Z králova rozkazu

Z králova rozkazu https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9554/mid_z-kralova-rozkazu-eIo-9554.jpg 4 150 18

Strhující příběh rozporuplného vztahu krásné hraběnky Danielly z Avillu, spřízněné po matce s francouzským královským rodem, a skotského válečníka Adriena MacLachlana, služebníka anglického krále Eduarda III. Děj začíná v neklidném období počátku stoleté války mezi Francií a Anglií, kdy do osudů lidí často zasahovaly zájmy vladařů. I když Daniela i Adrien dělají zpočátku vše pro to, aby se nestali pouhými figurkami ve hře anglického panovníka, brzy poznávají, že nemají jinou možnost, než podřídit se jeho rozkazu a uzavřít sňatek. Ani v této situaci se Daniela nedokáže zbavit nenávisti, kterou k Adriánovi cítí: právě jeho přičiněním totiž před lety obsadil anglický král hrad její matky... Odpor, který hraběnka dává svému nastávajícímu najevo, vede Adriena k přesvědčení, že se má oženit se svéhlavou a zákeřnou saní. Teprve když se stane svědkem její neskonalé obětavosti v situaci, kdy s nasazením vlastního života ošetřuje jeho milenku, kterou stihla morová nákaza, začíná se na svoji nevěstu dívat jinak … Dokáže však změnit názor i Daniela? Bude jejich vynucené manželství šťastné?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

The King's Pleasure , 1998

MarŽak
23.05.2023 3 z 5

Ten začátek byl táhlí přemáhala jsem se pokračovat pak už to šlo

petraj30
29.08.2022 4 z 5

Od prvních stran jsem si nebyla jistá, jestli jsem tuhle knihu náhodou už nečetla. Byla tam spousta povědomých situací. Až s postupem stránek jsem asi přišla na to, že veškeré situace z této knihy, byly již zmíněny v jiných knihách s historickou tématikou této autorky.
Daniella byla hrdinka, která mi lezla krkem, jen co vykoukla na svět. Tak naivní tele snad nemohlo existovat. Adrien byl o něco málo snesitelnější, ale taky žádná výhra.
Jejich otevřená nenávist se změnila v lásku mávnutím kouzelného proutku a pak už jen chybělo pochytat párek zločinců a nějak dojemně zakončit.
Nebylo to špatné, ale už jsem to četla pod jinými názvy.

LucKys
30.12.2021 3 z 5

pro mne zatím nejslabší/nejnudnější kniha této autorky - ve zkratce - nevěřím ti, nenávidím tě, stejně se s tebou vyspím at chceš nebo ne, odjíždím, přijíždím, nevěřím ti, nenávidím tě ...

zimolka
21.09.2019 5 z 5

Opět další povedený příběh,určitě si ještě někdy ráda přečtu znovu.

Lembac
26.04.2018 2 z 5

Děj knihy je vsazen do období stoleté války, což byl vleklý konflikt mezi Anglií a Francií. U nás je známá třeba bitva u Kresčaku, v níž zemřel na straně Francie Jan Lucemburský - český král a otec Karla IV. Válka trvala dlouhých 116 let a podobně nekonečná byla i tato knížka. Na jedné straně bitevního pole stojí překrásná Daniela z Avillu, hrdá Francouzka, která nikdy neprosí o milost. Na druhé straně pak statečný Adrien MacLachlan, Skot ve službách anglického krále. Z králova rozkazu se vezmou, což má velké výhody pro Adriena, méně pak pro Danielu. Ta mu svoji nelásku projevuje diverzní činností proti anglickému králi, do které ji vmanipulovávají její francouzští příbuzní. Daniela jim naivně skáče na špek a umanutě tropí hlouposti. Bože, někdy jsem měla chuť jí pořádně zatřást. Adrien taky není žádný zjemnělý gentleman, co chce, to si vezme, ale na středověkého rytíře ještě ujde.
Knížka je strašně dlouhá. Historických a politických odboček je tady docela dost, až někdy zastiňují samotný příběh. Daniela mi nebyla sympatická vůbec, Adrien byl jen o chloupek snesitelnější. Jejich "romantický" vztah, kterému jsem stejně nedokázala uvěřit, se začne rozvíjet až ca. v polovině knihy, do té doby se čeká, až Daniela dospěje.
Od autorky jsem četla zajímavější příběhy s příjemnějšími hrdiny.

ariel platto
18.01.2018 3 z 5

Opět jedna z autorčiných "umanutých" hrdinek a kniha, kde mi lezla hrdinka na nervy od začátku do konce. Což nemůžu říct o autorčiných krásných knihách Princezna ohně nebo Dáma v nesnázích aj. Třetí hvězdu dávám za syrovost, jak se král zmocnil Danielliny matky, protože to je opravdový středověk a né to, co předvádí Daniella a nadmíru tolerantní snoubenec a později manžel.

Xena011
27.06.2017 5 z 5

Úžasná kniha, sice nemám moc ráda, když začíná úryvkem z poloviny nebo poslední třetiny knihy, jak už jsem četla ve více knihách autorky, ale i tak je velmi pěkná a napínavá. Ten začátek, jak byl Adriene malý (jak vyrůstal a jak ho nabádal otec nikdy neprosit o milost a vždy do posledního konce bojovat) a časem se pošťuchoval s Daniellou (jak se ve všem, co se dalo, snažila vzdělávat a učit se šermu, lukostřelbě a dalšímu a jak ráda četla romantické rytířské příběhy) se mi moc líbil, až na morové pozadí, které bylo velice smutné. Ještě mě trošku mrzelo hrubé setkání krále s matkou Danielly a její smutný odchod ze světa. Nakonec se dozvěděla, kdo byl jejím otcem, a to se mi moc líbilo spolu s koncem války mezi hlavními hrdiny. Jako vždy super počtení a nasycení srdíčka romantikou.

PerlaZP
09.06.2017 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se velice těšila, protože jsem ji, ještě nečetla. Na druhé vydání jsem si, ale musela počkat docela dlouho…
Malé plus dávám za výběr jména Daniella. Za velké minus, ale zase, naopak považuji, velké množství chyb v překladu, což se Dominu, téměř nestává. Příběh se mi docela líbil, i když nemám ráda knížky, které začínají téměř koncem…
Knížce dávám čtyři hvězdičky, ale musím přivřít obě oči…

avalonek
01.05.2017 5 z 5

Krásné.....Zase jsem našla spisovatelku která umí psát úžasné romány a tohle stálo opravdu za to...Mělo to vše,co mají historické romány mít.Naprostá spokojenost.

handulli
04.08.2016 2 z 5

Kniha mě nenadchla. Zajímavé mi přišly především pasáže, kde autorka líčí dějiny. Děj se dost vlekl a ani hlavní hrdinové mi k srdci nepřirostli. Navíc se v knize objevuje docela dost překlepů a stylistických chyb, nevím, jestli je to pouze v dotisku, který jsem četla, nebo i v 1. vydání, ale dost mě to při čtení iritovalo. Takže nakonec dvě hvězdy za ty popisy historických událostí, a za to, že autorka umí psát - jen proto jsem knihu dočetla i přes vcelku nudný děj.

liletka_a
21.02.2016 2 z 5

Tento příběh mě od Drake zklamal, mám od ní ráda snad všechny knihy, co jsem přečetla, ale tato pro mě byla nekonečná, děj utahaný, nudný, milostné scény nic moc a nemluvě o tom, že hl.hrdinka by si zasloužila výprask snad ob den. Adrien s ní měl svatou trpělivost..;) Zkrátila bych jí alespoň o 100 stránek a vyměnila Daniellu a hned by se mi četla líp..:D

Barbora H
23.01.2016 3 z 5

Taková průměrná knížka od Drake - nějak neoslnila, ale nejhorší taky nebyla...

moudivlacek
26.09.2015 4 z 5

Tuto autorku prostě miluji, a u této knihy mne opětovně nezklamala. Vzpurná dívka, která si váži cti a snaží se své sliby splnit, stejně tak mladý skotský muž, který byl od dětství donucen převzít povinnosti hlavy jeho klanu, vše si tvrdě vybojoval, a když se tento muž rozhodne někoho milovat, odevzdá se mu plně. Zkrotí svou ženu a přitom se zamiluje.
Je ona zkrocená nebo zkrotila ona jeho??
Myslím si, že láska která prodělá tvrdou životní zkoušku, pak je trvalá a pevná. Oba hlavní hrdinové stály za mou úctu a obdiv k nim.
Doporučuji přečíst, a já se k ní určitě znovu vrátím.

miruska1
25.09.2015 4 z 5

Zaujimavy prideh

havrmoni
27.01.2015 5 z 5

Četla jsem 2x a určitě se k ní ještě vrátím, Je úžasná :-)

IFu
28.01.2014 4 z 5

Opravdu mám ráda temperamentní ženy a muže, kteří je dokáží zkrotit. Škoda, že to takto nefunguje i v reálu. Každopádně na odpočinutí a na to, aby člověk přišel na jiné myšlenky je to pěkná kniha.
Od této autorky mám opravdu mnoho knih. Dokáží mne vtáhnout do děje.

maryzka
17.02.2013 1 z 5

Kdyby to nebyla S.D. tak tato kniha se mi vůbec nelíbila- no myslím, že je to středověk král si užívá vojenského řemesla i ostatních služeb markytánek, královna jeho chování musí snášet, ale má na to svoji filozofii. Daniela z Avillu je králova nemanželská dcera, která shodou okolností nenavídí francouzského krále. Ale jinak si myslím, že by si tuto knihu měla přečíst herečka paní Jitka Čvančarová( zapojovala se do prezidentských kampaní). Pan Zeman měl zase jeden z duchaplných výroků: Knížata jsou zdegenerovaný, nebot použivali právo první noci a zemani toto právo neměli( omlouvám se za špatnou interpretaci) Načeš podruhé při setkání v kampani obou kandidatů se ozvala rozzlobeně ve smyslu, že by ho manžel vyzval na souboj. No taky se tomu výroku neuměla zasmát a některé z ní ženy- režisérky. Ale jinak tohle právo první noci bylo. Když král dobyl hrad, který vlastnila matka Danielly z Avillu tak bohužel se s ní vyspal, bohužel byla počata dcera Daniela, ale král aby zakryl hanbu provdal hraběnčinu matku za rytíře svoji družiny. Bohužel o pár let později provdal král tuto dceru i když měli spolu rozepře za svého válečníka Adriena MacLachlana. Bohužel se k tomu přimícha francouzská láska Danielly z Avillu i intriky z francouzského královského dvora. Také Daniela je unesena, ale Adrien ji osvobodí. Nakonec Daniela zjistí pravdu o svém původu, když si dojedou pro svého syna, který se nachází na dvoře Edvarda III.

maryzka
17.04.2012 1 z 5

J e tam opět kus francouzských dějin, zajímavé je kolik děti měli francouští králové když válčili v zemích aanebo válčili s poddanými který nebyl dost loajální vuči panovníkovi, Zejmena levoboček Daniela, která byla dceou samotného krále ovšem král provdal tuto šlechtičnu za svého lojálního poddaného aniž by se Daniela dozvěděla kdo byl její otec, Její biologický otec provdal svoji dceru za lojálního poddaného ovšem předtím dobyl hrad její matky no u této spisovatelky harprují roky hrdinu ale zato romantiky, erotiky je tam požehnaně.