Liduka Liduka komentáře u knih

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

No jsem tak trochu na rozpacích. Mám ráda knihy tohodle typu - střídání minulosti-současnosti a příběh jako takový byl celkem pěkný, ale také dost zdlouhavý a místy nudný takže jsem i dost často přeskakovala. Myslela jsem, že tam bude románek Nerys popsaný na více stránkách, ale autorka jej omezila asi na 10 stránek, což je na knihu, která má přes 400 stran, docela málo. Spíše se v knize dozvíte více ze života místních obyvatel za druhé světové války.

14.08.2016 3 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Šílené, co se může dít všem na očích. Nejhorší je, že když je "problém" v imámovi, všichni za ním slepě jdou nehledě na to, jestli je to dobré, či špatné. Je to skutečně náboženství fanatiků a začínám dost pochybovat o tom, že je mezi nimi někdo normální. Samu mě překvapilo, jak hlavní hrdinka popisovala, že v koránu vůbec nestojí nic o tom, že by měly ženy chodit zahalené od hlavy k patě, že by se měly vdávat za své příbuzné a že by se měli věřící modlit 5x denně. Každý si to zřejmě upravuje k obrazu svému. Ženy jsou v tomto případě fakt chudáci, když jejím mužům dovoluje korán ženu bít podle libosti a mít ji jako otroka. Ještě, že tak nemusím žít.

08.08.2016 4 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Kniha se mi moc líbila. Hlavně ta zápletka ke konci knihy, kterou jsem opravdu nečekala. S Bridget to tedy nemělo nic společného. SPOILER: Jediné co mi tam chybělo, že autorka neuveřejnila jak vlastně končila ona Jackova kniha.

07.08.2016 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

V knize je v podstatě popsán tragický život velice talentované herečky. Pomluvy od závistivých lidí skutečně dokážou udělat hodně a určitě bych nechtěla být v její kůži. Na druhou stranu si za to ale mohla Adina i trochu sama, když střídala chlapi jako ponožky. To se potom nemohla divit, že jí nařknou z kde čeho, i když to nebylo pravda. Zlé jazyky se prostě nezastaví před ničím.

04.08.2016 3 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Opět dobrá kniha. Ovšem více akce a spletitosti by nezaškodilo. Podle mě mohla autorka z Paulova osudu vytěžit více a ne se o něm jen tak okrajově zmínit na konci.

01.08.2016 4 z 5

Sestry hurikánu Sestry hurikánu Dorothea Benton Frank

Milá kniha o osudu tří žen, které spojuje ono tajemství. Nečekejte nic světoborného od knihy ani od samotného tajemství. Čekala jsem, že to tajemství bude něco, co mě dostane do kolen, ale bohužel. Stále jsem čekala, jestli se tam vůbec to tajemství někde objeví a nakonec se o něm autorka zmiňuje až na konci. Za přečtení ale kniha stojí.

28.07.2016 3 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Úžásná kniha! Musím sice přiznat, že mě spíše bavila minulost než přítomnost, ale dohromady to dalo nádherný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. A ten konec? Jedno velké překvapení. Jenom škoda, že tam autorka neuvedla, jak se onen náramek dostal do tajné příhrádky ve stole.

25.07.2016 5 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Skvělá kniha. To jak postupně Martin zabředával do stále většího marastu bylo fascinující. Ne vše bylo tak, jak se na první pohled zdálo. Moc se těším na další díl.

22.07.2016 5 z 5

Jak najít lásku Jak najít lásku Cecelia Ahern

Typická Cecelia. Původně jsem si myslela, že to bude něco na styl knihy od Jojo Moyes Než jsem tě poznala, ale nebylo to tak. Konec totiž nebyl takový smutný. Naštěstí. Moc se mi to líbilo. Hlavně ta část, jak se snažila Christine dát zase Mariu s Adamem dohromady.

19.07.2016 5 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Kromě samotného příběhu, který se odehrál mezi Rose, Norrisem a vrahem se tam čtenář dost dozví o dobovém problému v porodnictví a úskalích při studiu medicíny.

16.07.2016 5 z 5

Mladá můžeš být jen dvakrát Mladá můžeš být jen dvakrát Adena Halpern

Většina lidí by se chtěla vrátit do určitého věku a zažít něco jinak. Přesto jsem si myslela, že kniha bude trochu o něčem jiném a ne jen převážně o jednom dni hlavní hrdinky. SPOILER: Představovala jsem si, že bude žít ve své době a prožívat dilema, zda změní svůj osud a vzdá se tak svého budoucího manžela a dcery ve prospěch nějaké nové lásky. Tak jak byla kniha napsaná to mělo takový skoro smutný konec.

14.07.2016 3 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Kniha byla pěkná. Úplně jsem chtěla být u Casey a pomoct jí z postele ven. Kniha mi připomněla námětem film probuzení.

11.07.2016 4 z 5

Jak být dospělá Jak být dospělá Emma McLaughlin

Průměrná kniha, která se dobře četla. V anotaci je ale v podstatě shrnuto všechno, co se v knize odehrálo, takže vás tam nic nepřekvapí. Bohužel.

03.07.2016 3 z 5

Silueta Silueta Christina Larsson

Myšlenka byla dobrá, ale autorka měla podle mě knihu postavit trochu jinak. Identitu člověka, který se chtěl Ingrid pomstít si měla podle mě nechat až na konec a ne se o něm zmínit už na začátku. Mohlo to tak být daleko napínavější.

30.06.2016 4 z 5

Protřepat, nelíbat Protřepat, nelíbat Ally Carter

Jako oddechovka dobrý, ale čekala jsem asi něco trochu jiného.

28.06.2016 3 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Kniha děsivá svým obsahem. Jak už tady někdo napsal, měla by se dávat číst jako povinná četba. Osudy některých žen jsou skutečně zarážející a většinou si říkáte, proč jenom za ním jezdily nebo s ním nechaly odjet děti. Všechny příběhy byly jako přes kopírák, co se týkalo chování mužů před svatbou. Už jenom to, že by ze mě někdo tahal takové horentní sumy pro zdánlivě nemocnou rodinu, by mě varovalo, že něco není v pořádku. Nejdříve bych je chtěla alespoň poznat, než si někoho vezmu a hlavně pokud by se jednalo o cizince. Ty ženy si za to opravdu v podstatě mohly samy a nejvíc mě dostala reakce Renáty na konci jejího příběhu. Nedokázala jsem pochopit, jak někdo mohl být až takhle moc zabedněný. Chudáci její rodiče.

26.06.2016 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Kniha se sice dobře četla, ale Rush mi byl od začátku dost nesympatický. Navíc tam bylo na mě až dost sexuálních scén. Konec mě každopádně překvapil, hlavně co se týkalo Blaiřina otce, proto nakonec dávám tři a půl hvězdičky.

25.06.2016 3 z 5

Dědictví Dědictví Kathryn Taylor

Krásná kniha, od které jsem se nedokázala odtrhnout. Ben, který jede na panství Daringham Hall, aby znepříjemnil život jeho obyvatelům, kvůli tomu, co provedli jeho matce, ztratí díky ráně do hlavy od místní veterinářky paměť, ale nakonec se do Kate zamiluje. Jak se ale zachová až se mu paměť zase vrátí?

22.06.2016 5 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

kniha byla moc pěkná a dobře se četla. Akorát jsem si myslela, že když je tak tlustá, tak tam bude popsán život celé generace, ale příběh se týkal hlavně Grace a jejího skandálu. I tak tam ale podle mě mohla autorka přidat trochu více romantiky. ZAČÁTEK SPOILERU: Mrzelo mě, že vztahu Vikrama s Grace věnovala asi jenom 10 stránek. Každopádně je zvláštní, že všechny tyto knihy, kde se střídá současnost s minulostí, končí vždy tragicky pro hlavní postavy. Asi jsem i doufala, že Vikrama vstane z hrobu, když se Cahill zmiňoval, že ještě nejspíš žil, když ho zahrabával. Docela bych brala i knihu, kde je pro postavy nachystán, i přes všechny komplikace, přeci jenom dobrý konec. KONEC SPOILERU

21.06.2016 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Edgar Wallace

Popravdě nic moc. Vyšetřovatel byl až moc velký chytrolín a ocital se na místech, o kterých jste nevěděli, proč tam vlastně je a jak dospěl k tomu, že by tam měl být. To jste se dozvěděli až na konci, takže v průběhu čtení v tom byl trochu zmatek a postrádalo to logiku.

16.06.2016 3 z 5