Bez srdce

Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/33_/336003/bez-srdce-FPp-336003.jpg 4.321

Heartless (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Ewik

Alenka od Carolla se mi líbí. Alenku Tima Burtona miluju, ale toto bylo jedno velké překvapení. Z počátku mi byla Catherine a mnohé další postavy krajně nesympatické až protivné. Celé to působilo jako hodně naivní pohádka s předvídatelným koncem o splněných snech a lásce k pečivu. Ó, jak jsem se mýlila! S příchodem tajemného Šprýma a jeho společníka Havrana se začal příběh dostávat do obrátek a nabral úplně nový směr. Tahle tajemná okouzlující postava slibovala vzrušení, nebezpečí a hlubokou lásku. Zamíchal osudy jako kartami a zlomil nejedno srdce.
Dlouho jsem Catherine vyčítala její rozhodnutí, slabost a naivitu. Ta temnota a změna, která se s ní stala mi udělala skoro i škodolibou radost. Musela nést zodpovědnost za svá vlastní rozhodnutí a pozdě bylo plakat a vinit všechny kolem sebe.
Neskutečná pestrost celého světa za Zrcadlem mě přitáhla a do posledního slova nepustila. Celá kniha byla jako kaleidoskop barev a vůní i s těmi nejtemnějšími odstíny. Navíc jsem byla ohromně nadšená narážkami na "Havrana" od E.A. Poea, kterého miluji.

kalinkacz

Konečně jsem si přečetla něco od této vyhlášené a všemi opěvované autorky.. No, bylo to dobré, ale ne skvělé.. Druhá polovina byla brilantní, plná zvratů a akce... To se ale nedá říct o půlce první... Tam se pořád opakovalo to samé, takže by to kde komu mohlo přijít trošku nudné, jakmile se ale do příběhu dostanete, tak vás bude určitě bavit!

Nejene

Každý kdo někdy alespoň slyšel o Alence v říši divů a přečetl si anotaci musel vědět že tohle neskončí dobře. A já to samozřejmě věděla. Ale to nezabránilo tomu aby ve mě celou dobu nevrtal červíček pochybností a neříkal „Co když......“

Taky jsem nikdy neměla pocit že díky knihám mám vysoké nároky na kluky. Ale teď jdu upéct nějaké makronky a najít si svého Šprýma....... :D

jaspis

Úžasné! Nejdříve jsem byla v pokušení knihu odložit a napsat kritiku, kterou by si nikdo za rámeček nedal. Ale když jsem se nad dějem a knihou, které Bez srdce "předchází," pořádně zamyslela, zjistila jsem, že jsem narazila na dost dobré počtení. První polovina pohádka a ve druhé ponaučení. Jak moc nás ovlivní vlastní rozhodnutí a jak se postavíme k následkům?
Pro mě hodně dobré čtení.

FlakeWhite

Od autorky měsíčních kronik jsem čekala trochu víc, než jen přeslazenou romanťárnu. Začátek byl na mě až moc zdlouhaví.
Na druhou stranu postavu tajemného Šprýma jsem si velmi oblíbila.

violet1313

Meyerová je opět v akci a těší se, až bude moc opět lámat srdce,...nebo je dokonce krást.

Recenze: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/rise-divu-bez-alenky-7949

Andy0892

Možná bych se na to měla taky vyspat - jak to radí slečna níže, ale byla jsem knihou tak uchvácená, že bych to asi nevydržela.

Po Měsíčních kronikách jsem čekala jakou další "pohádku" si vezme do parády. Alenka nepatří mezi mé oblíbené, přesto tohle bylo geniální a styl autorčina psaní prostě miluju. Škoda jen toho konce, stále jsem doufala v nemožné...
Přála jsem si vrátit čas a nechat Catherine rozhodnout jinak, ale jak už to tak i v životě bývá, každé rozhodnutí nás někam zavede a nikdy nám nedovolí vrátit se na začátek.

Pinklady

Když jsem po pár hodinách knihu dočetla, říkala jsem si: „Co? Proč? Jak? To nemyslí vážně! Ksakru, myslí! Proč to ta ženská napsala takhle? Je normální? Jsem já normální, když to tak hrotím?“ Chtěla jsem knihu zadupat do země a dát jí fakt špatné hodnocení, ale říkala jsem si, že se na to raději vyspím :D A ano, chtělo se to vyspat. Kniha je totiž naprosto dokonalá. To, že nekončí tak, jak jsem chtěla, neznamená, že končí špatně! Končí naprosto dokonale. Celý příběh jsem přečetla během pár hodin. Moje srdce plesalo, plakalo a krvácelo a zase plakalo a plesalo. Příběh je zasazen do naprosto dokonalého světa. Autorka si krásně pohrála s detaily, o postavách a jejich charakterech ani mluvit nebudu, protože nemám co vytknout. Knihu doporučuji na 100%. Už se těším, až se vrhnu na další autorčiny knihy. Tuto knihu musím ji mít ve své knihovně a určitě se k ní brzy vrátím, protože…protože svět potřebuje takhle skvělé knihy!

Laura Krivdova

Autorčin styl psaní miluju stejně jako rettelingy. Jelikož je to příběh o mladé Srdcové královně a tudíž jakýsi prequel k Alence v říši divů, každý uhodne, jak to asi skončí. Musíte zkrátka počítat s tím, že tato kniha vám vyrve srdce z těla, rozdupe ho, hodí do skartovačky a zbytky pohodí v lese. U této knížky jsem si málem vybrečela oči a rozhodně u ní nechala kus duše a to znamená, že byla sakra dobrá.

ZuKo

Asi to je tím, že jsem nepochopila skoro až do konce, která pohádka byla předlohou. Knížku jsem dočetla do konce ale nijak mě neuchvátila. Možná, je to tím, že ani kniha, která byla předlouhou mě moc nezaujala. Čekala podobnou odechovku jako byla série Měsíční kroniky.