lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Titus Andronicus / Titus Andronicus Titus Andronicus / Titus Andronicus William Shakespeare

Dokonalá shakespearovská tragédie, skoro všichni nakonec zemřou.

Nejlepší část knihy je pro mě maurovo doznání:
Lucius: Necítíš lítost za ty strašné činy?
Aron: Lituji, že jich není stokrát víc. I teď proklínám dny - i když jich není mnoho, co mohu takto proklínat - , kdy jsem nic zlého neudělal, kdy jsem nikoho nezabil či nedal zabít ...

Lhář 4 Lhář 4 Jakub Ćwiek

Přesvědčivý popis apokalypsy, potěšil mě návrat Sygin. Konec byl smutný, zůstalo tam jen párátko a starý plyšový medvídek :(. Ale i tak výborná kniha.

Lhář 3 Lhář 3 Jakub Ćwiek

Výborná, čtivá kniha.

Lhář 2 Lhář 2 Jakub Ćwiek

Ke Lháři jsem se dostala náhodou. V městské knihovně jsem zahlédla na knize věrné vyobrazení mého přítele (všechno sedělo: blond vlasy, cigáro, lennonky ...) a nad portrétem velký nápis LHÁŘ, to jsem si prostě musela půjčit.
Výborná kniha.

Lhář Lhář Jakub Ćwiek

Autor výborně skloubil různé mytologie do sebe. Kniha mě nadchla, přečetla jsem jí jedním dechem. Lokiho jsem si opravdu oblíbila.

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Velmi čtivá kniha, která mě vtáhla do děje. Film se mi moc nelíbil. Kniha je prostě kniha.

19.06.2014 4 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1/2 Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1/2 Jaroslav Hašek

Výborná kniha, která přesně vystihuje postoj Čechů k rakouské monarchii. Vytáhla jsem si jí u maturity, krásně se mi o ní povídalo.

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Tak do půlky to bylo napínavé, ale jak potom jen jezdili sem a tam, byla nuda.

19.06.2014 1 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Pro mě moc lyrické, tudíž málo děje.

19.06.2014 1 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Výborná kniha, příběh mě nadchnul. Doufala jsem, že si jí vytáhnu u maturity.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tato kniha mě vůbec nenadchla, nejsem na romantické příběhy. Kdyby na konci hlavní hrdinové nezemřeli kvůli válce, nebylo by to asi o ničem.

19.06.2014 2 z 5