lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Klíč k určování kouzelných tvorů Klíč k určování kouzelných tvorů Tony DiTerlizzi

Pěkná knížka, asi moje první fantasy. Četla jsem jí ještě na základce a moc se mi líbila.

23.06.2014 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Začátek zeměplochy jsem četla na doporučení přátel a docela mě to zklamalo. Ze začátku mě nadchnul nový svět, ale dál už to sláblo. Ani Mrakoplaš to zas tolik nevytrhnul.

23.06.2014 2 z 5

Oděv a zbroj vojáka ve středověku Oděv a zbroj vojáka ve středověku Gerry Embleton

Výborná inspirace na šití kostýmů pro šermíře.

23.06.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Povedená alegorie na totalitu, kde je zvířátkům slibován lepší život, ale nakonec jsou na tom ještě hůř, než když jim vládli lidé.

Básně a epigramy Básně a epigramy Karel Havlíček Borovský

Krásné dílo, odrážející autorův postoj k monarchii a katolické církvi.

Adelheid Adelheid Vladimír Körner

Zajímavý příběh, ale nezaujal mě styl psaní. Hodně popisu nedůležitých věcí (pole).

21.06.2014 1 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Pěkná kniha, ale další díly se mí líbily více.

21.06.2014 4 z 5

Knihu jsem přečetla než jsem viděla film. Mohu prohlásit, že kniha je tisíckrát lepší.

Sestavte si rodokmen Sestavte si rodokmen Blanka Lednická

Pěkná pomůcka pro badatele po předcích.

Útočiště Útočiště Robert Anthony Salvatore

Moc mě nenadchlo, že teď už je Drizzt stoprocentní klaďas. Přijde mi to prostě nereálné, každý má i špatné vlastnosti.

21.06.2014 3 z 5

Vyhnanství Vyhnanství Robert Anthony Salvatore

První díl byl lepší, ale zaujal mě boj mezi Drizztem a Lovcem.

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Pěkný začátek série. Fascinoval mě mocenský boj ve světě temných elfů.

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Vykupitelé jsou krásná "parodie" na katolickou církev (fanatismus, svatá válka) a ty šibeničky nad dveřmi jsou prostě boží.
Hodně mě zaujal popis bitev a soubojů, při kterém jsem si mohla do podrobností představit, jak to bylo.
Líbily se mi i hlavní postavy, kde nikdo nebyl na 100% kladná a bezchybná postava: Cale, Henri a Kleist - mladí vrazi, zlodějíčci a lháři, Matterazzi - příšerní snobi atd...

Touha Touha Margit Sandemo

Škoda, že tímto dílem v češtině to končí, zvažuji dočíst zbytek v polštině, zajímá mě, jak to bude dál.

Hon na čarodějnice Hon na čarodějnice Margit Sandemo

Další výborná kniha.

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Úžasný a napínavý příběh, přečetla jsem ji jedním dechem.

Propast Propast Margit Sandemo

Povedený díl z výborné ságy. Potěšilo mě, že Sol dostala hodně prostoru.

21.06.2014 5 z 5

Tato kniha mě docela nudila, moc popisné a málo děje.

21.06.2014 1 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Smála jsem se od začátku až do konce. Výborná kniha.

21.06.2014 5 z 5

Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu / Já proti Rommelovi Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu / Já proti Rommelovi Spike Milligan

Výborná komedie, nejvíce mě dostala "ryba, která chutná jako seržant od Gestapa" :D