Liduka Liduka komentáře u knih

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Skvělá kniha! Střídající se časová pásma vás nutila číst dál a dál a čtenáři se postupně odkrývala povaha hlavních postav. Bylo skutečně zajímavé pozorovat, co dokáže udělat s lidmi stres. Nejhorší je, když vám nikdo nevěří a nevíte co máte dělat, aby tomu tak nebylo. Každopádně konec jsem čekala tedy lepší.

06.04.2016 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Zatím nejslabší kniha od Jojo. Až v poslední třetině se konečně něco začalo dít. Lisa mi už od začátku byla nesympatická a to jí zůstalo až do konce. Trochu mě také zklamalo, že se autorka spíš věnovala popisu života velryb, než romantice - tu jsem tam skutečně zaregistrovala jen okrajově - a to za jakých okolností se nakonec vlastně dali oba hrdinové dohromady mi přišlo takové prazvláštní. Já bych se být Lisou zachovala v této situaci úplně opačně.

04.04.2016 3 z 5

Levandulové noci: Román z Provence Levandulové noci: Román z Provence Sophie Bérard (p)

Příjemné oddechové čtení. Žádný zázrak ale nečekejte.

31.03.2016 3 z 5

Cukrová smrt Cukrová smrt Unni Lindell

Asi jsem od knihy čekala víc. Velice dobře se četla, ale čekala jsem asi nějakou lepší zápletku a více napětí. Dávám tři a půl hvězdičky za to, že jsem až dokonce nevěděla, kdo byl Martinovým vrahem. Autorka ten konec podle mě docela usekla. Možná mohla dodat, co se vlastně stalo se zadrženými a jestli jim dokázali přišít to, co udělali.

28.03.2016 3 z 5

Dům na prodej Dům na prodej Sofie Sarenbrant

Moc pěkná kniha, která se dobře čte. Až dokonce jsem nevěděla, kdo je vrah. Konec se mi ale zdál tak trochu uspěchaný a nedokončený. Samozřejmě, že se čtenář dozví kdo byl vrah a proč zabíjel, ale na konci se naskýtá otázka: co kdyby?

25.03.2016 4 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Emilia přijíždí do Franice, aby převzala rodinné jmění. Seznámí se tam se Sebastianem, jehož babička Connie se znala s jejím otcem. Jak se ale vlastně poznali, když ona žila za války v Anglii a on ve Francii a jaký byl jejich příběh? Popravdě jsem od knihy moc nečekala, ale byla skvělá! Obahovala lásku, zradu, intriky i napětí a i když moc nemusim knihy, kde se píše o válce, tady mi to vůbec nevadilo. Střídání částí minulost-současnost vás nutila číst stále dál a dál. Sebastianovi jsem od začátku nevěřila, že má čisté úmysly a to jeho tajemství mě dostalo!

22.03.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Výborná kniha. Moc se mi líbilo jak autorka propojila osudy všech žen dohromady. No a ten epilog neměl chybu!

16.03.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherná kniha. Čtivá, místy velice vtipná a hlavně o životě. Louise jsem moc fandila a stále doufala v dobrý konec, i když jsem předem věděla, že nepřijde. Vím, že by to pak byl asi moc slaďák, ale přesto si myslím, že by knize více slušel happyend. Nicméně už se moc těším na filmové zpracování, které se má letos dostat do kin.

12.03.2016 5 z 5

Než jsi zemřel Než jsi zemřel Camilla Grebe

Skvělá kniha s nečekaným rozuzlením!

09.03.2016 4 z 5

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Povedená kniha. I když jsem si myslela, že vím, kdo koho zabil, byla jsem ráda, když se asi v polovině knihy ukázalo, že všechno je úplně jinak. Už se těším na další díl.

03.03.2016 4 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Nádherná kniha. Tento autor je prostě geniální. Moc se mi líbí, jak dokáže propojit osudy lidí, kteří spolu nemají zdánlivě nic společného. Toto je druhá kniha, kterou jsem od něj četla a rozhodně ne poslední!

28.02.2016 5 z 5

Rodinná čest Rodinná čest Lucy Ferriss

Moc pěkná kniha o jiné kultuře. Pravda, našla se tam i hluchá místa, ale ta se dala bez problémů překočit. Líbilo se mi, jak autorka líčila jednu situaci z pohledu několika osob, takže to do sebe nakonec pěkně zapadlo.

24.02.2016 4 z 5

Ráchel Ráchel Vlastimil Pospíšil

Moc hezký příběh. Myslím, že nahoře v textu je uvedeno všechno, co se tam stalo, takže není potřeba se nijak rozepisovat.

17.02.2016 4 z 5

Žena v zrcadle Žena v zrcadle Éric-Emmanuel Schmitt

Tři ženy, tři příběhy. Každý se odehrává v jiné době. Anne si místo svého budoucího manžela raději zvolí odchod do kláštera, kde se odehraje její životní příběh. Hannah se nedokáže smířit s tím, že by měla dospět a stát se matkou. Anny Lee, jakožto filmová star, holduje alkholou, drogám a mužům. Něco jí ale stále chybí - láska. Všechny tyto osudy na konci knihy něco spojí dohromady. Popravdě mám z knihy smíšené pocity. Celkový příběh se mi líbil, ale na hodně místech jsem se nudila. Když byl zrovna jeden z příběhů zajímavý, tak ostatní dva ne. Byly psány opakovaně za sebou, takže jste stejně museli vždycky všechny přelouskat, aby jste se dostali zase k zajímavé části.

17.02.2016 3 z 5

Nelítostně Nelítostně Radek Hromuško

Jedním slovem NEPOCHOPITELNÉ! Je vidět, že mládež se zřejmě hrozně nudila a pak vymýšlela takovéhle hovadiny, které vedly ke smrti nevinné holky.

12.02.2016 4 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Madeline a Jonathan se srazí na letišti a vymění si omylem telefony. Ona je francouzská květinářka a on bývalý slavný šéfkuchař žijící v Kalifornii. Něco je ale spojuje. Jedno tajemství, které se ukrývá v souborech Madelinina mobilu. Za mě byla kniha super. Pořád se tam něco dělo a nutilo vás to číst dál a dál.

10.02.2016 5 z 5

Podle pravidel Podle pravidel Joanna Bolouri

Cat je svobodná matka, která píše do novin svůj sloupek. Jeho popularita ale klesá, tak se rozhodne, že dá na radu své kolegyně a bude se řídit radami v knize "Pravidla zásnub", která je podle ní horzný brak, a potom o tom napíše. Shodou okolností se seznámí se dvěma muži. Jeden je arogantní holkař a druhý milý gentleman. Na kterém z nich si vyzkouší pravidla a se kterým mužem nakonec zůstane, se dozvíte v této pěkné a čtivé knize. Jediné co bych snad autorce vytkla je příliš mnoho vulgárních slov v textu.

07.02.2016 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moc krásná kniha. Líbilo se mi, jak autorka postupně skládala celý příběh z několika časových linií. Jenom je mohla podle mě nějak alespoň na záčátku označit, protože když čtenář nečekal, že se bude psát příběh takto, snadno se v tom ztratil. Také mi nějak uniklo, jak se vlastně v redakci novin vzal onen poslední dopis....

03.02.2016 5 z 5

Křižovatky smrti Křižovatky smrti Elly Griffiths

Kniha z prostředí mokřadů. Co všechno tato ponurá krajina vyjeví? A jak se zmizením dvou holčiček souvisí tajemné dopisy? Až dokonce jsem nevěděla kdo je vrah, protože si autorka stále hrála se čtenářem a jeho představivostí. Moc doporučuji.

26.01.2016 4 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Kniha o tom, jak i jedno rozhodnutí dokáže úplně převrátit život naruby a to nejen hlavní hrdince, ale i ostatním postavám. Každý z nás si určitě alespoň jednou řekl: "Jaké by to asi bylo, kdybych se tenkrát rozhodla jinak?" V případě Hannah se to dozvíte, protože autorka se vydala po obou cestách.

24.01.2016 5 z 5