maryzka maryzka komentáře u knih

Hedvika a Ludvík Hedvika a Ludvík Karel Poláček

Já jsem to četla jako povídku v jedné knize a moje orientace dlouho bloudila ve snách takový rodiny propletenec čím dál mladších sourozncu, babiček a mátinek.

Dům na předměstí Dům na předměstí Karel Poláček

Malý uředník, který řízením osudu zbohatl a koupil si dum se proměnuje nadčlověka. Možná že je to k zamyšlení pro dnešní dobu.

Vyprodáno Vyprodáno Karel Poláček

člověk si to musí hodněkrát přečíst aby to pochopil je zde popsána atmosfera českého města a atmosfera v období první světové války

Edudant a Francimor Edudant a Francimor Karel Poláček

no nevim moc jsem to nechapala.

26.04.2012 1 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

JE TO HUMORISTICKÝ román , která se liší hodně od filmového zpracování především knižním zpracování pani hostinské.

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

kniha plná humoru ale film je lepší, nikdy jsme nepochopili ve filmu některý glosy a břitký humor Haase ale v současné době je k pochopení

Tajné dějiny Evropy 3 Tajné dějiny Evropy 3 Bohumil Vurm

Koho zajímá okultiskus tak pak hurá do čtení byla jsm překvapena myslela jsem si že svastika byla německa ale pak se ukazalo že je to jinak

26.04.2012 5 z 5

Tajné dějiny Evropy 2 Tajné dějiny Evropy 2 Bohumil Vurm

Člověk se dozvěděl opět mnoho zajímavosti sice tuto knížku miluji ale musí být na to čas a nějaká atmosfera.

Tajné dějiny Evropy 1 Tajné dějiny Evropy 1 Bohumil Vurm

jE NAPROSTO SKVĚLÁ ALESPON TED vím co tobylo sedm divu světa nebo v ŘEcku delfská věštírna

26.04.2012 5 z 5

Mauthausen Mauthausen Antonín Hruban

Pokud ji někde seženete tak doporučuji. Stojí za přečtení.

Mrtvý se vrátil Mrtvý se vrátil Robert Blank

je to kniha o člověku, který prožil koncntrační tábor. Tuto knihu jsem četla v dětství a pro Vaše pochopení. Jsem dítě Husákovi doby takže když nás učili že jedině určittá skupina pomáhala takže tenhle člověk není komunista byl to pouze jenom obyčejný člověk, kterým němcum stačilo jenom to, že neučil v souladu s jejich učivem.

Život proti smrti Život proti smrti Marie Pujmanová

Je to zavržení lidí z předchozích románu- hrdinové jsou odměněny. zrádci potrestani.

Lidé na křižovatce Lidé na křižovatce Marie Pujmanová

pokračování posta z knihy Hry s ohněm některý postavy se rozvíjejí jiné se uzavírají- smrt v koncentračním tánboře, popravY lidi v Kobylisích, je tam i zakomponované upalení Lidic, i jmena osob, které jsou dnes zapomenuty jako rodina Zdenka Nejedlého.

Hra s ohněm Hra s ohněm Marie Pujmanová

budu si to muset rozmyslet ale tento díl z trilogie mě tedy dostal. Dalo se to číst i když mám několik vydání ale jsou upravovaná. z padesátých let je tam cítit válečné procesy a strach aby nebyla postighována za třídní puvod(soukromý názor upozornuji 50 leta jsem nezažila takže tohle berte opravdu jako soukromý názor) ze 60 let jsou některé věty a pasáže vypušteny.

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

já jsem si dělala legraci že to je český oliver tvist v česko rakouských poměrech.

Chyže pod horami Chyže pod horami Božena Němcová

je to kniha o vztahu mezi čechy a slováky a závěrečný efekt knihy je perfektní skandal v salonu v poněmčelé češce, která nemuže pochopit jak si skvělá partie uškodila když si vzala děvče ze Slovenska

Babička Babička Božena Němcová

přečetla jsem ji ale se skřípěním zubu hrozně dlouhá ale bylo to zpusobeno tím, že tam popsala zvyky , tradice, i zlou stranu venkova lidí a správcu ze zámku

25.04.2012 1 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

mám pocit že si to někdy znova budu muset přečíst ale myslím že podle některých knih natočili český filmy a vystihly i postavy a děj filmu.

25.04.2012 2 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

jsou to příběhy věznu částečně ženy i chlapa a o jejich přežití Vtéto knize jde o silné přežití např. když se muž a žena setkají tak si vyhlídnou domeček a řeknou si že když padne tak padnou taky jsou tam popsany sugestivní myšlenky bez kterého by lidi koncntrační tábory nepřežili

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Tak jsem po mnoha komentářích přečetla tuto populární knihu a myslím, že nebudu daleko od pravdy když si vypujčím komentář od Alix: Učel světí prostředky.Jinak se asi v literatuře objevovali díla o manipulativnosti žen s muži. Guy do Maupassant měl odvahu napsat o chlapovi, který manipuloval se ženami. Stejně bude asi platit heslo: Kariera se dělá bud přes postel nebo přes známosti, nebo zdiskretivaní osob.

23.04.2012 1 z 5