Reverendova žena

Reverendova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165178/bmid_reverendova-zena-Qhl-165178.jpg 4 111 39

Spisovatelku Leah, která zrovna trpí nedostatkem inspirace, požádá její bývalý přítel, aby mu pomohla identifikovat tělo vojáka z 1. světové války, u něhož se našly dva dopisy, adresované Hester Cannigové a odkazující k dávné tragédii. Leah, zaujata příběhem, začíná pomalu rozkrývat dávný příběh osudové lásky, která člověka může dohnat až k šílenství, a hrůzné vraždy.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Unseen , 2011

Val
27.11.2022 5 z 5

Rok 1911 . Fara na anglickém venkově plná lidiček, z nichž každý má svá tajemství.
Rok 2011 . Ta stejná fara , novinářka Leah a potomek obyvatel fary Mark , kteří rozpletají klubko osudů starých sto let a odkrývají příběh osudové lásky a s ní spojené osudové tragédie ...

SumýšIrena
12.07.2022 1 z 5

Podle mě by knize slušelo o 200 stran méně. Taky si myslím, že není nutné, aby měla každá postava v knize skryté tajemství. A už vůbec není potřeba, aby se všechna skrytá tajemství odhalila na posledních 40 stránkách. Je to škoda, protože příběh Cat by mohl být zajímavý.

Marcik7
30.12.2021 3 z 5

Zápletka byla vymyšlena zajímavě, ale než jsem se k ní dobrala, musela jsem hodně odstavců jen "přeskákat". Za mě trochu lepší střed.

Joyce24
23.07.2021 4 z 5

Zase jedna kniha, kde se střídá minulost s přítomností, což mám ráda. Příběh se mi líbil, jen pasáže s vyvoláváním duchů bych nejraději přeskočila, ale jinak spokojenost. Čteno v německém překladu " Das Haus der vergessenen Träume".

Arsi
18.11.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Mám ráda když se minulost snoubí se současností. Nejvíc mě zaujala sufražetka Cat, podle mě klíčová postava celé knihy. Zajímavé rozkrývání tajemství jedné rodiny a jednoho domu. Bylo to napínavé a trochu nečekané rozuzlení.

SimčaS.
26.10.2020

Knihu jsem si vybrala v knihovně více-méně náhodou a potěšilo mne, jak je zajímavá. Více se mi líbily historické části z roku 1911, ale celkově se mi kniha prostě líbila.

Sarah01
01.08.2018 4 z 5

Pro mě zajímavý příběh, hlavně tím, že vedlejší hrdinka mi byla povahově velmi blízká. Jinak mě spíš zaujal popisem života na začátku minulého století, než hlavní zápletkou, která byla celkem předvídatelná.
A ještě dodám k překladu - slovní zásoba velká, popisy krajiny krásně podněcující představivost, ale shoda podmětu s přísudkem a to skloňování rozvitých přívlastků! Hrozné.

Hendrychova.K
23.07.2018 4 z 5

Trošku více mě bavily "historické" pasáže s Hester a Cat, než "současné" pasáže s Leah. Přesto super kniha, nad kterou jsem musela přemýšlet ještě dlouho.

sabca
25.05.2018

Knihu nehodnotím, protože jsem jí po několika stránkách musela odložit. Odradil mně styl psaní a seance vyvolávání duchů.

Babo
06.09.2017 3 z 5

3/4 knihy jsem zvažovala jestli pokračovat nebo ne. Nakonec jsem knihu dočetla a kvůli poslední stovce stránek bych dala i 4 hvězdičky,ale nakonec dávám 3.
Nevím ,prostě to není úplně styl psaní, jaký mám ráda .

Kerberos
05.09.2017 4 z 5

Celkem zdařilý román,opět semi líbila více ta část,která se odehrávala v minulosti.

Jane100
23.07.2017 5 z 5

Příjemné nenáročné čtení. Mám ráda příběhy zasazené do začátku století. Jen je škoda, že jsou od autorky k dispozici pouze dvě díla.

Vercutka
21.07.2017 5 z 5

Ačkoliv jsem měla chvílemi pocit, že čtu červenou knihovnu, příběh je velice zajímavý a konec mě dostal úplně. Na styl psaní jsem si musela zvyknout. Knihu doporučuji, mě bavila moc.

TheMelorry
17.06.2017 5 z 5

Knihu jsem si užila a od prvních stránek až do konce jsem hltala každou stranu. Dvě časové roviny a sufražetky, to je něco pro mě. Kniha mi připomínala romány Barbary Erskinové, tu mám sice radši ale jistými prvky si jsou podobné...

Izu
22.05.2017

Nedočteno, nezaujala mě.

Pavlaj
07.05.2017 5 z 5

Vůbec nevím, co jsem vlastně čekala, asi jsem se bála, aby nezavánělo červenou knihovnou. Ale příběh je krásný, skutečný, pro mě nečekaný. Nechápu český název, hlavní postavou knížky pro mě není vikářova žena, ale sufražetka Cat - jedna z nejhezčích postav, o jakých jsem v poslední době četla. Moc pěkné čtení.

martiline
02.02.2017 5 z 5

Úžasná kniha a úžasný příběh. Úplně jsem se vžila do Hester, jak musela strádat a trpět a navíc v té době toto vše bylo i k nepochopení a neexistoval ani způsob jak ukončit nenaplněné manželství. A Cat ... a její láska k svobodě. Akorát takový konec si nezasloužila. Ale co naplat, fanatický vikář s přehnanou čistotou si nedokázal přiznat, že to má "jinak" a ono je nejlepší soustředit se na ostatní a hledat na nich jen to špatné, aby mohl zapomenout na sebe. Na Robina jsem se ani nezlobila, jen využil toho, co mu fáterník nabízel. A nakonec se kál a vzal vinu na sebe. Ale to už moc prozrazuji ... Doporučuji k přečtení. Nezapomenutelná kniha.

Merynkaw
29.11.2016 5 z 5

Hezké čtení, přestože příběh nabral na obrátkách, dalo se to číst s klidem. Kniha mně příjemně překvapila.

rajen
22.06.2016 3 z 5

Příjemné čtení, kniha se mi líbila. Plynula tak nějak klidně, jako život, žádné rychlé zvraty, není pro uspěchané lidi, co potřebují stále nějakou akci. Je hlavně o tom, jak těžké to ženy v minulosti měly, ať už ty chudé nebo bohaté, každá měla své trápení a doba jim moc neumožňovala se z něho vymanit. Doporučit na přečtení ji určitě můžu, ale dvakrát ji do ruky asi nevezmete.

Liduka
14.06.2016 3 z 5

Teda od knihy jsem očekával mnohem víc. Podle anotace to vypadalo zajímavě, ale nejdůležitější okamžiky se odehrály asi na 150 stranách, jinak to bylo zdlouhavé a nudné.

pro ženy tajemství prolínání minulosti a současnosti zakázaná láska

Katherine Webb
britská, 1977