maryzka maryzka komentáře u knih

U snědeného krámu U snědeného krámu Ignát Herrmann

tuto knihu nesnáším a nemám ji rada. Mám ráda Hermanuv humor a tohle byla tragedie.

22.04.2012 1 z 5

Vdavky Nanynky Kulichovy Vdavky Nanynky Kulichovy Ignát Herrmann

no tak nevim opět mám starý vydání takže je gramatika uplně jiná ale když dávali film tak film byl uplně něco jiného.

22.04.2012 3 z 5

Fráter z Podskalí a jiné pražské obrázky Fráter z Podskalí a jiné pražské obrázky Ignát Herrmann

Kniha Fráter z Podskalí je soubor čtrnácti povídek, které zachycuji život v Podskalí, svérázné figurky a Prahu, která už zmizela . Také zde zachycuje mluvu pražskou- mluvu obyčejných lidí, dřevařu,domovníků. Ale taky jsem zde zachytila jednu perličku- Vjedné povídce se lící jak se jeden pán prošel Prahou dokonce narazil na galanterní obchod J.Neff. Myslíte že jmeno je náhodné nebo je to shoda se spisovatelem Vladimírem Nefem.?

Artur a Leontýna Artur a Leontýna Ignát Herrmann

film je něco jiného taky jsem ho viděla ale ke knize se nedá srovnat.

Otec Kondelík a ženich Vejvara Otec Kondelík a ženich Vejvara Ignát Herrmann

Nevim jak toto vydání ale já mám knihu vydanou jednak z roku 1898 a poslední vydání u soukromníka roku 1948 tak si myslím, že tato vydání je takový opravdu maloměštácký a blahobytný a také jsou tam slovíčka, které se už dnes nepoužívajítakže to už směšný není. Prostě by člověk musel být v té době vychovan, dnešní době by takovému chování nepochopil

Dáma z divočiny Dáma z divočiny Julie Garwood

tak tahle kniha docela jde.Docela jsou tam i legrační pasáže, když CHristina se snaží prosazovat výchovu kterou se naučila u indianu obzvláště v oblasti rozvodu tahle část je opravdu k pobavení.

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Tahle kniha je nejlepší ukazuje že pro dětské přátelství není hranice. Setkali se spolu v dětství a přátelství jim vydrželo až do dospělosti

21.04.2012 4 z 5

Zámky Zámky Julie Garwood

tak tahle kniha docela jde akorát člověk nechape kde je země princezny Alexandry, jak geneál udělal v její zemi převrat a jak se potká s Colinem na tehdejší dobu se Aůexandra zabývá učetnictvím a hospodařením takže je to výkon.

Svatba Svatba Julie Garwood

no zas je tady vidět jak si žena ve středověku těžce hledala místo. vše vynahrazeno chlapum

Strážný anděl Strážný anděl Julie Garwood

docela dobrá serie ačkoliv si člověk musí přečíst další dílyy k pobavení je to jak hlavní hrdinka zadržovala dlouho markyze aby nemyslel na pomstu. Mladšího bratra schovaval pohan ze kterého se vyklube žena.

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

docela kniha ušla souboj mezi skoty a angičany jsou asi legendární a hodně se udržují v pověstech nebo i v dějinách?

Králova milenka Králova milenka Julie Garwood

zas je to nějaké pokračování románu takže člověk musí hledat postavy i když tam asi začíná a to si myslím rodina Buchananu, která má asi tady základ

Královský dar Královský dar Julie Garwood

Je to dobrá kniha jakž takž psaná v stylu Romeo a Julie akorát tam se nesnáší rodiče a děti jsou přiliš malé aby to chapali i když chlapec je dospělejší. Taky je zde bláznivý král, který si myslí, že touto svatbou usmíří rodiny no je to jedno boje pokračuji Tato kniha je pokračováním dalších dvou knih takže s tam setkají i další známe osoby. ovšem někdy člověk musí dat pozor, která postava je z kterýho románu.

Kořist Kořist Julie Garwood

docela je člověk na vážkách na jednu stranu to šlo na druhou ne, oba byli dost trhlí nevim jestli tohle středověk předepisoval, ale asi ženy si museli hledat místo v mužském světě- musela být žena jak se říká, žena s chlapem muže manipulovat ale chlap to nesmí poznat, musí mu dát prostor že to vymyslel on

21.04.2012 1 z 5

Hudba meče Hudba meče Julie Garwood

bylo to pokračování určitých knih takže to docela šlo

Zvonokosy III. - Lázně Zvonokosy III. - Lázně Gabriel Chevallier

opět jsem přečetla kousek a musím se smát ovšem jsou zde nové postavičky což mě mrzí nebot odsunuli staré nevíme o nich nic. ale politik Pěšinka nezklame připomíná mi jihného politiky, který je dnes ředitel šumavského parku, ovšem bych docela chtěla dělat nezaměstnaného - Vincek Pajda znalý zákona se zaregistroval jako nezaměstananý a žije si líp než lidi kteří jsou zaměstnány. No jinak 3 díl nestojí za nic plete se do toho počátek druhé světové války

Ben Hur Ben Hur Lewis Wallace

no tuhle knížku jsem taky obchazel velikým obloukem ale po shlednutí filmu jsem si ji přečetla a jediný co je na tom pozitivní je to že se člověk musí zajímat o bibli jsou tam jmena z bible pilat, ježiš, ale negativum pro mě bylo to že tam jsou otázky o odpustení podle hesla Jak on do tebe kamenem ty do něj chlebem- to jsou dogmata nebo věty který se učili naši dědečkové za první republiky pro mladší ročníky podotýkám že jsme zažili ročníky od roku 1914 až do roku 1920 se někdy učili ve škole.

Třetí dekameron: Reelní podnik Třetí dekameron: Reelní podnik Jaroslav Hašek

To se nedá komnetovat Haškovo dílo se nedá komentovat jeho dílo tvoří povídky a některý jsou zapamatovatelný některý ne

20.04.2012 2 z 5

První dekameron: Procházka přes hranice První dekameron: Procházka přes hranice Jaroslav Hašek

Opět povídky , které se nalézají v mnoha jeho povídkách takže by se člověk opakoval

Panoptikum Panoptikum Jaroslav Hašek

sice nic mo ale kritika českých měštaku porhlých ještě rakouskou monarchii docela ujde