Touha

Touha https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8100/touha-8100.jpg 4 203 25

Sága prokletých série

< 4. díl

Čtvrtý díl vypráví o poslední generaci rodiny Prokletých. Mezi potomky Sol, Liv, Daga a Area začínají vznikat vztahy, které vzhledem k rodinné kletbě nevěstí nic dobrého. Odkaz zlého Tengela se vrací a zdá se, že jejich prokletí nikdy neskončí. Navíc řádí mor a v Evropě se schyluje k válce. Nechte se pohltit silným příběhem plným překvapení a nečekaných zvratů! Přeložila Olga Zumrová.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Sagaen om Isfolket 4 - Lengsel , 1982

dpxcz
18.10.2023 4 z 5

Tak nějak mě mrzelo, že původní postavy zestárly a již nejsou mezi námi. Docela rychle letí ten čas v téhle sérii, což je obrovský rozdíl oproti jiným rozvláčným sériím. Oblíbíte si zde nějakou postavu a ona po pár stránkách zestárne a je fuč. No, čtení pěkné, klidně bych pokračoval dále.

katka639
15.03.2022 5 z 5

Páni, mě tahle série tak strašně chytla. Skvělá sága. Bohužel jsem až po přečtení tohoto dílu zjistila, že to není poslední díl, pouze u nás další nebyly přeloženy, což mě moc mrzí, strašně by mě zajímalo, co bude s prokletými dál. Kdo z Tengelových vnoučat nese dál gen prokletých, protože v knize je dvakrát zmíněn žlutý záblesk v očích, ale není řečeno, komu ty oči patří. Musím zjistit, jestli není přeloženo třeba do angličtiny. Třeba bych se hecla a přečetla v AJ, protože mě moc zajímá, jak to bude s touto rodinou dál.

Luigi1
17.02.2021 5 z 5

Tak to je konec,proč nejsou přeloženy další díly.Škoda.

postrach
30.08.2019 5 z 5

Cekala jsem dlouho nez jsem si mohla tento dil pujcit a docist serii.Od knihy se mi odtrhavalo tezko.Velka skoda,ze uz se nedoctu vic.Velmi dobre napsane knihy tohoto zanru.Rozhodne doporucuji precist celou sagu Prokletych jako celek.

Makiicek
01.06.2019 5 z 5

Vždy si dávám pozor, abych se nezačetla do "něčeho" co nemá přeložené pokračování, nebo kdy autor váhá s vydáním dalšího dílu. Takových serií už jsem začala číst nespočet... Ale tady jsem si pozor nedala. Takže jsem začala pátrat. Nejdříve jsem našla na nejmenovaném uložišti všech 47 dílů v polštině, co si budeme povídat, polština mi nešla přes nos. Tak jsem pátrala dál a po několika pokusech/omylech jsem narazila na německý překlad. Hurá, německy jsem se učila prakticky 18 let. Takže pokud zvládáte číst v tomto jazyce bez slovníku, stačí si otevřít německou wikipedii, zadat: Eisvolk (Ledový národ), úplně dole je odkaz na fan skupinu. Je potřeba účet u Yahoo.de a požádat o členství... Mají přloženo všech 47 dílů :)

elis0383
23.05.2018 5 z 5

K tehle serii se hrozne moc rada vracim. Je velka skoda, ze u nas vysli jem 4 dily.

takana
24.10.2017 5 z 5

Kniha je hezká a čtivá, jen škoda že nevydali u nás další pokračování.

hankapimi
07.11.2016 4 z 5

Zajímavý sci-fi počin!!! 4 díly Ságy prokletých se velmi dobře četly. První díl byl takový "rozjezdový", ale jak se rodina Tengela a Silje začne rozrůstat, příběh nabývá na síle a na rychlosti !! Děj je plný zvratů a napínavých situací, čtenáře (tutáč !) mnohdy zastihlo svítání... Ale 47 dílů bych určitě nedala...

MichaelaJe
21.10.2016

Tak už někdo sehnal pátý díl? nebo někdo soukromě nechal přeložit. Případně má internetový odkaz na knihy v cizím jazyce? Tuto ságu čtu již pátým rokem vždy o prázdninách přečtu všechny díly jedním dechem a moc mě mrzí, že nemáme další díly :(

hancijar
25.01.2016 5 z 5

Pridavam se, skoda ze nevysly dalsi dily u nas, Parada, napeti, ale koncit 4.dilem je teda dost skarede vuci ctenarum. Jeste to skoncilo tak sakra napinave....

Janet11
26.11.2015 4 z 5

Nemám ráda ságy a nekonečné sériové knihy, protože se jimi většiou táhne stejná dějová linie, která mě po chvíli přestane bavit, ale Prokleté jsem doslova zhltla. Bylo to tak čtivě napsané, poslední díl byl plný nových zápletek a já se opravdu bavila až do konce. Avšak po přečtení jsem byla stejně jako většina zklamaná, že sága u nás nepokračuje. Třeba se nakladatel ještě vzpamatuje, ale vzhledem k tomu, že je celkem 47 dílů v to moc nedoufám.

Echeverdie
19.05.2015

Takže ony jsou další díly vydány a jen nepřeloženy??? Takové mrhání. Moje nejoblíbenější knížka a všem vám tady slibuju, že se budu snažit o její přeložení i kdybych za to měla soukromě platit!!! teda snad mi to vyjde :D

Terry.89
14.03.2015 5 z 5

Tohle je vážně skvělá serie a je opravdu velká škoda, že u nás nevyšlo víc dílů.

Žanda1002
24.11.2014 4 z 5

Je to silně návykový a oni fakt nepřeloží zbytek :( Přitom by se to určitě moc líbilo.

DariDerek
15.11.2014

Ty jo, naprosta bajecnost :) a oni jako nejsou prelozeny dalsi dily? To je hanebnost! Nechat mne takto zklamanou a v ocekavani co dal... kazdopadne vyborna cetba, doufam, ze brzo narazim na dalsi paradicku! ☺

ina77
01.08.2014 5 z 5

No tak to je všechno špatně vůbec jsem netušila,že to už nemá pokračování a navíc snad o překladu ani neuvažují.
Budu doufat,že snad přeloží i zbytek.

Bubitinka
24.06.2014 5 z 5

Tyjo, oni opravdu stále nepřeložili zbývající díly...? Už j to pár let, co jsem tuhle sérii přečetla, a hodlám se k ní opět vrátit, nicméně mě dost mrzí, že zbývající díly stále nejsou k dostání...

lucie.8
21.06.2014 5 z 5

Škoda, že tímto dílem v češtině to končí, zvažuji dočíst zbytek v polštině, zajímá mě, jak to bude dál.

pastelka53
05.08.2013 5 z 5

Je až škoda že toto je poslední díl vydaný v naší zemi, mrzí mě že se nedozvím jak to jde s lidmi dál, jak stárnou, zamilovávají se a umírají. Všechny tyto knihy jsou velmi strhující a přečetla jsem je doslova jedním dechem. Psala jsem i do nakladatelství Fragment, zda nevydají i zbylé dva díly na které mají odkoupená práva, ale odpověď byla záporná ... prý o tato vydání nejeví nikdo žádný zájem .. BLBOST! Všichni co jsme tu a píšeme sem ty kladná hodnocení bychom si určitě bez váhání koupili další díl. Je ironií že k těmto knihám jsem se dostala jen čirou náhodou, zprvu mě první díl Morová rána vůbec nebavil, ale když se objevil Tengel s těma jeho žlutýma vlčíma očima, a neodolatelnou aurou, úplně jsem se do toho muže zamilovala!

adelinka
29.06.2013 5 z 5

štvrtý diel....deti sú už dospelé, budujú si svoje vzťahy....kladba rodiny neveští nič dobrého, napriek tomu , že deti poznajú príbeh aj kliadbu rodiny, rozhodnú sa ignorovať rady Tengela, čo nedopadne dobre.....veľmi zaujímavé čítanie....

norská literatura

Margit Sandemo