Květy na vodě

Květy na vodě https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9597/kvety-na-vode-9597.jpg 4 303 48

Amerika 1747. Shemaine O´Hearnovou – krásnou a hrdou dceru jednoho z nejúspěšnějších obchodníků v Anglii – čeká skvělá budoucnost po boku markýze. Avšak jako mávnutí kouzelného proutku se její život náhle změní. Je křivě nařčena z krádeže, odsouzena a v poutech odeslána na lodi s trestanci do Ameriky, kde má být prodána. V městečku Newportes Newes ve Virginii ji v dražbě získá Gage Thorton, stavitel lodí a výrobce nábytku, jenž hledá chůvu pro svého malého synka Andrewa. Ve srubu v lesích, daleko od zlých pomluv obviňujících hezkého vdovce z vraždy vlastní ženy, se zrodí Shemainina touha to laskavém a šlechetném muži, který se pro ni ve skrytu duše také trápí. Jejich klíčící lásce ale nepřejí temné síly svázané s dívčinou minulostí …... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Petals On The River , 1997

uzivatel83509
21.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Příběh Shemaine a Gage byl velice krásně napsaný, byť mě začátek knihy s trestanci moc nebavil. Obě hlavní postavy se mi charakterově zamlouvaly stejně jako umístění příběhu do domku, dál od městečka. Až na ty jména, se kterými jsem měla občas trošku problém :-)
Shemaine, obviněna z krádeže, se lodí s trestanci dostává do přístavu ve Virginii, kde ji koupí - na základě doporučení jiné trestankyně (což bylo moc hezké gesto vzhledem k situaci a v ten moment jsem pochopila, že tuhle knížku budu prostě milovat) - záhadný muž Gage, jako chůvu ke svému malému chlapci.. ani Gage nemá čistou minulost - téměř všichni si o něm myslí, že je vrah a navíc se teď na něj o to víc dívají skrz prsty, že pod svou střechou ubytovává trestankyni. Gage neřeší hlouposti a je k takovým lidem odměřený (to se mi na jeho postavě moc líbilo). Nejvíce naštvaná je Roxanne, dívka, která do něj byla dlouhá léta zamilovaná.. zatímco Roxannu užírá žárlivost a nenávist - tam v lesích, mezi Shemain a Gagem, vzniká pevné pouto. Moc se mi líbilo, jak to mezi nimi jiskří a touží po vzájemném doteku, ale nechtějí to, co mezi nimi pomalu vzniklo, pokazit. Obdivovala jsem, jak je Gage v tomto směru trpělivý - kde jaký muž by se ji snažil svést mnohem dřív. Jak už to ale bývá, cesta ke štěstí je dlouhá a trnitá. Spousta lidí nemá Shemaine v lásce a touží po její smrti stejně, jako i Gage si nadělal pár nepřátel. Chudáka Kaina - znetvořeného muže z lesa - mi bylo celou dobu líto.. Naopak rodinných shledání ke konci knihy mi přišlo až moc, ovšem docela jsem se bavila :-) Skvělé čtení!

scarletblue
30.04.2023 4 z 5

Knížka má skvěle vymyšlený děj i zápletku. Ale přijde mi spíchnutá horkou jehlou. Osobně si myslím, že mohla být lépe napsaná, to mi však nezabránilo v tom, abych ji zhltla na posezení. Super harlekýnka na jeden večer. Četla jsem už několikrát a stejně se k ní vracím. Chtělo by to víc příběhů z trestaneckých lodí. Pokud byste měl někdo nějaký návrh kromě Noci v ráji od Candice, tak sem s ním!

Guepp
10.09.2022 5 z 5

Druhá kniha od autorky a jednoznačně mi dokázala, že od ní musím přečíst všechny knihy, než mě zase zájem zavane k jinému žánru. Knihy dokonale čtenáře vtáhnou. V dnešní době si myslím, že by její romány byly vydané na více dílů, zápletek je tam opravdu požehnaně. Jakmile jedna skončí hned se objeví další. Je to akce.
Doporučuji, Shemaine a Gaga si zamilujete!
Ale samozřejmě je blbost, abyste v knihách podobného typu hledali něco jiného než naivitu, emoce, velká gesta, černobílost, předvídatelnost...
Tady jde o pocit. :)
Pokud ve své životní etapě nejste na něco takového naladěné, tak tím ani neztrácejte čas.

pegasek
04.04.2022 5 z 5

Velmi pěkný příběh,ktery upoutá od prvních řádků. Je to skvělé odreagování a únik od reality dnešního zivota

MAU256
31.08.2021 5 z 5

Od této autorky další romantická knížka. V této uspěchané době je třeba trošku té romantiky. I přes zákeřný plán utvořený v hlavě staré dámy měla štěstěna se Shemaine jiné plány. Přes veškeré útrapy, které si jak Shemaine tak Gage, který si jí koupil pro výchovu svého synka, museli projít, oba nalezli lásku.

vcielka
04.07.2021 2 z 5

(SPOILER) Hrozne daco. Nato, ako mi odporucali tuto autorku, ostala som hrozne sklamana z tejto knihy. Taky paskvil som fakt necakala. Mozno autorke krivdim a je to jej prvotina, ale ak nie a toto je vzorka jej tvorby, potom nechapem ako toto moze niekto vydat, nieto prekladat.
Dielo bolo naivne, charaktery ciernobiele, hlavna hrdinka strasne nudna. Vsetku zlobu (vrazdu) co chystali na toho druheho hned vykvakali len tak prvej osobe na ktoru narazili. Zjrniem keden rozhovor: hladam tu a tu osobu? - Ano? Poznam ju. Len tak mimochodom, najali si ma, aby som ju zabila. Nenavidim ju. A vy ju reco hladate? - aj ja ju nenavidim. Chcem ju vidiet mrtvu a vy mi ju zabijete…. Toto fakt nejaky citatel zozral? O vrazde sa vsetky vrazdiace osoby (a nebolo ich malo v tejto knihe. Vlastne co postava to vrah) rozpravali akoby to bola ich denna rutina a nieco normalne. Vsetci hned vsetko predavali v Anglicku a stahovali sa do Ameriky. Vobec nevadi, ze maju tam dedicne majetky a titul ich zavazuje. Obaja lordi boli clenmi parlamentu a snazili sa presadit zakony, cize boli to cinni politici, ale to ich asi vobec netrapilo. Babka Markiza cestuje 3 mesacnu plavbu bez akehokolvek sluzobnictva. Len tak sa nalodi. Uplne uveritelne, fakt. A potom sa ubytuje v podstate v bordely a necha prostitutku jej robit sluzobnu? No, toto len tak nevymyslis. To musis byt ako autorka uplne odtrhnuta od reality… Podla topanok, ktore mala nejaka vezenkina, zistia, kam sa podela Ich stratena dcera. To by ma fakt zaujimalo, ako na tu zenu narazili. Boli sa poprechadzat v Newgate? Ci sa prechadzali Eastendom? Ci nahou predavala pomarance v Parku? Ako uplne smiesne to cele bolo. Aj s tou hordou nepriatelou, ktori nemali nic ine v hlave len: ja ta zabijem, zomries, pomstim sa ti, vrrrr, grrr, vrazdaaaa. A aj ta klebetnica bola neskutocne pritiahnuta za vlasy. Fakt je niekto schopny dat tomuto 5 hviezd? Dam sancu este jednej jej knihe. Ak to bude obdobne, ritualne vsetky jej knihy, co som si kupila spalim.

Moni.c.a
22.04.2021 5 z 5

Od této autorky jsem četla všechno a tohle je jedna z nejlepších. Do tohoto typu romantické knihy se člověk musí začíst, takže to chce klid a pak je to hezký přenos do minulosti, kde život nebyl tak jednoduchý a muži byli gentlemani.. aspoň někteří. Četla jsem už několikrát a určitě ne naposledy.

martiline
25.03.2021 2 z 5

Hodnotím jen nízko ... knihu jsem bohužel nedočetla. Musela jsem se nutit a už mne to unavovalo. Děj předvídatelný a příliš sladký. Ale nemůžu tento styl psaní hanit, tak v letech 2000-2006 jsem tento žánr zbožňovala a prakticky nic jiného nečetla. :-)
Ale lidé se mění ... dnes potřebuji něco víc. Snažila jsem se, nechci za sebou nechávat nedočtené knihy ... jenže když si uvědomím, co všechno si chci ještě přečíst a teď raději nečtu než se dát do té knihy ... tak musím prostě knihu odložit a vrátit do knihovny nepřečtenou.

Jarka_rybář
02.10.2020 5 z 5

Výborná kniha, na to že se jedná o romantickou literaturu. Příběhy z počátků osidlování Ameriky. Tento obsahuje vše, co mám ráda - boj o spravedlnost, snahu znovu začít, pěkné charaktery a vcelku uvěřitelnou lásku z příležitosti. Shemainin příběh, který se proplétá s temnou minulostí Gageovou stojí za přečtení. Navíc je tu Marry Margaret...

Zomy
28.09.2020 5 z 5

Květy na vodě byly první knihou, kterou jsem od autorky četla - a byla jsem z ní nadšená! Je to pravá, poctivá historická romance, která obsahuje všechno, co by tam mělo být. Zraněné duše, tajemství, křehká (a přesto trvalá) láska, silná ženská hrdinka.
Je poznat, že Woodiwiss psala pečlivě a s láskou. Nenapsala toho moc, ale její romány opravdu stojí za to. Jsou promyšlené, neuspěchané, doslova nabité dějem.
Nejnovější vydání (narozdíl od těch předešlých!) má úžasnou, až zasněnou, obálku.

pip11
03.10.2019 4 z 5

Příjemná a milá oddychová kniha, ve které bylo napětí i romantika.

meredith6677
01.09.2019 5 z 5

Tak tato kniha mě velice bavila od počátku. Bylo to opět něco zcela jiného oproti ostatním knihám K.E.Woodiwissové a z luxusních sídel plné dostatků všeho jsme se přesunuli do poměrně chudých poměrů. Velice se mi tato změna líbila. Tentokrát byly postavy sympatické obě dvě od prvních stránek a o to rychleji pak příběh plynul. Navíc jsem byla ráda za opětovné setkání s Ruarkem a jeho sourozenci, i když na chvíli, a také mi došlo při čtení, že nejdříve vznikla tato kniha a teprve poté Leopard a orchidej. :) Krásně odvyprávěný příběh a velice se mi líbil vztah Shemaine, Gage a malého Andrewa. Chlapec byl příjemným zpestřením knihy. :) Za mě rozhodně tato kniha dostává opět 5 hvězdiček.

saez
27.08.2018 1 z 5

Taková přeslazená slátanina. Nic dalšího si od autorky nepřečtu. Ale na oddech dobré.

ivousekk
11.01.2018 2 z 5

Naprosto nenáročné, oddychové a předvídatelné čtení s klasickou ústřední dvojicí. Ona úžasná, taková kombinace topmodelky, Matky Terezy a michelinského kuchaře. On to samé v mužském provedení. A potom co odolají všem nástrahám (= pozabíjí všechny nepřátele) budou šťastně žít až do smrti :)
Z čeho jsem měla záchvaty smíchu byly věty jako: "Oči mu sklouzly dolů ze smetanově bílých ramenou ... a odhalil něžně růžovou pleť." " v očích mu temně hořelo a Shemaine si s palčivou intenzitou uvědomila.." "shlédl na ni úkosem dolů" A že jich bylo.. :D
Co mi naopak přišlo dost nepravděpodobné bylo, že bohatá, urozená anglická lady (či lord) cestuje sama bez služebnictva přes půl zeměkoule a klidně bydlí v hodinovém hotelu a jako služebnou používá místní prostitutku - to jako fakt?
Jestli má autorka další knihy podobně vychytané, tak se jim raději obloukem vyhnu :)

LilianaFalcon
05.11.2017 5 z 5

Pro me nejlepsi kniha autorky :-) Ani jednomu z hlavnich hrdinu se neda nic vycitat. Vzhledem k situaci, ve ktere se ocitli...
Jako vzdy spousta intrik, hlupaku a krivd, ale stalo to za to... I ta zaverecna cast :-D To jsem se docela bavila, kdyz tam napred naklusal pan hrabe a pak Shemainina rodina s markyzem :-D

miruska1
24.09.2017 5 z 5

začiatok pribehu sa rozvijal trochu pomalšie ale asi tak v polovici knihy to nabralo obratky. je fakt že niektore sceny su trochu nerealne ale mne osobne to vobec nevadi. U knihy odpočivam a neoverujem fakta. Za mňa skvely pribeh.......

DUNIKO
22.07.2017 4 z 5

Od této spisovatelky jsem četla dvě knížky tato je třetí.Nebyla špatná,místy zbytečně zdlouhavá,trochu moc mrtvol ale jinak to šlo.Připomínala mi NOC V RÁJI od CANDICI PROCTOR.

2368
16.07.2017 4 z 5

Na začátku mě mátlo množství postav,po zatčení už to celkem šlo. Jediné co bylo dost úsměvné byl fakt,že bohatá dcerka umí vařit, uklízet, prát... Odpočinkové čtení s jasným koncem,dobře napsané, pokud se mi pod ruku dostane i další kniha od autorky určité si jí přečtu.

rosalindaaa
03.07.2017 5 z 5

Knížka byla čtivá,romantická a napínavá :)

Marry123
02.07.2017 5 z 5

Krásna oddechová kniha :)