LordSnape LordSnape komentáře u knih

Poslední Incal Poslední Incal Alejandro Jodorowsky

Incal je pro mě top a když vyšlo pokračování, byl jsem nadšený. Jako, musím se přiznat, že mě to bavilo, bylo to vážně dobrý, kresba skvělá, ale už jsem z toho nebyl tak unešený. Možná je to tím, že Incal byl pro mě branou do Jodoverza, tak mám trochu zkreslené pocity. Napříště si zkusím všechny tři díly přečíst chronologicky. Ladrönn je jako kreslíř dobrý, technicky precizní, ale Mœbius mi přece jen seděl trochu víc. Bylo vidět, že to kreslí skutečný člověk a při čtení těch pár stránek původního komiksu, kde mi i příběh seděl o trochu více a jsem byl docela smutný, že to nestihli v původním duchu...

Navíc aby těch šíleností nebylo málo, tak DK najela na alternativní číslování, které používají i jiní na webu a tak zde máme první a třetí díl a jeden nezařazený, přičemž Před Incalem byl vydán jako takový preuqelový dodatek, který vlastně se vlastně Incalem ještě nezabývá...

08.03.2020

Nejčastější věty před smrtí Nejčastější věty před smrtí Petr Kapoun

Jako pobaví, ale je to spíše kniha do čekárny u zubaře.

08.03.2020 3 z 5

Soud s Jean Greyovou Soud s Jean Greyovou Brian Michael Bendis

Ok, je to crossover a ty já fakt nemusím a navíc v této knize jsou dle číslování sešity Strážců galaxie, které by měly být na 3. pozici. Ale bohužel, je to mutantní komiks a tak musí být bokem. Jsem si vědom toho, že český čtenář bude značně zmaten a pokud bude postupovat dle číslování zde, tak zklamán, i když to Crew vydávala chronologicky.

Každopádně je to skvělý! Fakt mě to moc bavilo. Je zde aspoň nějaká zápletka (oproti pseudo 3. dílu) a namíchat Strážce s X-Meny se fakt povedlo. Dobré je totiž to, že ač jsou obě linie odděleny, tak máte pocit, že jsou spolu propleteny a potenciál Dark Phoenix je zde dobře využit. Mám pocit, že jsme lepší crossover komiks snad ještě nečetl. Například mix Mýtů s Mezi řádky byla fakt tragédie....

08.03.2020 4 z 5

Rozpad Strážců Rozpad Strážců Dan Abnett

Tohle je trošku problematický komiks. Byl u nás očíslován jako třetí v rámci série, ale chronologicky jsou zde sešity s příběhem až po Soudu s Jean Greyovou. Když je budete číst obráceně, jako jsou na DK, ujdou vám tu některé souvislosti a věci, co postavy říkají. No prostě bída. V rámci Crew to ale vyšlo chronologicky aspoň. Nejhorší je, že samotný příběh stál dost za prd. Nejhorší a nejnudnější zatím z pěti vydaných Strážců galaxie. To už mě mnohem víc bavila ta Captain Marvel na konci...

08.03.2020 2 z 5

Učebnice výkladu tarotu pro začátečníky i pokročilé Učebnice výkladu tarotu pro začátečníky i pokročilé Zuzana Antares

Tahle kniha je především učebnicí, ne žádnou populární brožurkou o seznámení se s tarotem. Je určena pro studium a to splňuje bravurně. Nabízí skvěle rozepsané jednotlivé karty, rozdíly mezi nimi, kombinace a zároveň i všeobecné rady, jak přistupovat ve výkladech k tazatelům. Čerpám z ní pokaždé, když něco vykládám, a pokaždé se naučím něco nového. Skvělé jsou i pomůcky pro zapamatování jednotlivých karet. Antares nesnižuje váhu malých karet a u těch dvorních zas předkládá i figurální, osobní i obecný způsob možného výkladu. Nechybí ani významy jednotlivých aspektech života jako práce, vztahy a zdraví, afirmace nebo náměty k přemýšlení a meditaci nad významem karty či shrnutí jako rada a varování. V této knize má každá karta své řádné místo, dokonce i ty démonizované, jako jsou tradičně Věž nebo 3 mečů. Skvělé jsou i druhy výkladů, přičemž sama autorka s klidnou hlavou odsoudí naprosto debilní Keltský kříž, který je nejen u nás tak populární, což je bohužel něco, co se nedá brát moc vážně. Knihu doporučuji i začátečníkům, páč zde najdou pohromadě spoustu informací a zjistí aspoň, jestli by je práce s tarotem bavila. Ti zkušenější, co znají třeba karty velkých arkán, zde najdou dílo zkušené kartomantky, která ví o čem píše.

17.12.2019 5 z 5

Temná věž 6: Pistolník 1: Cesta začíná Temná věž 6: Pistolník 1: Cesta začíná Peter David

Komiks dostihl původní knihu a tím už pro mě ztrácí na přitažlivosti. Ale Dark Tower je značka, která dojí dolary, a tak se nedá nic dělat.

Orbital 1 a 2 Orbital 1 a 2 Serge Pellé

Hezká kresba a dobře propracovaný vesmír. Líbil se mi nápad se sbližováním hlavních postav zde dvou původně znepřátelených ras. Samotné konflikty a zápletky povídek byly ok, ale přeci jen pořád mě spíše více přitahovala historie války, po které se příběh odehrává.

Batman: Květy zla Batman: Květy zla Scott Snyder

Tenhle komiks jsem četl až nevkusně dlouho. Problém byl totiž v tom, že jsem jej po cestě na jedno deskoherní sezení stačil ztratit. Žel, do knihovny ho nikdo už nevrátil. Ale jinak to bylo super čtení. Mr. Bloom je jeden z nejlepších záporáků, proti kterým Batman stál a jeho postupné odhalování pozadí mě moc bavilo. Konec uspokojivý. Od DC už nikdo zázraky nečeká.

17.12.2019 4 z 5

1000 praktických výkladů tarotu 1000 praktických výkladů tarotu Antonia Redondela-Deckname

Kniha je velkého formátu a moc krásně graficky vyvedená, je zde i něco o historii, což často chybí. U velkých arkán jsou i náhledy různých balíčků, které utvářely historii tarotu a možné kombinace. Ale tady začíná kámen úrazu této příručky. Kombinace jsou omezeny pouze na velké arkány a ty malé už neberou v potaz. A to je dle mě veliká škoda, když si vezmu tloušťku knihy. Malé a dvorní karty jsou zde bídně odfláknuty. U každé najdete pouze pár odstavců dle odvětví pro divinační práci (ekonomika, vztahy, profese...), ale už chybí jejich charakteristika a možné kombinace. Knihu bych doporučil jedině úplným začátečníkům, protože těm, co si již tarot osahali a něco o něm vědí, nepřinese nic nového. Typy výkladů lze najít jinde a lepší. O autorce jsem nic nevygooglil, takže jsem si ani nemohl dohledat její kartomantskou praxi, což také o něčem svědčí.

Na poště Na poště Charles Bukowski

Naprosto jedinečná sonda do poštovních služeb. Vy se tomu všichni smějete, ale já na poště pracoval přes 4 roky a některé ty věci uvedené v knize jsou aktuální i dnes! Navíc na depech a sběrných uzlech, kde se zásilky třídí a zpracovávají, pracují i o dost horší individua, než byl Chinaski... Ještě, že jsem to četl až po mém odchodu, abych se tomu taky mohl už jen smát.

17.12.2019 5 z 5

Batman: Supertíha Batman: Supertíha Brian Azzarello

Objevuje se nový a skvělý záporák, který odsunul provařeného Jokera. Konečně! A samotný Batman dostál trochu toho oživení. Konečně! Celkově mě tenhle sešit bavil, protože se tím zastavilo to idiotské přešlapování na místě.

17.12.2019 4 z 5

Abeceda okultismu aneb Využití tajných věd v praxi Abeceda okultismu aneb Využití tajných věd v praxi Věra Kubištová-Škochová (p)

Taková úsměvná jednohubka. Kniha obsahuje řadu chyb a nepřesností, ale dá čtenáři aspoň nějaký základní rozhled. Nejvíce zcestné bylo tradiční chybné dělení na bílou a černou magii, ale třeba mě pobavilo, že autorka zmínila i nekromancii. Rozhodně bych asi nedoporučil čtenáři, který chce brát okultistické vědění vážně. Autorka místy dosti tápe a tak vše děsně zestruční, ale v kapitole věnující se kartomantii z mariášek si už je dosti jistá a tak zde najdeme zajímavé tipy na výklad. K smíchu není snad jen poslední kapitola o tréninku své mysli či pohledu a zdržování se látek, které mohou adeptům na cestě uškodit. Kniha zažila svůj boom po revoluci, kdy byl veliký hlad po tomto vědění, což je škoda, protože česká hermetická tradice je dosti bohatá na autory, kteří šli dosti do hloubky a vydávali své publikace i mezi válkami. Zde se autorka otřela spíše o esoterní fámy, než hermetismus jako takový.

17.12.2019 2 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Skvělý nápad a dobře zpracovaný komiks. Nejvíc mě asi bavila etapa starověkého Řecka a Říma. :-D Jen škoda, že čím více se text přibližuje současnosti, tím více ztrácí na své síle a vtipu. Každopádně byla sranda knihu otevírat třeba v metru. .-)

Co to tam mám? Co to tam mám? Camille Laurans

Prolistováno a prakticky přečteno skrze video na internetu, kde byl k tomu i pěkný výklad stránka po stránce. V dnešní době je tato kniha kniha více než potřebná. Je důležité, aby děti věděly, co je a co ještě není ok, ať už mezi rodiči nebo jen (ne)známými lidmi. Je důležité vytyčit dětem nějaké hranice. Dost dětí je bohužel pořád zneužívaných (členy rodiny) a právě i díky tomu, že je dospělý krmí hloupostmi a mají sexualitu jako tabu nebo naopak jako hru. Rozhodně to není návod k tomu, aby děti masturbovaly na veřejnosti, anebo aby chlapci pozorovali své otce, když se převlékají. Je mi jasné, že si to stejně někteří stejně vyloží po svém. Je to smutné. Děti zkrátka také masturbují. Smiřte se s tím, pánbíčkáři. Děti jsou také lidé, ale potřebují pomoc, když kráva zruší sexuální výchovu na školách a řekne, že mají rodiče místo toho jít třeba do zoo. Škoda, že se pak místo toho učí sexualitu z dostupné pornografie a věří mýtům jako, že virus HIV se dá chytit až po vyvrcholení.

03.12.2019 5 z 5

Truchlivý amoret pražský Truchlivý amoret pražský James Stafford

Krásné příběhy v úžasném prostředí a se sympatickým hlavním hrdinou. V komiksu bylo vidět, jak autora Praha okouzlila. Bohužel mě trochu zklamalo časté střídání kreslířů. A čím dále v knize jste, tím je kresba horší...

01.12.2019 4 z 5

Cesta ke svobodě Cesta ke svobodě Jukito Kiširo

Pořád zábavné, ale je vidět, že jde stranou už filosofie samotného příběhu. Kiširo navíc vše dost natahuje, ale Zapan jako protivník je super, takže ve výsledku spokojenost, protože je tam Alita.

01.12.2019 4 z 5

Dokud srdce plane: Neoficiální biografie skupiny Rammstein Dokud srdce plane: Neoficiální biografie skupiny Rammstein Thorsten Schatz

Rammstein jsem začal poslouchat ještě předtím, než vydali Mutter a přijeli na světové turné, které je katapultovalo mezi známé showmany. Takže vlastně ještě předtím, než to bylo cool. Filosofii kapely rozumím, je mi i jasné, proč prorazili, ale i přesto rozbory od hudebních publicistů mi přišly vážně fajn. Sám jsem se tomuto odvětví věnoval 7 let. Bohužel vše ostatní v knize jsou už jen kusé koláže. V podstatě mě moc nezajímá osobní život muzikantů, ale jejich hudba a vlastně to, proč tvoří a jakým způsobem postupují. To kniha trochu splňuje, ale jinak je vlastně úplně zbytečná. Jsou to informace z druhé ruky, ne od přímých aktérů. Nejsou zde samozřejmě žádné peprnné historky ani úsměvné věci, vzpomínky na koncertní zkušenosti... Rammstein jsou dost let spíše už firma, než kapela, což i oni sami přiznávají a to už není pro mě. Na začátku nehráli sice nic, co by se v tehdejším Německu neobjevilo, ale měli štěstí na lidi a zaujali. V podstatě je kniha dobrá jako zdroj při mapování vzniku Rammstein, ale to je tak vše.

30.11.2019 2 z 5

Všechny důvody světa, proč běhám Všechny důvody světa, proč běhám The Oatmeal (p)

Tahle kniha mi pomáhá překonat můj odpor a bolest z běhání. Navíc se mi líbila upřímnost, kdy sám autor prostě přizná, že žere jako mlejn, který se nehodlá zastavit, a tak chodí běhat, aby nebyl jako vepř. Je to vtipný, je to zábavný i poučný a je to ze života. Snad to také jednou překonám a dostanu se při běhu do zenu.

30.11.2019 4 z 5

Batman: Konec hry Batman: Konec hry Scott Snyder

Když už nevíš kudy kam a co tam dát, hoď tam Jokera a Supermana. Pak zamíchej, protřepej, hezky namaluj a oni ti to čtenáři stejně sežerou.

Šílená ze Sacré-Coeur Šílená ze Sacré-Coeur Alejandro Jodorowsky

Sám Jodo na tuhle kniha nedá dopustit a považuje ji za jeden ze svých vrcholů, ale dle mě je to ujetá kravina. Navíc mě nebavila. Obě hlavní postavy jsou labilní až to bolí. Nyní, s velkým časovým odstupem už ani ani nevím, o co v komiksu šlo, což se mi u téhle dvojice fakt nestává. Jejich díla mají vždy nějakou hloubku, poselství... Při čtení jsem si říkal, jak dobré ještě byly Andělské drápky... OMG. Nejslabší dílo tandemu Jodo & Mœbius.