Vyhnanství

Vyhnanství https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375/bmid_vyhnanstvi-65c8f2ffd8a6f.png 4 324 25

Legenda o Drizztovi 2 - Temný elf 2 Začal jsem žít v prázdných tunelech a život se najednou stal snazší, ale zároveň také obtížnější. Získal jsem dovednosti a zkušenosti potřebné k přežití. Dokázal jsem porazit skoro každého tvora, který vstoupil na mé území, a před stvořeními, která jsem porazit nedokázal, jsem se mohl snadno schovat nebo utéct. Ale netrvalo dlouho a odhalil jsem nepřítele, před kterým jsem nemohl utéct, kterého jsme nemohl porazit. Pronásledoval mě, kamkoli jsem šel – čím dál jsem utíkal, tím víc na mě doléhal. Mým nepřítelem byla samota, nekonečné ticho chodeb. Drizzt Do'Urden... celý text

Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Exile , 1990

špulo
03.02.2024 4 z 5

Fantazydovolenka pokračuje. Len nie na slnečnej pláži, ale skôr v banskej štôlni. Aj tak fajn ;)).

Ailee
15.09.2023 3 z 5

Tento díl čtenáře moc daleko neposouvá. Celkově slabší než první díl, ale to tak s druhými díly často bohužel bývá. Autor moc nevyužil potenciál závěrečné bitvy. Celkově se začíná opak jistý sled událostí. Nechám se překvapit pokračováním.

iampatrik
29.08.2023 4 z 5

Jednoduché fantasy čtení ze světa "D&D" a pokračování příběhu temného elfa Drizzta. Příběh poměrně přímočarý a pokračuje tam, kde skončil. Několik zajímavých událostí se v průběhu stane, avšak asi všem je jasné, kudy se hlavní dějová linka bude ubírat.
Druhý díl zase o něco více čtenáře seznamuje s Forgotten Realms (Zapomenuté říše), tedy světem, ve kterém se příběh odehrává. Stále však dosti komorní pojetí, zaměřené na mezirasové přátelství a pomstu. Kniha se celkově četla lehce, rychle a pro fanoušky D&D nebo fantasy obecně má "Temný elf 2" potenciál na dobrou čtenou zábavu. Samozřejmě za předpokladu, že máte za sebou i první díl.

apelttom
06.08.2023 3 z 5

No, není to úplně ta samá jízda, jako první díl, ale zase cením nové spelly a zapojení Illithidů do zápletky.

Frizer
29.06.2023 4 z 5

Úžasné Drizztovo dobrodružství kde se většinu knihy snaží vymanit ze spárů své rodiny a pavoučí královny Loth. Z Mezzoberenzanu se dostáváme do "hlubin" a potkáváma spoustu příjemných a sympatických obyvatel. Hlavní hvězda Drizzt má skvělé vnitřní myšlenky a pochody a nelze než mu celou knihu nefandit. Skvělé, odpočinkové DnD fantasy. Drizzt je sympaťák

berry1009
01.08.2022 5 z 5

Když se člověk začte do knížky ze série Temný elf, jen těžko se pak přestává. Je něco, co čtenáře neustále u knihy drží. Jedná se o dobře napsanou sérii s klasicky vyskládanou strukturou a sestavenými dialogy. A samozřejmě to "něco" navíc.

Okoslav
04.01.2021 5 z 5

„Netrvalo dlouho a odhalil jsem nepřítele, před kterým jsem nemohl utéct, kterého jsem nemohl porazit. Pronásledoval mě, kamkoliv jsem šel – čím dál jsem utíkal, tím víc na mě doléhal. Mým nepřítelem byla samota, nekonečné ticho chodeb.“

Lepší než jednička. Svět Forgotten Realms je super zábavný a hráči Baldur's Gate II ukápne při čtení drizztovské dvojky slza dojetí :-)

Štěpničák
29.10.2020 5 z 5

Málokdy se mi stane, že narazím na druhý díl knihy a je lepší, než ten předchozí. To je ovšem tento případ. Kniha mě opět nadchla a s velkou dychtivostí jsem ji pročítal. Ohromně mě potěšila a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Nejlepší fantasy série ever !

Luigi1
20.10.2020 5 z 5

Ikdyž začátek takový rozvláčný,ale opě pěkné a dobře čtivé.

Ma-ra
10.10.2019 5 z 5

Druhá kniha ságy Temný Elf nás zavede do temnot podzemních říší. Drizzt se setkává s nejpodivnějšími bytostmi, ale i novými přáteli. Kniha má pomalejší rozjezd, ale opět mě pohltila. Salvatore nezklamal, rychlé akční scény a popis okolí i ostatních ras mě naprosto nadchnul. Ihned sahám po třetí knize a s nadšením se těším, co na Drizzta bude čekat na povrchu tohoto nádherného světa.

ziriant
05.08.2019 3 z 5

Kvalita zde oproti předchozímu dílu mírně upadla, ale stejně jsem si knihu užila a budu se těšit na další díl, kde se konečně dostaneme "nahoru"...

l.e.d
02.07.2019 5 z 5

Budu hodnotit vždy celou sérii, protože tyhle knihy jsou pro mě boží.
Salvatore jako fanda Star Wars začal stejně. Nejprve napsal díly 4-5-6, až poté napsal tuto sérii a ukázal nám jak Drizzt vyrůstal, utekl, a rozhodl se jít na povrch. O ději víc psát nebudu. Přečtěte si to!
Celá série v Menzoberranzanu a podzemí je akční, zábavná, strhující, čte se to prostě samo.
To, že Drizzt spatřil světlo světa poprvé ve stejném roce kdy jsem se narodil je pěkný bonus.
Super je, že Salvatore se v psaní tak našel, že vychrlil za tři roky neuvěřitelné dvě celé série, 3+3 knihy. Při čtení je to znát. Dočtete jednu a prostě šáhnete po další knize.
Jen teda některé ty názvy a jména...

knihomolkajanca
15.11.2018 4 z 5

Po bleskově přečteném prvním díle jsem doslova zhltla i tento. Příběh se mi líbil snad ještě více než v knize první. A to jak kvůli zápletce s otcem Zaknafeinem a Matronou Zlovůlí, tak kvůli toho, že si již Drizzt našel i přátele a příběh tak nebyl nového rozměru. Už se těším, co přinesou další díly a pobyt temného elfa na povrchu.

Morgana
14.04.2018 4 z 5

Drizztův příběh v Temných říších mě bavil už víc. Líbila se mi zápletka s jeho otcem a pád matrony Zlovůle. A teď konečně hurá na povrch.

Cryptkeeper
27.01.2018 3 z 5

Ač bych rád hodnotil tuto knihu lépe,zdála se mi strašně zdlouhavá a nečetla se mi už tak dobře,jako díl první.

Aki12
28.09.2017 4 z 5

Napínavé až do konce! Více dodat nelze.

Sási
06.04.2017 4 z 5

Salvatore nám představuje temná zákoutí podzemního světa Forgotten Realms, ale také temná zákoutí Drizztovi mysli, kterou začalo po létech osamění ovládat jeho zdivočelé já. Nicméně jeho vnitřního lovce drží na uzdě Drizztova nová přátelství. Druhý díl mě opět nezklamal a hned se pouštím do závěru trilogie Temný elf. Druhému dílu nedám plný počet z prostého důvodu. A sice, že mi Drizzt nepřišel (převážně v druhé půli) jako ten neporazitelný bojovník z prvního dílu a na živu zůstává díky řadě náhod a pomoci jeho přátel.

jan14s
23.03.2017 4 z 5

No, bylo to takové neslané, nemasné. Nic převratného ani hrozného.

hana4834
01.12.2016 3 z 5

určitě lepší jako první díl

borknagar
22.11.2016 4 z 5

Pokračování Drizzta si nic nezadá s prvním dílem a i když první svazek byl kapánek kvalitnější a hlavně poznávací, druhý díl už šlape na plné obrátku od samého začátku. Salvatore nám představil nový svět, svět tmy, klaustrofobních míst, nepřátel a hrdinu, který se řídí kodexem a který je tak čistě kladná postava, až mám pro něj slabost. Obálka knihy skvělá, rozhodně od nákupu neodradí. A kdo má rád lehčí příběhy, plné monster, bojů a hrdinů, koupí rozhodně neprohloupí......

přátelství elfové fantasy

2007  88%Domovina