maryzka maryzka komentáře u knih

Královna Dagmar Královna Dagmar Václav Beneš Třebízský

WEIL- tak to byste měl přečíst od Sv. Čecha básen Královna Dagmar možná že tam to pochopite. Tam podle této básně bojovala s pohankou a snažila se obracet Ssvého manžela na křestanskou víru i když tato kniha byla z roku podívám se pokud ji najdu ale datum je přibližně tak ještě za rakouska- uherska i když jsem nikdy nezjistila a zajímalo by mě zda to byl autor, který napsal výlety pana Broučka kterou jsme museli povinně číst. Jinak tento autor je poměrně zapomenut já mám ve své knihovně některá jeho díla a jedině jsem si přečetla tuto knihu - kRÁLOVNU Dagmar

15.04.2012 2 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

No je pravda že tato kniha nebyla populární nebot to byla povinná četba ale mám opět spoustu vydání od roku 1970 do roku 2000 Poslední vydání je kopie vydání z roku 1918 až 1915 ale jazyk je zajímavý- od roku 1970 je takový starý archaicky jak se říká ale rok 2000 je takový novější a dá se číst.

14.04.2012 3 z 5

Pád Paříže Pád Paříže Ilja Erenburg

tuto knihu mám ve 3 vydáních od roku 1948 az do 60 let a je kupodivu stejně napsaná. Jinak jsem byla překvapena že autor je ruského puvodu a znal takovou historii Francie alespon si myslím jinak knihy jsou dobře přeloženy.

14.04.2012 3 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

no tuto knihu jsem doma dlouho obcházela dlouhým obloukem odvahu přečíst jsem našla skoro až po 30 letech ale myslím že je tady určitá paralela společnosti a to není válka

14.04.2012 4 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Tuto knihu jsem četla již v 10 letech. Uplně mě fascinovala s pokusy na lidech že lidi dokážou udělat zrudnost a hlavně doktoři, kteří mají zachovat životy. O pár let později nevim kdy bylo to předněkolika lety myslím v roce 2000 takhle okolo vyšla kniha o lekářích z koncentračního tábora no a říkala jsem nic moc nebot jsem udělala pokus na mých mladších příbuzných vysledek byl ten že knihu lékaři hanby odmítli číst sotva otevřeli první stránku a druhou knihu přečetli deset stránek

14.04.2012 5 z 5