lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Ač na poezii moc nejsem, tato malá knížečka mě nadchla.

11.07.2015 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Výborná kniha s přesvědčivým popisem války.

11.07.2015

Johnny a mrtví Johnny a mrtví Terry Pratchett

Můj druhý pokus s četbou Pratchetta opět skončil zklamáním. Zkrátka jsem od této knihy čekala víc.

07.07.2015 3 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Naprosto úžasná kniha, nic tak čtivého se mi dlouho nedostalo do rukou. Nešlo se od ní odtrhnout. Jednoznačně doporučuji a určitě se k této knize vrátím.

01.07.2015 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Skvělá kniha!

09.06.2015 5 z 5

Kulička (19 povídek) Kulička (19 povídek) Guy de Maupassant

Jednoduše zajímavé povídky. Nejvíce asi "tradiční" Kulička, kterou pokrytecká společnost opovrhuje ač se "obětovala" kvůli nim a na jejich prosby.

Míle a míle Míle a míle Robert Kirkman

Nová kresba se mi líbí daleko více, stejně tak dialogy a za to přihazuji oproti prvnímu dílu hvězdičku navíc. Seriál pro mě bude asi pořád lepší, ale rozhodně nelituji, že jsem si přečetla předlohu.

Pán much Pán much William Golding

Poněkud nudný začátek autor vynahradil skvěle napsaným koncem. Kniha jasně ukazuje, že ač se tváříme jako skvěle fungující civilizace, ve skutečnosti jsme jen divoši lačnící po krvi.

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Nejdřív jsem viděla seriál, který mě chytil a už nepustil. Vždy se říká, že kniha je lepší než její filmové zpracování, proto jsem se rozhodla zkusit komiks. Předně musím říct, že komiksy od svých dětských let nečtu, takže to byl odvážný počin.
Bohužel to bylo i zklamání. Kresba se mi nelíbila (ne že bych to dovedla nakreslit lépe) a dialogy mi přišly hrozně strojené. Také mi chyběly mé oblíbené postavy ze seriálu (bratři Dixonovi), což se ale komiksu nedá vyčítat.
Závěrem - zkusím ještě druhý díl, třeba mi kresba nových ilustrátorů sedne víc.

22.04.2015 3 z 5

Jak se kamarádí s kočkou Jak se kamarádí s kočkou Aida Brumovská

Už je to hodně let, co jsem tuto knížku četla, ale stále si pamatuji, jak se mi jako dítěti líbila.

07.04.2015 5 z 5

Excelsior, gentlemani! Excelsior, gentlemani! Leonard Medek

Steampunkové povídky jsem četla poprvé a okouzlily mě. Těžko se mi vybírají ty nejlepší, ale za mě to budou:
Den, kdy se město zastavilo - skvělý nápad o nekonečném putování
Igor - postava Igora je naprosto dokonalá
Paraboloid profesora Barina - kombinace expedice nehostinnou krajinou, podivných přístrojů, tajemných energií = skvělá povídka
Podraz v Lost Hope - vzdáleně mi to připomnělo nějakou lepší verzi Sin City - spiknutí, soukromé očko, soudce ...
Kniha byla výjimečná a doufám, že brzy vyjde druhý takový parosloní sborník.

30.03.2015 5 z 5

Manga - Svět hrůzy a temné magie Manga - Svět hrůzy a temné magie Christopher Hart

Výborná kniha, rozkreslené postupy a spousta inspirace.

23.03.2015 5 z 5

Charlie a tajuplná truhlička Charlie a tajuplná truhlička Jenny Nimmo

Po letech jsem se k této knize vrátila a líbí se mi stejně, jako když jsem byla mladší.

15.03.2015 5 z 5

Terry Pratchett - Portfolio Terry Pratchett - Portfolio Terry Pratchett

Povedená charakteristika postav ze Zeměplochy s krásnými obrázky.

13.03.2015 3 z 5

Sbohem, ztracený vojáčku Sbohem, ztracený vojáčku Adele Geras

Už je to hodně dlouho, co jsem tuto knížku četla. Ale jasně si pamatuji, že jsem se od ní nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji jedním dechem.

09.03.2015 5 z 5

Anatomie pro výtvarníky Anatomie pro výtvarníky Tom Flint

Velmi dobrá pomůcky pro všechny, kteří se chtějí naučit kreslit kostru, svaly i celého člověka.

09.03.2015 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knihu jsem četla, když začalo celé to šílenství okolo upírů na doporučení od kamarádky. Pár naprosto ztracených hodin.
Shrnutí: Hned na začátku uhodnete, že Edward je upír (i kdyby jste to už nevěděli od nadšených davů). Hned vzápětí si dokážete domyslet, jak dopadne poslední díl.
Kniha je sice docela čtivá, ale to nespraví naprostou absenci jakékoli myšlenky. Představa, že v 17 letech víte s kým chcete strávit zbytek života a vzdát se pro něj "lidství", je nejen neuvěřitelná ale i hloupá. Pak následuje Edwardovo věčné kňourání: chci Bellu, nemůžu z ní udělat upíra, chci Bellu atd. atd. ....

07.03.2015 2 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Tato kniha mě vůbec nenadchla. Vyprávěním v retrospektivě mi autor zkazil napínavost příběhu.

04.03.2015 3 z 5

Pán čarodějnic Pán čarodějnic André Wiesler

Kniha se mi moc líbila. Hagen byl vskutku zajímavá postava, žádný věčný "klaďas", které nemusím. Jediné co by se dalo vytknout, je skákání děje do přítomnosti.

19.02.2015 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

V knize mě zaujal krom matčina i "mužský" pohled na věc. Odhodlání padnout za vlast svědčí o neuvěřitelné odvaze. A matka musí nakonec souhlasit.

19.02.2015 5 z 5