maryzka maryzka komentáře u knih

Princezna pomsty Princezna pomsty Shannon Drake (p)

nEJLEPŠÍ TRILOGIE KTERÁ SE TÝKÁ Vikingu. Mámli věřit uvodu tak je to romantický příběh, který vychází ze skutečných dějin, je to příběh irského krále a vikinga, který přišel Irsko dobýt aby irský král předešel bitvě tak mu dal svoji dceru. Tolko dějiny romantika tohoto díla skví v tom že oba dva hledají cestu jak k sobě tak cestu k budování svoji země.

18.04.2012 5 z 5

Dáma v nesnázích Dáma v nesnázích Shannon Drake (p)

No opět romantika se všim všudy. Caterina sje schovanka krále Richarda L ví srdce - jeho bratr Jan týra poddany- mezitím šlechta vybírá peníze pro osvobození krále, jeho bratr Jan chce provdat Caterinu za svého lojalního poddaného který se nelíbí králi Richardovi a nakonec se provdá za rytíře Montoe, který je lojalní poddaný krále Richarda, mezitím tam vystupují zbojníci vedeni Robinem Hoodem, který je lojalání králi Richardovi ale tyto zbojníci jsou psanci díky králi Janovi. pikantnost je ta, že je to Caterinin bratranec jo pěkný propletenec no konec je dobrý Caterina a rytíř Damien Montaye spolu žiji spokojené.

17.04.2012 3 z 5

Z králova rozkazu Z králova rozkazu Shannon Drake (p)

J e tam opět kus francouzských dějin, zajímavé je kolik děti měli francouští králové když válčili v zemích aanebo válčili s poddanými který nebyl dost loajální vuči panovníkovi, Zejmena levoboček Daniela, která byla dceou samotného krále ovšem král provdal tuto šlechtičnu za svého lojálního poddaného aniž by se Daniela dozvěděla kdo byl její otec, Její biologický otec provdal svoji dceru za lojálního poddaného ovšem předtím dobyl hrad její matky no u této spisovatelky harprují roky hrdinu ale zato romantiky, erotiky je tam požehnaně.

17.04.2012

Králův rytíř Králův rytíř Shannon Drake (p)

je tam naznačena historie a romantika i když tam se musí znát skotské dějiny přiznám se do skotských zvyku a dějin jsem ještě nepronikla ale docela je dobrá stojí za to si to přečíst.

17.04.2012 2 z 5

Školák Kája Mařík 6. díl Školák Kája Mařík 6. díl Felix Háj (p)

(SPOILER) Tato kniha popisuje život Maříkových po svatbě a po stěhování na Slovensko, prožije takovou menší krizi u sebe když sousedka pomluví jejího manžela, přistěhují se nový sousedé s kterým udržují dobré vztahy, dokonce i když s dilematem zažije tajného ctitele ale nezakolisa a jako správná žena udrží krb a teplo domova . No to by bylo něco pro dnešní ženy, které se chtějí uplatnit i v práci . Těm to nedoporučuji ani číst

17.04.2012 1 z 5

Školák Kája Mařík V. díl Školák Kája Mařík V. díl Felix Háj (p)

tak tohle jsem se zasmala ačkolliv mi bylo zkraje smutno nejlepší část byla jak paní lesní sháněla ženichy a jak pan lesní její snahu pořád mařil

17.04.2012 2 z 5

Školák Kája Mařík 4. díl Školák Kája Mařík 4. díl Felix Háj (p)

to bylo moc smutný to jsem u toho brečela jak ho teta mlátila

Váhavý nápadník Váhavý nápadník Kathleen E. Woodiwiss

docela to jde akorát je opět román moc dlouhy no ale za zimních večeru se hodí.

16.04.2012 3 z 5

Žhavé líbánky Žhavé líbánky Kathleen E. Woodiwiss

No nic moc člověka nudila tato kniha kdyby to nebylo pokračování románu Plamen a květ tak by ani nedoplnovala moji knihovnu.

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

Je to pěkná kniha i když si myslím že autorka asi zamýšlela napsat víc příběhu nebot tento román je prolínán s jiným románem postavy tam vystupují taky.

Navěky tvá Navěky tvá Kathleen E. Woodiwiss

je to docela fajn kniha i když nejdřív jsem nechápala o jaké období se jedná dost dllouho trvalo pochopit proč je tak počáteční děj pochmurný a také je docla dobrý překlad ruské šlechty.

Plamen a květ Plamen a květ Kathleen E. Woodiwiss

Přidám se k hodnocení Hortenzie, nebot má pravdu nicmeně začátek nebyl nic moc ale pak jsem se nasmala dostatečně no takový chlap jako Brandon a vydržet v celibátě ju ........

16.04.2012 5 z 5

Angelina, bílá sestra II. Angelina, bílá sestra II. František Josef Čečetka

no druhý díl je o tom jak odešla z církve sice chvili byla štastná jako manželka a matka ale bohužel hlas církve byl mocnější než světský život zemřela ve vyčítkách že opustila klášter

Angelina, bílá sestra I. Angelina, bílá sestra I. František Josef Čečetka

Tato kniha je opět popsaná s vlasteneckým patosem no spíš mám vydání prvorepublikové- je to příběh šlechtičny, která se uchylila do kláštera coby jeptiška obraz dotváří středověk takže války láska a otázky církve.

16.04.2012 3 z 5

Mozart, román genia II. díl Mozart, román genia II. díl František Josef Čečetka

Tato kniha je překvapením nebot pochazí z vesnice nedaleko Nymburka . Její děj je zasazen do Sadské kde pobýval učitel Bendl a kterou vesnici také navštěvoval. Opět nevim, zda je to pravda, nebo lež.

Královna Dagmar Královna Dagmar Václav Beneš Třebízský

WEIL- tak to byste měl přečíst od Sv. Čecha básen Královna Dagmar možná že tam to pochopite. Tam podle této básně bojovala s pohankou a snažila se obracet Ssvého manžela na křestanskou víru i když tato kniha byla z roku podívám se pokud ji najdu ale datum je přibližně tak ještě za rakouska- uherska i když jsem nikdy nezjistila a zajímalo by mě zda to byl autor, který napsal výlety pana Broučka kterou jsme museli povinně číst. Jinak tento autor je poměrně zapomenut já mám ve své knihovně některá jeho díla a jedině jsem si přečetla tuto knihu - kRÁLOVNU Dagmar

15.04.2012 2 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

No je pravda že tato kniha nebyla populární nebot to byla povinná četba ale mám opět spoustu vydání od roku 1970 do roku 2000 Poslední vydání je kopie vydání z roku 1918 až 1915 ale jazyk je zajímavý- od roku 1970 je takový starý archaicky jak se říká ale rok 2000 je takový novější a dá se číst.

14.04.2012 3 z 5

Pád Paříže Pád Paříže Ilja Erenburg

tuto knihu mám ve 3 vydáních od roku 1948 az do 60 let a je kupodivu stejně napsaná. Jinak jsem byla překvapena že autor je ruského puvodu a znal takovou historii Francie alespon si myslím jinak knihy jsou dobře přeloženy.

14.04.2012 3 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

no tuto knihu jsem doma dlouho obcházela dlouhým obloukem odvahu přečíst jsem našla skoro až po 30 letech ale myslím že je tady určitá paralela společnosti a to není válka

14.04.2012 4 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Tuto knihu jsem četla již v 10 letech. Uplně mě fascinovala s pokusy na lidech že lidi dokážou udělat zrudnost a hlavně doktoři, kteří mají zachovat životy. O pár let později nevim kdy bylo to předněkolika lety myslím v roce 2000 takhle okolo vyšla kniha o lekářích z koncentračního tábora no a říkala jsem nic moc nebot jsem udělala pokus na mých mladších příbuzných vysledek byl ten že knihu lékaři hanby odmítli číst sotva otevřeli první stránku a druhou knihu přečetli deset stránek

14.04.2012 5 z 5