maryzka maryzka komentáře u knih

Mont-Oriol Mont-Oriol Guy de Maupassant

přiznám se že vždycky se na to podívám, přečtu si to a nějak se k tomu nevracím a když se vratim tak nevim za chvili o čem to je pro mě je to zapomětlivá kniha,která kdybych ji neměla v knihovně tak si ji ani nepřečtu

23.04.2012 1 z 5

Lůžko Lůžko Guy de Maupassant

tahle povídky je moje druhá nejoblíbenější nebot je tam hluboká diskuse zda je lepší voják, který zabíjel lidi zbraní nebo zda je lepší rpostitutka, která zabíjela pomocí pohlavní choroby.

23.04.2012 2 z 5

Komedie plná lásky Komedie plná lásky František Rachlík

jediná kniha , která se dá číst. Je výborně beletristický zpracovní ale do Kožíka to má pěkně daleko

22.04.2012 4 z 5

Bitva Bitva Václav Řezáč (p)

je to pokračování bitvy, objeví se tam pár známých postav z nástupu ale taky se tam objeví diverzanti sice ne ale lidi se západu který chtějí škodit republice je to příliš tendenčí ale jak řikám moji generaci je to k smíchu ale pamětníci si z toho vyvodí pravdu samy.

22.04.2012 2 z 5

Nástup Nástup Václav Řezáč (p)

začala jsem ji číst když byl uváděn film v rámci výročí republiky. No je ai schematická ale zase charakter lidí vypsán báječné je tam nadšení lidí, kterí po válce budovali republiku pro nás je to k smíchu pro některé pamětníky je to kus života

22.04.2012 3 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

no povinná četba ale vždy jsme používali některé citace z knih - kupec Bočan byl proste neodolatelný

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

souhlasím s ostaními někdteré povídky se objevují í v jiných dílech např. i griseldě se objevila nejméně ve třech dílech- objevila se v CHAUCESIHO V Canterberských povídkách a taky v jedné pohádce kterou jsem četla v dětství.

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

na to se ndeá nic říct závěr knihy Lomikare lomikare snad zlidověl v každé škole.

Na dvoře vévodském Na dvoře vévodském Alois Jirásek

no sice začátek nic moc ale konec mě chytil než jsem se dopracovala k jOHANCE PAK JSEM dlouho přemýšlela jestli Johanka není předobraz schovanky Hortenzie z knihy Babičky od Boženy Němcové

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

no nadchly mě tří díly další dva po tom požáru v Dobrušce jsem nějak byla mimo

Filosofská historie Filosofská historie Alois Jirásek

docela se dá číst i když pozor na Litomyšl už to v dnešní době nemá takovou atmosferu

Síla osudu Síla osudu Catherine Coulter

tak první díl síla něhy, No na spisovatelku u který jsme zvyklý na sex a erotično pár potratu je tam toho velice málo, asistence u porodu a u potratu je bezchybná u chlapa ani se nezalekne pan hrabě. ale jinak začátek byl dobrý jak ji unese na moře, donucuje ji ke snatku přiznává se že ji vlastně vychovával nebot miloval i její matku.

Síla něhy Síla něhy Catherine Coulter

no nic moc pokračování dcery hraběte z Clare, kterému se po několika letech chce pomstít svému milenci a proto unese dceru. Ta jeho milenka byla domucena se provdat za araba takže byla v haremu.- JEJÍ SYN JÍ MÁ POMSTÍT, BOHUŽEL JAK to bývá on se do ní zamiluje

Utajená závěť Utajená závěť Catherine Coulter

tak tímhle začíná tento román kde jsou spolu v anglii i v americe a děti se spojí navzájem.

Nečekaná závěť Nečekaná závěť Catherine Coulter

pokračování závěti ale jsou zde nové postavičky taky hlavní hrdinka příjde ke štěstí ale děti se promíchají taky navzájem

Naplněná závěť Naplněná závěť Catherine Coulter

Míhá se tam plno postav z jiných dílu, ale obsah toří závět takže jsou pouze trillogie ale potomci se sblíží spolu v manželství-

Kouzlo noci svatojánské Kouzlo noci svatojánské Catherine Coulter

Hotový humor, oba jsou donuceny ke svatbě okolnostimi ačkoliv harbě by si užíval životam proto s nechtí splní tatinkuv rokaz že se má oženit s dcerou skotského zemana. Ta se zoškliví aby ji nechtěl ale on chce právě ošklivkum po svatbě se chvili navzájem vyhýbají ale přesto dojde k jejich postupnému sblížení

Kouzlo měsíční noci Kouzlo měsíční noci Catherine Coulter

At žijí dvojčata jedno hodné a druhé zlobivé. Nakonec i to zlobivé se umoudří a zařadí se do slušné společnosti

Kouzlo Kalypsa Kouzlo Kalypsa Catherine Coulter

no kdyby se mi nelíbil první díl pokračování bych si nekoupila ale jinak pruměr.

Tchán Kondelík a zeť Vejvara Tchán Kondelík a zeť Vejvara Ignát Herrmann

Sice nic moc ale letní pobyt pražáku a efektivní závěr vyvážel všechny pochybnosti.,