Plamen v srdci

Plamen v srdci https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9592/birmingham-plamen-v--9592.jpg 4 187 18

Birmingham série

< 3. díl

Cerynise Kendallová musí po smrti své tety opustit dům v Londýně a ocitá se zcela bez prostředků. Rozhodne se vrátit do Ameriky a jedinou její nadějí je námořní kapitán a dobrodruh Beauregard Birmingham, dávný rodinný přítel. Beau souhlasí s formálním sňatkem, aby Cerynise ochránil před skandálem, a spolu se vydávají na dalekou plavbu, na níž je čekají nejen divoké bouře a nebezpečný nepřítel, ale i zlověstná tajemství minulosti a vášnivá láska…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

The Elusive Flame , 1998

miruska1
09.01.2022 5 z 5

Tento díl je skvělý. Nic tomu nechybí. Četlo jse to samo

MAU256
28.07.2021 5 z 5

Asi se budu opakovat, ale i tato knížka je krásně romantická. Autorka dokáže vše popsat, že si člověk dokáže přestavit, že by byl i on hlavní hrdinkou či hrdinou příběhu. Tentokrát je příběh zasazen do námořního prostředí s krásnou Cerynise a pohledným kapitánem Beauregardem. Málem jejich láska (narychlo pro bezpečí Cerynise uzavřené manželství) skončila, neboť ani jeden z nich nebyl sto vyjádřit pocity tomu druhému, naštěstí jim k tomu dopomohla závist Germaine, která se chtěla za Beauma provdat. A jelikož je to krásně romantická knížka, tak vše dopadlo šťastně. Knížku mohu jen doporučit.

Zomy
27.09.2020 5 z 5

Úžasná historická romance. Předchozí Žhavé líbánky byly slabší, ale tohle je zase stará dobrá Woodiwiss. Jede sice podle stále stejné osnovy, ale když ono jí to tak jde...
Autorka má tedy velkou trpělivost - z toho, jak dlouho vydrželi Cerynise a Beau dělat navzájem nedostupné, jsem si až kousala nehty - protože já takovou trpělivost opravdu nemám :-)
Jinak je tu všechno to, na co jsme u KEW zvyklé - velká láska, dobrodružství, napětí a neustálá akce.

Han-nah
12.06.2020 4 z 5

Kniha se dobře četla, poutavý příběh plný lásky, napětí, samozřejmě s dobrým koncem.

evincz
28.05.2020 3 z 5

Kniha je napsaná poutavě, občas jsem si vzpomněla na 50 odstínů šedi. Samotnou mě překvapilo, jak rychle se četla..

Kamila1991
07.10.2019 5 z 5

Poslední díl Birminghamovic ságy, který pohladí po duši. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek, ke které se ráda vracím. Nádherný příběh plný napětí, lásky, vášně.. Miluju pasáže, kde se opět setkáváme s Brandonem a Heather.

meredith6677
24.07.2019 5 z 5

Tak k tomuto dílu nelze mít žádné výhrady. Od prvních stránek jsem hltala děj slovo od slova a ani si neuvědomila, jak letí čas při čtení. Prostě jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Byla to příjemná změna od předchozího dílu Žhavé líbánky, kdy jsem měla občas problém se do děje dostat. Snad to je tím, že je to nepřímé pokračování mé oblíbené dvojice Heather a Brandona, nebo tím, že miluji námořní tématiku, ale tak či tak, kniha mi neuvěřitelně sedla, s ní i všechny pozitivní postavy, které mi byly blízké a děj byl jedna báseň. Jsem ráda, že jako poslední díl trilogie Birmighamů jsme dostali šanci k poslednímu nahlédnutí do vztahů hlavních postav předchozích dílů a tomu, jak se jim daří. Bylo to pěkné rozhloučení. Už před léty, kdy jsem četla první knihu od K.E. Woodiwissové jsem si udělala obrázek o spisovatelském umu této ženy a po dokončení těchto knih jsem o tom zcela přesvědčena. Tleskám jejímu umění a s chutí se vrhám do dalších literárních dobrodružství, které nám tu zanechala.

MirkaB
29.03.2019 5 z 5

Krásna kniha, jedna z mojich naj ❤️

Terisek99
02.10.2018 5 z 5

Krásná oddechovka, kterou jsem měla za den přečtenou. Doporučuju přečíst.

DUNIKO
25.04.2017 5 z 5

Pěkná.

Barbora H
18.09.2014 5 z 5

Velmi hezká knížka, čtivá a zajímavá, ale tak do strany 200 - pak už děj trošku pokulhával... trošku víc... jinak začátek bych zařadila mezi nejhezčí knížky od této autorky.

jaja1989
27.05.2014 5 z 5

Hezky napsana knížka a musim říct, žejsem u ní i plakala, když se rozhodla mu neříct, že s ním čeka dítě a nebýt zákeřné osoby ani by se dohromady nedali.

maryzka
31.07.2013 2 z 5

Ježiši na tohle jsem tedy neměla. Kdyby to nebylo pokračování příběhu no nevim. Deset stránek Cerenyse dělala ze sebe div ne světici, dalších deset stranek nachazeli postupně k sobě cestu, dalších deset stránek byli pokusy o vraždu. Ještě stěstí, že to dobře dopadlo ke spokojenosti ženských čtenářek.

modranka
23.04.2013 4 z 5

Rozkošný romantický príbeh, syna Brandona a Heather z prvej časti série Birmingham - Plamen a květ. Je lepšie ak čítate všetky časti po sebe, ale nemusí to byť. Autorka dosť dôkladne pripomína predchádzajúci dej. Záver ma však zarazil. Chvíľu som si myslela, že čítam scénu z filmu "Sám doma". Za to som stiahla jednu hviezdičku. Vôbec sa to do príbehu nehodilo a úplne obrátilo charakter hlavnej hrdinky. Napriek tomu je to pekná kniha a oplatí sa prečítať.

AdaVinculin
12.02.2013 5 z 5

Moc hezká knížka! Líbila se mi doba, ve které se děj odehrával. Romantiky tak akorát...i lehce napínavé to bylo...i když rozuzlení (vyřešení) nějakého problému bylo vždy ještě na té samé stránce. Ale tak proč ne, jiný autor nás napíná 50 stránek, tady jsme věděli hned co se stane..Ale i tak to člověka nutí číst stále dál! Skvělé odpočinkové čtení!

Lenka 13
23.01.2013 5 z 5

Opět krásné čtení,nechybí romantika, napětí.

Kniha se čte sama.

enyr
07.08.2012 5 z 5

Tato kniha patří podle mne k těm nejlepším co KEW vydala, opravdu skvělá a čtivá knížka.

Monči
18.08.2011

Dobré odpoledne,
Nevíte někdo jestli je pravda že KEW napsala ještě knížku Nepolapitelný plamen? Nejsem si jistá, protože tady není uvedená…Napadlo mi jestli není možné, že je to tato...Plamen v srdci?

historické romance

Kathleen E. Woodiwiss
americká, 1939 - 2007
1999  80%Krásná zajatkyně
2000  83%Květy na vodě
1996  87%Plamen a květ
2000  86%Plamen v srdci
2000  82%Leopard a orchidej

Kniha Plamen v srdci je v