Liduka Liduka komentáře u knih

Reverendova žena Reverendova žena Katherine Webb

Teda od knihy jsem očekával mnohem víc. Podle anotace to vypadalo zajímavě, ale nejdůležitější okamžiky se odehrály asi na 150 stranách, jinak to bylo zdlouhavé a nudné.

14.06.2016 3 z 5

Slib - intimní příběh z války Slib - intimní příběh z války Audrey Magee

Hrozná kniha - tedy svým obsahem. Byla v podstatě rozdělena na tři části. Nejprve jste se seznámili s oběma hlavními hrdiny, pak následovala část věnovaná spíše válce - tudíž Peterovi a nakonec část věnovaná spíše Katharině. Tu poslední část jsem musela docela rozdýchávat - hlavně to s Johannesem a to co se stalo Katharině. "Nejlepší" byl ovšem Katharinin otec, který bral všechno se stoickým klidem a dokázal měnit barvu jako chameleon.

09.06.2016 4 z 5

Stín viny Stín viny Patrick Quentin (p)

Nejprve jsem si myslela, že kniha bude nic moc, ale jakmile došlo k vraždě, nabrala na obrátkách. Moc se mi líbilo, jak každý podezříval toho druhého ze zločinu a nebyl si jistý, zda mu ona osoba říká pravdu. Na posledních 4 stranách se nakonec dozvíte, kdo byl skutečný vrah. Nečekala jsem ho.

07.06.2016 4 z 5

Půlnoční zátoka Půlnoční zátoka Diane Chamberlain

Moc pěkná kniha, která se četla sama. Během celé knihy se před vámi odvíjel příběh Julie a její podíl na vraždě sestry a dále její matky, která také měla svoje tajemství. Jak a proč vlastně Isabel zemřela jste se dozvěděli až na konci knihy.

05.06.2016 4 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

Tohle je moje třetí kniha od autorky a musím říct, že zatím byla nejslabší. Děj se dost vlekl a byl hodně předvídatelný, navíc začal být zajímavý až poté, co se Harry vrátil zmilovaný z Thajska do Anglie ke své ženě. A jak už tu někdo psal, bylo tam najednou až moc velkých překvapení. Za přečtení přesto ale stojí.

02.06.2016 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Tak tohle byla pecka. Je sice pravda, že některé pasáže byly nudnější, ale posledních padesát stránek bylo neuvěřitelných! To jak se postupně odkrývala skutečná povaha Dolly a Vivien bylo famózní. Nakonec bohužel blbá náhoda zahrála v příběhu velkou roli a roztočil se tak kolotoč událostí, který skončil vraždou. Akorát mě mrzí, že tam autorka nenapsala, jaký byl vlastně rozhovor mezi Dorothy a Henrym, než ho zavraždila. Každopádně tohle není moje poslední kniha od Kate Morton.

28.05.2016 5 z 5

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Příšerná kniha. Osobně se mi více líbil seriál. Tam se alespoň divák dozvěděl hned na začátku, jak se všechny osoby daly dohromady. V knize jste se to dozvídali po kouskách a někdy jste si na pokračování museli počkat třeba dalších 100 stran. Kniha by se klidně dala zkrátit na polovinu a vůbec by jí to neuškodilo, ba naopak. Bylo tam spousta nezáživných dialogů. Autor také skákal z jedné doby do druhé, takže jste vlastně pomalu nevěděli jestli to, co se stalo v kapitole před tím, se událo ještě před kapitolou následující, či nikoliv. Byl v tom docela zmatek. Je pravda, že hlavně příběh Jona a Fleur byl v knize trochu odlišný, než v TV seriálu a líbil se mi tak víc. Takže nakonec dávám tři hvězdičky - příběh se mi líbil, ale knize by neuškodilo méně stran a trochu více přehlednosti.

24.05.2016 3 z 5

Laura Laura J. K. Johansson

No strhující thriller to rozhodně nebyl, ale jak už tady několik lidí napsalo, jako detektivka to bylo docela dobré a těším se na další pokračování.

19.05.2016 3 z 5

Tymiánové dopisy Tymiánové dopisy Eve Makis

Nádherná kniha, při které jsem několikrát uronila slzu. To jak se střídala minulost se současností mi připomnělo knihy od L.Riley. Určitě doporučuji přečíst.

16.05.2016 5 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Kniha byla hezká, i když mi hlavní hrdinka k srdci moc nepřirostla. Spíše mi byly sympatičtější mužské postavy a na konci mě více zajímalo, jak to dopadne s Jules a Edgarovou matkou, než s Oliverem a Delilah. Každopádně jsem ale očekávala něco trochu jiného, hlavně poté, co jsem si na obálce knihy přečetla, že Delilah obětuje svého přítele Edgara, aby se mohla setkat s Oliverem. Původně jsem si myslela, že Delilah v průběhu knihy třeba pozná, že Oliver je jenom nadutec, který za to nestál a uvědomí si, že miluje svého "přítele" Edgara. Jenomže Edgar vůbec nebyl její přítel. Byl to v podstatě cizí člověk, takže kniha byla nakonec úplně o něčem jiném. Docela mě i mrzelo, že v knize nebyl alespoň stručně vypsán celý příběh, ve kterém Oliver hrál. Pasáže, kde byly postavy v knize mě tedy moc nenadchly, protože se tam skoro nic nedělo. Za krásné ilustrace na konci knihy a na začátku kapitol dávám nakonec knize tři a půl hvězdičky.

14.05.2016 3 z 5

Všechno, co potřebuješ ke štěstí Všechno, co potřebuješ ke štěstí Éric-Emmanuel Schmitt

Knihu jsem čekala tedy lepší. Většina mi přišla až příliš nepravděpodobná. Nejvíc se mi asi líbila povídka Padělek.

07.05.2016 3 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Už dlouho jsem nečetla tak nádhernou knihu. Jak se opět střídala minulost se současností a postupně se před vámi odkrýval celý příběh, bylo úžasné. Anahita to skutečně neměla vůbec jednoduché a přála jsem jí štěstí, které však nalezla nakonec pouze z části. Každopádně mě dojala poslední stránka, jak se tam Anahita zmiňuje o Dr. Adamsovi.

04.05.2016 5 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Nesnáším knihy, kde je hromada hluchých míst a vyšetřování se moc nedá. Tahle k nim naštěstí vůbec nepatří. Příběh krásně plynul, ale odhalení vraha záleželo podle mě dost na náhodě. Také by neuškodilo více napětí.

30.04.2016 3 z 5

Ostrov kostí Ostrov kostí Imogen Robertson

Kniha mě trochu zklamala. První dvě se mi líbili víc. Tady se pátrání po vrazích moc nedalo a vlastně se to vyřešilo v podstatě samo, bez většího přičinění naší dvojice. Co se týče Crowtherovy temné minulosti, tak mi to přišlo zbytečně moc spletité a taky jsem měla jisté pochybnosti o sledu událostí. ZAČÁTEK SPOILERU: například, proč vlastně Crowtherův otec ukradl onen kříž, když ještě nevěděl, že budou Gretovy pozemky naprodej, tou dobou přeci Greta teprve odjel bojovat a pozemky mu patřily. A také by mě zajímalo, jak se vlastně onen pisatel dopisu dozvěděl o tom, co jeho příbuzný udělal. KONEC SPOILERU.

30.04.2016 3 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

oddechová kniha, která nepřekvapí, ani neurazí.

24.04.2016 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Popravdě mě kniha dost zklamala. Čekala jsem asi něco trochu jiného. Pořád se to točilo okolo toho, kdo byla vlastně Gina a proč se Alice se svým manželem rozvádí. To jste se ovšem dozvěděli skoro až na konci. Zbytek knihy byly většinou plky o ničem. Podle mě se tam ani nehodil ten pohled tří osob. Úplně by stačilo vyprávění Alice.

20.04.2016 3 z 5

Proud času Proud času Michael Crichton

Kniha se mi líbila. Mám moc ráda téma cestování v čase, ale něco tomu chybělo. Film byl zpracován daleko lépe, než samotná předloha, možná proto, že se od ní docela lišil.

18.04.2016 3 z 5

Tentokrát to vyjde! Tentokrát to vyjde! Gilles Legardinier

Kniha byla místy velice vtipná, ale také dost zdlouhavá a přiznám se, že jsem často přeskakovala i celé stránky. Každopádně nezapomenu na Notelha, Valérii a podprsenku :-D , to nemělo chybu! No a díky tomu, jak se dal nakonec pan záhadný dohromady s Marií, což se mi líbilo, dávám tři a půl hvězdičky.

15.04.2016 3 z 5

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

Příjemná kniha, stejně jako ta první. Tentokrát to bylo více zamotané, ale za polovinou knihy už čtenář věděl, kdo to udělal. Hugha mi bylo místy i líto, jak ho pořád někdo mlátil do hlavy :-D Také to vypadá, že si Hugh konečně našel tu pravou.

13.04.2016 4 z 5

Druhá dcera Druhá dcera Lauren Willig

Kniha to byla v celku pěkná. Podle obálky jsem očekávala, že to bude možná místy až temný thriller, že se hlavní hrdinka bude krutě mstít za to, co se jí stalo a bude se prát o přízeň svého otce, ale tak extrémní to zase nebylo. Možná i bohužel. Podle mě se z tohoto tématu dalo vytěžit víc. Každopádně děj rychle ubíhal, objevovaly se tam intriky, láska a konec byl nečekaný. Takže za mě tři a půl hvězdičky.

09.04.2016 3 z 5