Liduka Liduka komentáře u knih

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Uff. Nemám ráda knihy, které jsou hodně tlusté a téměř o ničem a tohle je přesně jedna z nich. Hlavní hrdinové mě nijak neuchvátili. Jediné proč dávám tři hvězdičky je, že se dobře četla. Kdyby autorka knihu zkrátila na polovinu a držela se pouze zásadních momentů, tak by se mi kniha líbila víc.

21.01.2016 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Musím říct, že kniha byla sice pěkná, ale film se mi líbil víc, hlavně ta zápletka na konci jak Gwendolyn málem umrzla a Gideon se o ní bál. I by to odpovídalo vidění pratety Maddy, které tak nějak vyšumělo do ztracena. Pak už visel polibek ve vzduchu. V knize mi přišlo, že spisovatelka najednou na čtenáře z ničeho nic vybalila, že Gideon je vlastně zakoukaný do Gwendolyn, i když tomu nic nepředcházelo a navíc mi i přišlo, že jí spíše pohrdá a má jí za trdlo.

18.01.2016 4 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Tak tahle kniha mě úplně pohltila. Moc se mi líbilo, jak byla kniha členěná na události před a po a jak byla psaná z pohledu několika osob. Co se týče děje, tak je to jedna z těch knih, které vás nutí číst dál a dál, abyste věděli jak to nakonec vlastně dopadne. Konec byl famózní a nečekala jsem ho.

14.01.2016 5 z 5

Než jsme se poznali Než jsme se poznali Lucie Whitehouse

Skvělá kniha o tom, že je dobré se nejdřív skutečně poznat, než se vezmete, protože jinak vás může lecos překvapit. Konec jsem tedy nečekala.

08.01.2016 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělá kniha. Autorka si se čtenářem hraje celou dobu a nejvíce mě tedy dostal konec. Všem doporučuji!

04.01.2016 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Krásná kniha i když smutná. Musím ale říct, že film se mi líbil mnohem víc.

22.12.2015 4 z 5

Chlapec ve stínu Chlapec ve stínu Carl-Johan Vallgren

Kniha byla velice čtivá a pořád se tam něco dělo. Identitu únosce jsem absolutně nečekala. Nečekejte ale také, že se jedná o oddychové čtení. V ději se všechno prolíná a čtenář si musí pamatovat i nejmenší detaily. Krásně to ale nakonec do sebe zapadne. Jediné, co bych autorovi vytkla, bylo voodoo, které do děje zakomponoval, podle mě se tam nehodilo. Proto celkově dávám 3 a půl hvězdičky.

17.12.2015 3 z 5

Služebná a vrah Služebná a vrah Sam Thomas

Další skvělá kniha od autora. Jediné co se mi nelíbilo bylo příliš mnoho mrtvých na závěr.

08.12.2015 4 z 5

Temný ráj Temný ráj Tami Hoag

Pěkná kniha, akorát mohla být o něco kratší. Některé pasáže byly nezáživné a dokonce jsem se přistihla, že přeskakuji stránky, což normálně nedělám. Nejvíc se mi líbil gradující konec.

02.12.2015 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Nádherná kniha o tom jak vám jeden zmeškaný let dokáže obrátit život naruby. Originální způsob psaní knihy byl úžasný! Jediné co se mi nelíbilo bylo, že autorka ke konci zbytečně protahovala dobu (a zároveň tedy i jejich věk), kdy se dali konečně dohromady.

19.11.2015 5 z 5

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

krásná kniha o tom, že i zatvrzelé srdce se dá obměkčit.

13.11.2015 5 z 5

Zločin v Yorku Zločin v Yorku Sam Thomas

Kniha se mi moc líbila. Autor nezůstal pouze u hlavního zločinu, ale zakomponoval tam ještě další dva vedlejší. Navíc je zde pěkně popsáno historické pozadí a to jak vypadaly porody v té době.

13.11.2015 4 z 5

Od zítřka budu sexy třicítka Od zítřka budu sexy třicítka Pamela Redmond Satran

Kniha o tom, jak make-up, změna účesu a šatníku dokáže udělat ze čtyřicátnice mladou ženu, které leží svět u nohou. Po rozvodu si tak konečně dokáže najít práci i upoutat mladého muže. Jak dlouho, ale může lhát o svém věku?

04.11.2015 4 z 5

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Tento díl se mi líbil více než ten první. Akorát mohla autorka vynechat neustále shrnování prvního dílu.

02.11.2015 4 z 5

Lamentace Lamentace Christopher John Sansom

Dvě knihy, dva lidé, kteří je chtějí zoufale najít, jinak budou mít problémy. Tiskař, kterému se dostaly do rukou, je kvůli nim zavražděn. Kdo za vším stojí? Co skrývá Shardlakeův nový majordomus a jeho příšerná klientka Isabel? To vše se dozvíte v Sansomově nové knize. Popravdě mě kniha zklamala. Sice byla čtivá jako všechny předchozí knihy, historické pozadí bylo dokonale zpracováno, ale chybělo mi tam více napětí. Vyšetřování bylo takové nemastné neslané a děj se dal předvídat. V polovině knihy jste věděli, kdo byl vrahem, ne ovšem to, pro koho pracoval. To si autor nechal až nakonec. Případem Isabel se Matthew mohl podle mě zabývat více. V otázkách víry jsem se celkem ztrácela, protože byla hromada odnoží a Sansom se v tom dost vyžíval. Celkově 3 a půl hvězdičky.

29.10.2015 3 z 5

Návrat domů Návrat domů Melanie Rose

Stejně jako první kniha Má noc je tvůj den, byla tato kniha moc pěkná. Obsahovala jak romantiku, tak napětí v podobě pátrání po tom, co se vlastně stalo Vincentově ženě a také oné záhadné Kitty z minulého života. Jediné co mi vadilo byly přehnané reinkarnace všech zůčastněných osob. To si mohla podle mě autorka odpustit a nechat pouze jednu a to u hlavní hrdinky.

22.10.2015 4 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Byla to moje první kniha od autorky a na to jak jsem se na ní těšila, tak mě docela zklamala. Sice se velmi dobře četla, ale děj se dal určitě zkrátit a hlavně mně přišlo, že se Adélie vyšetřování vraždy nějak moc nevěnovala a na konci najednou z ničeho nic přišla na to, kdo je vrah Rosamundy. Historické romány patří k mým nejoblíbenějším, ale tato autorka rozhodně nepředčí mého nejoblíbenějšího autora C.J.Sansoma.

16.10.2015 3 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Hezká duchařská kniha, i když se mi zrovna moc nepozdávalo, že v okolí Suzannah je ještě další mediátor. To mi přišlo docela přehnané.

09.10.2015 4 z 5

Záhada údolí králů Záhada údolí králů Cay Rademacher

Kniha byla celkem pěkná. Mám moc ráda starý Egypt. Líbilo se mi, jak se v průběhu vyprávění měnili případní vrazi. Naopak na škodu byly mnohdy zdlouhavé nezáživné pasáže.

07.10.2015 3 z 5

Má noc je tvůj den Má noc je tvůj den Melanie Rose