Farma zvířat

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura.

http://www.databazeknih.cz/images_books/27_/277/farma-zvirat-277.jpg 4.64913
Originální název:

Animal Farm (1943)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Práce
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (455)

Přidat komentář
14makusa26
dnes

většinou se o tyto věci nezajímám, ale tohle mě bavilo.... plyne z toho i ponaučení a zasahuje do historie... moc pěkná knížka

Charin
včera

Dobrý večer. Prosím vás, mohl bych Vás poprosit o vysvětlení tohoto díla nějak podrobněji úplně pro blbca? O historii se nezajímám, knihu mám jako povinnou četbu. Děkuji moc za pomoc. Knihu mám přečtenou moc nechápu ji.

Miliarda
včera

Jednoduše fenomenální.Rozsahem jednohubka na deštivé odpoledne, ale obsahově se jedná o mistrné dílo. Alegorie, jež skvostně popisuje nástup totalitarismu v Evropě mě uchvátila a doufám, že se toto dílo dostane k co nejširší čtenářské obci.

Pawlis
předevčírem

Ke komentářům týkajícím se autorova vizionářství... Orwell nepředpověděl budoucnost, "jen" precizně popsal, jak fungovaly krvavé revoluce už mnohokrát předtím, a tudíž jak budou fungovat i nadále.

Ketesh
20. dubna

Kniha s myšlenkou, která má spád. Dala mi víc než jsem čekala. Výtečné!

christiey14
09. dubna

Geníální!

Natyna3
08. dubna

Nikdy se nespokojíme s tím, co právě máme. Vždycky chceme něco lepšího, vždycky chceme něco víc.
"Zvířata pohlížela z prasete na člověka a z člověka na prase, a opět z prasete na člověka. Ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti."

kayu
19. března

Nádherná kniha, ze které mi bylo místo až smutno.
"Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější."

OneBas
16. března

Knihu jsem četla už podruhé a jenom jsem se utvrdila, jak skvěla je kniha. Pro mě je to kniha, kterou by si měl přečíst každý už jen z důvodu toho, jak na pár stránkách dokáže autor popsat, čeho jsme kvůli moci schopní.

standunun
13. března

Povídka, která bude aktuální dokud budou lidé, kteří touží po moci nad druhými a lidé, kteří jim slepě budou věřit. Ano, bude líp...

Peťulka8
12. března

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. :-)

blonde_elis
11. března

Malá kniha s velkou myšlenkou.

"Všechny zvířata jsou si rovna, ale některá si jsou rovnější."

B-artX
09. března

Asi nejlepší kniha, co jsem kdy četl. Masterpiece.

Elea
27. února

Vynikající kniha s odhadem budoucnosti až to mrazí.

Kopretina
23. února

Síla, fakt síla...až mi bylo do breku, čeho jsou lidé - zvířata? - schopni. Kdybychom se aspoň z toho poučili. Orwell opět nezklamal!

druzickaster
20. února

Co říci? Orwell byl vizionář s až děsivou přesností. Model Farmy zvířat neskutečně rezonuje s totalitními režimy a obzvláště s druhou mnou čtenou knihou Souostroví Gulag. Už jen čekám, kde se najde autorův stroj času. Budu se opakovat, ale tuto knihu by si měl přečíst každý.

veronika97
15. února

Myšlenka díla se mi velice líbí.. obdivuji nadčasovost a předpověď... až je to zarážející, jak moc podobné to nakonec bylo.
Samotné čtení mě však bohužel moc nebavilo.

martin4183
12. února

Tahle kniha nemůže nikoho nechat chladným.

Nikki.Jukki
09. února

Co dodat. Krásná a neuvěřitelně přesná ukázka manipulace ze strany držitelů moci. Nebojí se upravovat pravidla, jít proti nim, měnit názory, jak se to hodí a přece si to vždy dokážou odůvodnit tak, že nižší vrstvy ve své omezenosti a neochotě se do něčeho zaplétat sklapnou a drží krok. Protože dřív to bylo přece horší, i když si to už tak úplně nevybavují. Orwell byl génius, že dokázal prokouknout nástroje propagandy už v tak brzké době a navíc tak přesně. Kniha sice pravděpodobně odkazuje na stalinismus, klidně by se mohla aplikovat i na další totalitní režimy.

Kryštofka
03. února

Kvalitní klasika.

Kíťovec
31. ledna

... je to pro mne těžká četba... není snadné knihu odložit a přestat o ní přemýšlet. Tato věta mluví za vše ...

VŠECHNA ZVÍŘATA JSOU SI ROVNA,
ALE NĚKTERÁ JSOU SI ROVNĚJŠÍ.

Percabethka
30. ledna

Lehce depresivní kniha, která je jedním velkým podobenstvým všech špatných politických režimů a je až děsivě aktuální... Díky délce, rychlému spádu a živosti jsem jí měla přečtenou hned. A myslím, že o ní budu ještě dlouho přemýšlet :)

Laviii
30. ledna

Výborná četba, opravdu nadčasová.
Zároveň jsem v tom viděla příběhy z bible - přikázání, i to, jak se lidé odvraceli a neustále se nechávali strhávat lží, kterou si omlouvali.

LaPetja
26. ledna

Těžko uvěřit, že to bylo napsáno v roce 1943. Tak moc kniha odpovídá dnešní realitě.

SaraL
26. ledna

Nadčasové až z toho mrazí....

momo01
22. ledna

Jednou za čas se potřebuji "ztrestat" nějakou tou klasikou a v tomto případě to byla více než šťastná volba. Dílo jsem obsahově znala dávno, dokonce jsem před lety viděla divadelní adaptaci. Tentokrát se mi do rukou dostala audiokniha, která je skvěle zpracovaná. Vynikající přednes pana Vinkláře a nazpívané písně umocňují obsah. Dokonce si ji s velkým zájmem poslechl i můj osmiletý syn a tak můžu bez nadsázky napsat, že je vhodná pro každý věk. Jen každému přinese jiné otázky.

LucKub
21. ledna

Za me naprosto uzasna knizka, kteoru jsem precetla jednim dechem. Velmi poucne

Hellrampage
18. ledna

Skvelo spracovaná kniha, ktorá ma ohromila tak, ako zvieratá po Kulíškovej zrade.
Komentovať túto knihu je ako nosiť vodu do rieky - každý si to musí jednoducho povinne prečítať. Okomentovanie tento útlej knižky by vydalo na viac strán než samotná Farma zvířat.

"Disciplína, soudruzi, železná disciplína! To je heslo dneška." - Pištík

Krutá pravda:
VŠETCI ĽUDIA SÚ SI ROVNÍ
ALE NIEKTORÍ
SÚ SI ROVNEJŠÍ

A tých sedem prikázaní ma dostalo...

Littlewheat
12. ledna

Nadčasové. Zvlášť s přihlednutím na rok kdy Orwell knihu napsal.
Knihu, kterou by si měl každý přečíst.

MartinaSladkova
12. ledna

Orwell je prostě nesmrtelný psycholog a analyzátor.