Hudba meče

Hudba meče https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3103/bmid_hudba-mece-jeK-3103.jpg 4 334 34

Zemani z vysočiny série

< 3. díl

Za vlády krále Jana, Anglie a skotská Vysočina Historická milostná romance z 12. století. Historická milostná romance z 12. století. Princezna Gabriela ze Svatého Bielu, dcera jednoho z nejmocnějších anglických baronů, proslulá výjimečnou krásou, má posloužit králi k dosažení míru na Vysočině tím, že se provdá za dobrého a ušlechtilého skotského zemana, jehož jí anglický král vybral za manžela. K chystanému manželství však nedojde: pro Gabrielu se všechno změní, jakmile se náhodou stane svědkyní nevýslovné krutosti. Jediným výstřelem z luku Gabriela jeden život zhatí, jiný zachrání a zároveň vyvolá válku. Během krátké doby vzplanou na Vysočině boje mezi starými i novými nepřáteli. Gabriela, která původně přijela do Skotska, aby se zde provdala, je vtažena do víru nebezpečných událostí. Přestože svou odvahou a důvtipem udatně čelí dvěma krutým baronům, sama by se jejich intrikám neubránila. Naštěstí se objeví záchrana v podobě Colma MacHugha, nejobávanějšího skotského zemana, který jí může zajistit bezpečí pouze tím, že se s ní sám ožení.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Shadow Music , 2007

Ewe291
20.02.2024 3 z 5

Ako sa obcas stava aj skvela autorka ma svoje slabsie dni. Knihu som citala ale neutkvela mi v pamäti a preto som musela nieco aj preskakovat. Mozno to bolo preto, ze tam bolo mnoho postav a mnoho opisov az som sa stracala a uz ked to zacinalo byt zaujimave kniha skoncila

Senza Jenka
18.08.2023 4 z 5

Nezajímavý, popisný a lehce patetický úvod. Moc se mi líbili Gabrielini strážci, záchrana Liama (i když důvod, proč jí tak dlouho trvalo říct o tom Colmovi byl dost chatrný a autorsky chtěný = v opatství to mělo smysl, pak už opravdu ne) i některé zvraty příběhu. Líbilo se mi, že tentokrát neprobíhal vztah mezi hlavními hrdiny podle šablony předchozích knih v sérii. Svatba i tentokrát urychlená, ale ne trapně inscenovaná, jako v Králově milence a ze zcela jiných důvodů. Svatební dary super!

Ivusak7
07.02.2022 4 z 5

Znovu jsem si tuto knihu přečetla, ale za mě nejslabší díl z celé série. Líbil se mi, ale o něco méně než 1 a 2 díl.

Atuin
03.06.2021 3 z 5

Četla jsem autorku když tu vycházela a patřila už tehdy k těm méně oblíbeným. Teď mám takový knihy pořád ráda, člověk to občas potřebuje, například komplet sérii Cizinku miluji, Dynastii Morlandů či Kathlen Woodwise pořád fungují, stejně jako u nás nová Anna Jakobs pod všemi svými pseudonymi. Julie pořád visí někde v tom středu, který neurazí ani nenadchne. Autorka evidentně pořád válčila zda psát čistý historický román nebo historickou romanci a to je knize dost škodilo. 3/5

katkaq
21.04.2021 3 z 5

Oproti ostatním knížkám od Garwood mi přišla slabší. Chvíli mě bavila více a chvíli méně. Příběh mě až tak nezaujal i když ten koncept byl zajímavý.

Siegrid
30.09.2020 5 z 5

Podobně jako Jude Deveraux má tato autorka svoje knihy skvělé, jiné slabší. Hudbu meče řadím mezi ty podařené. Zachumlejte se do postele a začněte číst, snít, apod.

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Nádhera ❤️❤️❤️

Laf
06.06.2020 3 z 5

Pěkný příběh, četla jsem to ráda, ale vyloženě mne to nenadchlo.

Lucie_1984
28.12.2019 5 z 5

Úžasná sága, doporučuji všem,kteří mají rádi historické romány

TerryDee
03.11.2019 3 z 5

U této knihy mám smíšené pocity. Už to nebylo ono. Příběh ani hrdinové si mě nezískali. Je vidět, že autorka to psala s velkým časovým odstupem. Což je opravdu škoda.

petraj30
28.07.2019 5 z 5

Opět velmi originální, krásné, čtivé, poutavé asi jako všechny knihy od JG

bekule
04.07.2019 4 z 5

I když se mě i třetí díl Zemanů z vysočiny líbil stejně jako předchozí, čtenářku historických romancí ze mně stejně neudělá, přece jen mám raději knihy odehrávající se v současnosti nebo budoucnosti.

marcolka
14.01.2019 3 z 5

Knihy této autorky jsem milovala, když jsem chodila na střední školu. Po spoustě let jsem se k ní vrátila díky výzvě a musím konstatovat, že je to sice fajn občasná oddechová četba, ale už to nějak prostě není ono. I když historie a příroda Skotska má pro mě pořád svoje kouzlo.

Samira
21.08.2017 4 z 5

Jako obvykle výborné. Příběh byl však v tomto případě velmi komplikovaný s množstvím politických a mocenských intrik a přemírou postav, takže první polovina, která je ale pro další pochopení stěžejní neplyne s obvyklou lehkostí. Naopak jsem si říkala jestli tato konkrétní kniha nebude u autorky, která je vždy skvělá výjimkou.
Druhá polovina a hlavně sama ústřední dvojice však vše vrací a po dočtení bych hned otevřela nějaký další autorčin kousek.
Stojí za to!

Da7nd1
03.02.2017

Nejvíce se mi líbila hlavní hrdinka Gabriela, neváhala a zachránila člověka, kterého by nepřátelé zabili, také se mi líbil její vztah ke svým strážcům a také ke svému otci.Nakonec poznala i pravou lásku i když jsem si ze začátku myslela, že si vezme toho, koho zachránila- Liama, nestalo se tak a provdala se za jeho bratra Colma, škoda jen, že kniha neměla pokračování, hodně věcí bylo nedořešených, ale stejně dávám 5 hvězdiček

Ewik
10.04.2016 5 z 5

kniha se mi moc líbila a byl to velmi příjemně strávený čas. Další dobrá kniha od této autorky ostatně jako všechny. Romantika, napětí, laskavý humor a všechno v jednom balení.

Colm se může považovat za šťastlivce. Vyfasoval kněze, 4 strážce, manželku a to všechno během jednoho dne. No není to paráda? :-)

havrmoni
09.03.2016 5 z 5

Pěkná jako celá série. Jen jsem si myslela,podle popisu,že hrdinka bude jako ty v předchozích dílech nebo ještě ,,akčnější". Bohužel za mě naivní a přišlo mi že je dost nechápavá,jak tady už někdo psal, neposkvrněná mysl. Byla vzdělaná,uměla jazyky,ale vypadalo to,že o životě kolem sebe neví nic. Není to výtka jen konstatování a neubírá nic z hezké oddechové četby.

kellee
04.12.2015 5 z 5

skvelé čítanie, len začiatok bol trošku zdĺhavý,

debe
03.11.2015 3 z 5

Rekla bych, ze z cele trilogie vysel vitezne druhy dil, ale trosku otravna byla ta neustala nechapavost neposkvrnene mysli hlavni hrdinky, tim nechci dej nijak shazovat, je to ukazkova cervena knihovna se vsim vsudy!

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Opět nelze hodnotit knihu jinak, než kladně. A opět mohu říci, že bude patřit ke knihám, ke kterým se ráda budu vracet.