maryzka maryzka komentáře u knih

Pod věchýtkem humoru Pod věchýtkem humoru Jaroslav Hašek

tohle se nedá komentovat jsou to povídky který člověk má pro zasmání nebo když má hroznou náladu a doporučuje se v depresích i kidyž jak vidím tato obálka je vydaná v roce 2002 a muj názor je že to nemá takové psaní které zaujme. Nezasměju se už tomu jako jsoU Haškovi knihy vydané před rokem 89

Fialový hrom Fialový hrom Jaroslav Hašek

Fialový hrom jsou povídky zaměřené proti církvi neměli by si to přečíst naší církevní představitelé?

20.04.2012 2 z 5

Druhý dekameron: Lidožroutská historie Druhý dekameron: Lidožroutská historie Jaroslav Hašek

opět se nedá nic říct jsou to povídky které karkaturuji rakouské uředníky, vojenskou mašinerii a uřady

Dědictví po panu Šafránkovi Dědictví po panu Šafránkovi Jaroslav Hašek

Na Haška se nedá nic komentovat jeho povídky jsou nadčasové a hodí se i pro dnešní dobu - i když byli doby kdy moje vrstevníci znali finanční uřady, socialní, i hospodaření bank obligace, akciové společnosti .

20.04.2012 4 z 5

Jindra Jindra Ivan Klicpera

Co o tom říci to se nedá mám dvoje vydaní jednak z roku 1924 a z roku 1942 obě knihy jsou vlastenecky napsany ovšem z roku 1924 má příšerný pravopis takový archaický pomalu jak A. Jirásek a je tam takový vlastenecký patesismu když se kouknete na film Filozofská historie takže to pochopíte Druhá kniha je psaná modernějším jazykem a je vydana v nejtešší chvili čewského národa takže je popsana tak aby lidé neklesli na duchu.

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

pěkná knih a pro zasmání připomíná to některá maloměsta v Čechách jako kdyby se to odehrávalo u nás za první republiky stačilo vyměnit kulisy ale jinak politika je stejná akorát nyní ve 21 století nemá jemné onuce.

20.04.2012 3 z 5

Zvonokosy II. - Babylón Zvonokosy II. - Babylón Gabriel Chevallier

Přečetla jsem pár stránek a vypadá to k popukání, Mladí chtějí žít jinak a starý jim to nechtějí dovolit objevují se tady výkřiky pokroku, které drbny nazvaly babylon- objevuje se zde gramofon, auto jazz .Jinak Zvonokosy jous ještě poklidná vesnice ale vnější svět o tom dává vdět- nastup Hitlera k moci- některé pasáže ukazují, že i šlechtě měla víc mezinárodní rozhled než politik obzvláště baronka z Kratihaju VELICE ENERGICKÁ OSOBA i když ještě zusatavala v zajetí své třídy.tak jsem to konečně dočetla čtení velice k popukání, jenom lituji že názory na politiku na náboženství a na manželské děti i na prostituci, mezitím na to bdí paní Cizrnikova a houf starých panen. Závěr je efektivní jobjevení pramene který se stal základem lázní je velice k popukání když si to člověk představí

20.04.2012 3 z 5

Zázrak v Těpicích Zázrak v Těpicích Achille Gregor

Je to opravdu humorná kniha i když mnoho lidí nebude souhlasit nebot je trochu poplatná době. Mužu ubezpečit že i když nebude nikomu po chuti nakladatelství tak tam nic politického není muže se to přirovnat takovým lokálním figurkám typu Hrabala v Postřižinách.

19.04.2012 4 z 5

Všechno o vášni Všechno o vášni Stephanie Laurens (p)

no souhlasím s titi ale taky jsou tam zaímavý případy rodinného zdegenerování.

18.04.2012 3 z 5

Všechno o lásce Všechno o lásce Stephanie Laurens (p)

no opět nic moc kdyby to nebylo pokračování tak ani bych si to nekoupila nevim jestli je chyba v překladech nebo nějak je těžce napsaán nebo to jde špatně přelozit ale některé části děje jsou nesrozumitelné

18.04.2012 3 z 5

Muž ve stínu Muž ve stínu Stephanie Laurens (p)

no tak tohle je román pro zasmání Amanda Cynsterová shání ženichy a dokonalý chlapy nejsou k mání, proto se rozhodne hledat prince v hernách , kde slušná dívka má zakázaný přistup Najde ho tam a opět to není jednoduché jak získat prince nebot ten princ má vadu na kráse spojuje ho hodně starý skandal a nejprve ho musí očistit svoje jmeno to pochopitelně očistí a mužou se vzít, je tam pár momentu kdy se člověk opravdu zasměje třeba ta ja Amanda se zbavuje nechtěného ctitele nebo jak jejich bratranci dělají výzkum Amandina potencialního nápadníka.

18.04.2012 5 z 5

Svůdná čarodějka Svůdná čarodějka Stephanie Laurens (p)

tak tahle kniha docela šla sice Catrina byla tak pomatená že už jsem myslela jestli neskončí v blázinci nebot byla vychovávaná sice v tradiccíh určitých ale taky v nějakém jiném světě až přišel princ na bílém koni a uvedl ji do realného světa.No byl to jeden z Cynsteru pochopitelně

18.04.2012 3 z 5

Tajná láska Tajná láska Stephanie Laurens (p)

no nic moc intriky takový že se v tom člověk ztrácí závěr je efektivní jako vyždycky celá rodina Cynsterová se tradičně sejde na svatbě ale jinak kdyby to nebylo pokračování tak bych to ve své knihovně neměla

18.04.2012 1 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

No tak nevim jestli autor to napsal opravdu nebo jestli překladatele se s touto látkou neumí vyrovnat. Pochopitelně se píše o počátcích tábora, jkonečné řešení , mučení, ale právě i ty zlčinci se zde představují jako lidé zamilovaní třeba do vězenkyn židovského puvodu, Jsem bohužel na rozpacíh jak to hodnoti ale zrovna bych ji nedoporučovala dětem do školy možná přečíst později.

Mauthausen - lágr smrti Mauthausen - lágr smrti Karel Littloch

Tato kniha je zajímavá tím že má srozumitelnou organizaci a hierarchii koncentračního tábora. Má tam označení věznu, jejich národnost, označení kapa i dozorcu, psychologické postřehy lidí, i obča humor aby lidé přežili a bohužel i smutnou stránku- smrt věznu

Dívka zvaná Kaštánek Dívka zvaná Kaštánek Wolfgang Joho

No je to počátek budovatelských románu u nás dívka z bohaté rodiny se neztotožnuje s nacismem, bydlí u židovské rodiny, kterou nezachání má dítě s mužem, který spolupracuje s režimem nacistu,sice zemře za nějakou protistátní činnosti ji odvedou pomalu z porodnice do vězení, kde nacisté nechapou jak muže být proti nim když její otec a muž s kterým má dítě je uvědoměly člověk. nAKONEC TÉTO KNIHY NACHÁZÍ OPRAVDU PEVNÉ MÍSTO VE SPOLEČNOSTI.

...a pozdravuj u nás doma ...a pozdravuj u nás doma Jiří Žák

no zatím jsem ji zahlídla ale myslím si že by se z této knihy mohli učit i dnešní děti. kazdopádně já si ji chystám číst a myslím že autor prožil koncentrační tábor, tak je napsána opravdově. Je napsaná uplně jinak, nebot je rozdělena na dvě části. V první části je co autor zažil v koncentračním táboře a druhá čast jsou povídky, které se vážou ke koncentračnímu táboru i částečně poválečným osudům

18.04.2012 3 z 5

Démon touhy Démon touhy Stephanie Laurens (p)

No nic moc je lepší příběh této serie kdyby to nebylo pokračování tak by si to člověk ani nekoupil ani se tam nezasměje točí se to okolo koní a sázek a už se objevuje no dnes by se to řeklo dopink

18.04.2012 2 z 5

Nevinné potěšení Nevinné potěšení Stephanie Laurens (p)

docela legrace akorát věty mluvnicky trochu zaškrobenutí českého pravopisu

18.04.2012 5 z 5

Vikingova žena Vikingova žena Shannon Drake (p)

souhlasím s eviskem to hašteření je tam nejlepší ještě lepší než hašteření v princezně pomsty