lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Rudovlasá - Cesta čarodějky Rudovlasá - Cesta čarodějky Petra Neomillnerová

Když se na tuto knihu podívám zpětně, tak o čem to vlastně bylo? Neuvěřitelné množství sprostých slov mě při četbě spíš rušilo, než aby podtrhlo atmosféru. Celkově mám dojem, že se autorka snaží čtenáře šokovat naturalismem či nuzným životem ve středověkém fantasy světě. Ale bohužel už jsem přečetla hodně knih, kde se toho autor zhostil o mnoho lépe. Napříště se knihám od Petry Neomillnerové určitě vyhnu.

06.10.2014 2 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Úžasná kniha, ze které až mrazí. Věrně vystihla zločiny katolické církve, která kvůli penězům a moci likvidovala své ovečky. Podobnost s komunistickým režimem nemůže nikdo popřít. Tuto knihu jednoznačně doporučuji!

06.10.2014 5 z 5

V horách šílenství V horách šílenství Howard Phillips Lovecraft

Tolik opěvovaný Lovecraft mě dost zklamal. Povídky mi přišly lidově "na jedno brdo". Dobrá byla asi jen Volání Cthulhu. Myslela jsem, že se budu bát, ale bohužel. Na můj vkus strašně popisné.

10.09.2014 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Četla jsem to kvůli škole, byla to ztráta času. Na jednu stranu odvážná myšlenka na svou dobu, ale knihu psanou nářečím už nikdy víc...

22.08.2014 2 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Velmi povedená kniha, výborný nápad.

22.08.2014 5 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

Dobré pokračování Levé ruky boží. Opět detailní popis bitev a soubojů. Vřele doporučuji.

14.08.2014 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Výborně jsem se u toho bavila. Obzvlášť komunistické pasáže pro mě byly jako groteska, např. tohle:
Stateční jako montéři, chytří jako inženýři,
jež stavějí mosty z básní a tónů, ale hlavně z železobetonu.
Nebýt toho rudého smýšlení, možná by to bylo dobré.

14.08.2014 2 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Asi moje nejoblíbenější Havlíčkovo dílo. Krásný humor, popis církví a carského Ruska.

14.08.2014 5 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Musím se přiznat, že jsem to nedočetla. Začátek vypadal zajímavě, ale když došlo na několika stránkové monology o důležitosti a postavení popravčích musela jsem knihu odložit. Čekala jsem krutou knihu, která člověka zasáhne, ale bylo to strašně nudné. Jednoznačně zklamání.

14.08.2014 2 z 5

Údolí včel Údolí včel Vladimír Körner

Začátek docela nudil, ale teď jsem ráda, že jsem se přes něj prokousala do druhé části. Ta byla hodně dějová, tudíž daleko zajímavější. Postavy byly hodně dobře propracované - hlavně Armin.

14.08.2014 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Asi jsem od této knihy čekala víc. Dost mi to kazil fakt, že ze školy vím, jak to dopadne.

21.07.2014 3 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Skvělá kniha, nejvíc se mi asi líbil popis událostí pomocí novinových článků (i v jiných jazycích) a vědeckých studií.

Křižáci Křižáci Henryk Sienkiewicz

Jednoduše - výborná kniha, skvělý děj, dobře propracované postavy a v neposlední řadě krásný popis historických skutečností (bitvy, zvyky, pověry ...).

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Výborný závěr série, napínavý děj, překvapivý konec. Přesně to má správná knížka mít. Ale Váhavý Henri by asi řekl: Mně to přijde jako banda lítá...

14.07.2014 5 z 5

Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Miloš Urban

Nevím proč tato kniha má tak nízké hodnocení, četla jsem i daleko horší. Kniha měla pěknou hororovou atmosféru, kterou možná trochu zabily ty erotické části a prapodivný konec.

23.06.2014 3 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Nevadilo by mi, že je to dekadentní porno plné násilí, ale v podstatě to nebylo o ničem a nemělo to žádnou hlubší myšlenku.

23.06.2014 odpad!

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Příběhy jsou pěkně převyprávěné. Nejsem věřící, ale i tak se mi líbily.

23.06.2014 3 z 5

Tajemství tety Lucindy Tajemství tety Lucindy Tony DiTerlizzi

Povedená kniha.

23.06.2014 5 z 5

Kámen ke koukání Kámen ke koukání Tony DiTerlizzi

Pěkná knížka, přečetla jsem jí jedním dechem.

23.06.2014 5 z 5

Od téhle knihy jsem čekala víc. Nakonec mě vůbec nepřekvapila. Bylo to celé takové nezáživné (vlakem tam a zpět) a předvídatelný konec.

23.06.2014 1 z 5