílek s obavou učinit zásadní rozhodnutí, ale postavy Šprýma a Havrana dodaly příběhu potřebný nádech vzrušení a vtipu, Kloboučník dodal zase divnost, originalitu ale i zoufalství.

I když konec je smutný a čiší z něj vztek a beznaděj, tak jsem za něj ráda. Bez něj by to prostě nefungovalo.

Maky132

Věděla jsem že to špatně skončí, už když jsem si tu knihu kupovala a tak nějak jsem tušila i jak to skončí, ale tohle překonalo všechna má očekávání. Ta kniha mě rozbrečela a já normálně u knih, nikdy nebrečím! Troufám si říct že Marissa Meyer překonala samu sebe. Připomněla nám jak krásná i krutá láska umí být.

Njzy

Nikdy jsem nečetla nic co by bylo tak bolestné dočíst jako právě toto. Myslím že po téhle knize už na nic jako pravou lásku prostě věřit nedokážu...

Efeméra

Opravdu tohle napsala autorka Měsíčních kronik, které všem horlivě doporučuji? Na začátku jsem byla nadšená. Měla jsem před sebou krásně napsaný text, neuvěřitelně zajímavé prostředí a postavy (moc jsem si oblíbila Šklíbu) a hravé dialogy. Hlavní hrdinka byla sympatická a při popisech jejích pekařských výrobků se mi sbíhaly sliny. Námět měl opravdu velký potenciál. Hned zpočátku mi připadaly některé pasáže zdlouhavější, ale nepřikládala jsem tomu velkou váhu. Tento nešvar se však později ukázal jako typický prvek celé knihy. Děj se příšerně táhl a zápletka byla na délku celé knihy chatrná, jednoduchá a hrozně předvídatelná (a to v tomto směru přitom příliš nevynikám). Čekala jsem výborné zdůvodnění toho, proč se vyloženě dobrá Cath stala zlou Srdcovou královnou (přece jen to napsala Marissa Meyer, že), toho jsem se však nedočkala. Hlavní hrdinka se místo toho jako mávnutím kouzelného proutku změnila v nesnesitelnou káču, která sváděla svou vinu na všechny kolem sebe. Podle mě to, co se v knize odehrálo, nebyl důvod pro tak radikální přeměnu, ani přinejmenším to na mě nepůsobilo uvěřitelně. Za mě tedy zklamání a 2,5 hvězdičky.

dreamhex

Takže.. líbil se mi pohádkový svět, ve kterém se kniha odehrává, po dlouhé době něco v netradičním pojetí. Jedná se o celkem oddechovou četbu. Co se týče příběhu, ten začínal pomalu a já doufal v následný rychlý spád a podle komentů vydařený konec. Bohužel se tak úplně nekonal. Nepochopil jsem hloupé chování hlavní hrdinky, v některých chvílích se chovala nesmyslně a celkově to bylo těžko uvěřitelné. Myslím, že se autorce úplně nepovedla ona přeměna z dobra na zlo. Působilo to, jakoby to autorka už chtěla mít za sebou a moc nad tím nepřemýšlela. I přes to mám z knížky dobrý pocit, za prvé nejsem úplně cílová skupina, takže jí dokážu ledaco prominout a za druhé to byl příjemný oddech.

_Gabriela_

Byla to úplně nejlepší kniha co jsem do teď četla. Byla zamilovaná a trochu i děsivá a to se mi moc líbilo. Soucítila jsem s hlavní hrdinkou a moc mě zarmoutila jeho smrt. Top kniha.

IvankaM

Mám z této knihy trochu protichůdné pocity.
Na jednu stranu to bylo nádherné a krásné čtení, ale na tu druhou to bylo zdlouhavé a akce byla až na konci.

Celá recenze: http://darkmermaid.wixsite.com/mermaid/single-post/2017/06/06/Bez-Srdce

Narissa

Ještě se mi nestalo, abych se na knihu tak strašně těšila a zároveň se jí bála (vážně nemám ráda špatné konce). Řekla bych, že knize hodně dodává na dramatičnosti právě to, že čtenář ví, že skončí zle. Dobře jednoduše dopadnout nemůže, že...
Kromě krásného příběhu, který je napsán tak, že jsem nakonec neuronila ani jednu slzu, za což jsem vděčná, oceňuji vyprávěcí styl. Vážně čtivý a promakaný. Není podbízivý a triviální, jak je dnes běžné. Ale prostě dokonalý.
V tomhle případě je mi dokonce i líto, že neznám Alenku tak dobře, jak bych ráda. Ne proto, že bych jí nečetla, ale proto, že nejsem anglické dítě a nejsou mi vlastní všechna jejich říkadla a rozpočítávadla atd.
Za mě je Bez srdce vážně skvělá kniha a jsem i ráda, že autorka nepodlehla dnešní módě a nerozložila příběh do více dílů. Takhle je krásně dynamický a plynulý. A skvělý!

Veeria

Dle mého kvalit Měsíčních kronik tato kniha nedosahuje, leč i v tomto případě se jedná o velmi čtivý příběh, Marissa v sobě nezapře um a talent. Příběh sám o sobě zaujme především příznivce Alenky.

Roxik

Miluji všechny knihy, které autorka napsala, ale u téhle nevím co si myslet. Příběh nebyl úplne špatný i když jsem si říkala proč číst knihu u které stejně vím konec. Nebýt Šprýma a Kloboučníka asi bych ani knihu nedočetla, neustále jsem se musela nutit do čtení a oslovilo mě asi až posledních 90 stran, postava Catherine mi přišla hrozně hloupá a naivní, ale vlastně mi jí bylo nakonec i líto. Nicméně bylo přínosné si předčíst tuto knihu přesto, že to nebyl úplně můj šálek kávy , protože mě zajímalo co vlastně vedlo srdcovou královnu k její bezcitnosti a krutosti. Myslím si, že autorka má velký potenciál a tohle bylo na ní trochu slabé.

mmmisulka.r

Objevila jsem svoje hranice ve světe fantasy literatury. Chápu, je to pro mladší generaci čtenářů, ale o to nejde. Alenka v říši divů a teď i Srdcová královna jsou právě za tou mou hranicí. M.M. psát umí, ale tentokrát mě nedostala a vůbec neoslovila.
Nevím, co jsem si představovala, když jsem si knihu vybírala, protože mě nebaví ani Alenka, dokonce ani filmové zpracování. Takže moje hodnocení berte s rezervou.
Kniha mě jednoduše nebavila, přišlo mi to vleklé, trápila jsem a kniha mě jakž takž chytla až na posledních 90 stránkách.
Ovšem, konečně pohádka s nešťastným koncem ;-)

JanaDor

Autorka je skvělá vypravěčka a příběh krásně rozvinula s pestrostí k postavám a jejich vlastnostem.
O kouzla a čáry v příběhu není nouze. Podíváme se do země, kde je všechno možné. Pro čtenáře, kteří milují Alenku v říši divů je tento příběh skoro povinností. Pro ty, co mají rádi dobře napsané a správně ulítlé pohádkové fantasy s temným podtónem k nevyhnutelnému osudovému konci, je kniha dobrá volba na nevšední čtenářský zážitek.
Moje smůla, že nemám ráda Alenku v říši divů, takže mě moc příběh nebavil, což je můj problém....

Ewik

Alenka od Carolla se mi líbí. Alenku Tima Burtona miluju, ale toto bylo jedno velké překvapení. Z počátku mi byla Catherine a mnohé další postavy krajně nesympatické až protivné. Celé to působilo jako hodně naivní pohádka s předvídatelným koncem o splněných snech a lásce k pečivu. S příchodem tajemného Šprýma a jeho společníka Havrana se začal příběh dostávat do obrátek a nabral úplně nový směr. Tahle tajemná okouzlující postava slibovala vzrušení, nebezpečí a hlubokou lásku. Zamíchal osudy jako kartami a zlomil nejedno srdce. Nebýt této dvojice asi bych Catherine proklela.
Dlouho jsem jí vyčítala její rozhodnutí, slabost a až naivní hloupost. Pořád jen mlela o pečivu, nedokázala se postavit za žádné své rozhodnutí a její ufňukanost byla otravná. Když konečně musela nést zodpovědnost za své vlastní činy, tak už bylo pozdě plakat a vinit všechny kolem sebe.
Avšak pestrost celého světa za Zrcadlem mě přitáhla a do posledního slova nepustila. Celá kniha byla jako kaleidoskop barev a vůní i s těmi nejtemnějšími odstíny. Navíc jsem byla ohromně nadšená narážkami na "Havrana" od E.A. Poea, kterého miluji.

kalinkacz

Konečně jsem si přečetla něco od této vyhlášené a všemi opěvované autorky.. No, bylo to dobré, ale ne skvělé.. Druhá polovina byla brilantní, plná zvratů a akce... To se ale nedá říct o půlce první... Tam se pořád opakovalo to samé, takže by to kde komu mohlo přijít trošku nudné, jakmile se ale do příběhu dostanete, tak vás bude určitě bavit!

Nejene

Každý kdo někdy alespoň slyšel o Alence v říši divů a přečetl si anotaci musel vědět že tohle neskončí dobře. A já to samozřejmě věděla. Ale to nezabránilo tomu aby ve mě celou dobu nevrtal červíček pochybností a neříkal „Co když......“

Taky jsem nikdy neměla pocit že díky knihám mám vysoké nároky na kluky. Ale teď jdu upéct nějaké makronky a najít si svého Šprýma....... :D

jaspis

Úžasné! Nejdříve jsem byla v pokušení knihu odložit a napsat kritiku, kterou by si nikdo za rámeček nedal. Ale když jsem se nad dějem a knihou, které Bez srdce "předchází," pořádně zamyslela, zjistila jsem, že jsem narazila na dost dobré počtení. První polovina pohádka a ve druhé ponaučení. Jak moc nás ovlivní vlastní rozhodnutí a jak se postavíme k následkům?
Pro mě hodně dobré čtení.

FlakeWhite

Od autorky měsíčních kronik jsem čekala trochu víc, než jen přeslazenou romanťárnu. Začátek byl na mě až moc zdlouhaví.
Na druhou stranu postavu tajemného Šprýma jsem si velmi oblíbila.

violet1313

Meyerová je opět v akci a těší se, až bude moc opět lámat srdce,...nebo je dokonce krást.

Recenze: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/rise-divu-bez-alenky-7949

Andy0892

Možná bych se na to měla taky vyspat - jak to radí slečna níže, ale byla jsem knihou tak uchvácená, že bych to asi nevydržela.

Po Měsíčních kronikách jsem čekala jakou další "pohádku" si vezme do parády. Alenka nepatří mezi mé oblíbené, přesto tohle bylo geniální a styl autorčina psaní prostě miluju. Škoda jen toho konce, stále jsem doufala v nemožné...
Přála jsem si vrátit čas a nechat Catherine rozhodnout jinak, ale jak už to tak i v životě bývá, každé rozhodnutí nás někam zavede a nikdy nám nedovolí vrátit se na začátek.

Pinklady

Když jsem po pár hodinách knihu dočetla, říkala jsem si: „Co? Proč? Jak? To nemyslí vážně! Ksakru, myslí! Proč to ta ženská napsala takhle? Je normální? Jsem já normální, když to tak hrotím?“ Chtěla jsem knihu zadupat do země a dát jí fakt špatné hodnocení, ale říkala jsem si, že se na to raději vyspím :D A ano, chtělo se to vyspat. Kniha je totiž naprosto dokonalá. To, že nekončí tak, jak jsem chtěla, neznamená, že končí špatně! Končí naprosto dokonale. Celý příběh jsem přečetla během pár hodin. Moje srdce plesalo, plakalo a krvácelo a zase plakalo a plesalo. Příběh je zasazen do naprosto dokonalého světa. Autorka si krásně pohrála s detaily, o postavách a jejich charakterech ani mluvit nebudu, protože nemám co vytknout. Knihu doporučuji na 100%. Už se těším, až se vrhnu na další autorčiny knihy. Tuto knihu musím ji mít ve své knihovně a určitě se k ní brzy vrátím, protože…protože svět potřebuje takhle skvělé knihy!

pohádky převyprávění

Marissa Meyer