lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Lví Charlie Lví Charlie Zizou Corder

Knížka se mi moc líbila. Škoda jen, že nevyjdou další díly.

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Jednoduše: skvělá kniha. Poprvé jsem ji četla ještě na základní škole, od té doby jsem se k ní několikrát vrátila a v budoucnu se k ní jistě vrátím znovu.

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Nádherná kniha našeho "národního" básníka s kytarou.

Mikroekonomie - základní kurs Mikroekonomie - základní kurs Libuše Macáková

Poměrně přehledná kniha o mikroekonomii. S trochou vůle se z ní dobře učilo.

10.02.2015 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Seriál byl úžasný, ale do knížky jsem se nedokázala začíst. Pro děti to bude asi zajímavější než pro dospělé.

29.01.2015 3 z 5

Tajná řeč těla Tajná řeč těla David Lewis

Četla jsem několik kapitol kvůli škole. Zajímavé informace, i když někdy docela nudně předkládané. K této knize se jistě vrátím, až bude více času, přečíst ji celou.

27.01.2015 4 z 5

Průvodce módním šitím Průvodce módním šitím Lorna Knight

Povedený rádce pro nevystudované "domácí" švadlenky.

22.01.2015 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Krásné fantasy, kniha je samozřejmě daleko lepší než film.

21.01.2015 5 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Další skvělá kniha z Narnie. Plavba různými kouzelnými zeměmi byla prostě úžasná. Vždy se k ní ráda vracím.

21.01.2015 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Asi můj nejoblíbenější díl Letopisů Narnie.

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Krásná kniha především pro milovníky koček. Nejvíc mě asi dostal Veločíčaptor a kočičí emoce, které vždy souvisejí s jídlem :)

14.01.2015 5 z 5

Jak se žilo v Horních Dubenkách a Janštejně Jak se žilo v Horních Dubenkách a Janštejně Daniela Syrovátková

Velmi povedená kniha, ocení ji hlavně ti, kdo Janštejn a Dubenky dobře znají.

27.12.2014 5 z 5

Základy sociologie Základy sociologie Eliška Novotná

Tuto knihu jsem četla kvůli studiu. Přehledná učebnice s grafy a citacemi od slavných sociologů. Sociologie mě nezajímala, ale kniha byla dobře psaná, tak jsem to nějak zvládla :)

03.12.2014 5 z 5

Jak prokouknout kolegy i obchodní partnery Jak prokouknout kolegy i obchodní partnery Joe Navarro

Poutavá kniha o neverbální komunikaci, gestech, významu oblečení atd. v obchodních vztazích.

30.11.2014 5 z 5

Nana Nana Émile Zola

Tahle kniha mě hrozně nudila, jako povinnou četbu jsem si musela vybrat něco jiného.

22.11.2014 2 z 5

Opatov: obec, domy, obyvatelé Opatov: obec, domy, obyvatelé Jaroslava Paulusová

Další skvělá kniha, která mi pomohla při tvoření mého rodokmenu.

12.11.2014 5 z 5

Dušejov: rody a popisná čísla Dušejov: rody a popisná čísla Jaroslava Paulusová

Výborná kniha. Smekám nad práci autorky, díky jejímu výzkumu rodů z Dušejova jsem se v rodokmenu posunula zase dál.

12.11.2014 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Četlo se to sice pěkně, ale... Myšlenky buddhismu mi nikdy nebyly blízké, ale nečekala jsem, že mi to bude autor cpát horem spodem. Taky dobře znám kočky a tato kniha rozhodně není o "pravých" kočkách. Prostě zklamání, bohužel.

21.10.2014 2 z 5

Třešť 1945 Třešť 1945 Jiří Vybíhal

Výborná kniha, která popisuje události v Třešti na konci války hodinu po hodině. Zaujala mě hlavně část o obětech, protože jednou z nich byl i můj prastrýc.

08.10.2014 5 z 5

Finština - konverzace Finština - konverzace * antologie

Praktický slovník na cesty. Snad se do Finska jednou podívám.

06.10.2014 5 z 5