Zločin u kostela přehled

Zločin u kostela https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268283/bmid_zlocin-u-kostela-dXG-268283.jpg 4 137 137

Hugh de Singleton, lékař a bailiff na panství lorda Gilberta Talbota, stojí před novým záhadným případem. Noční strážný městečka Bampton je nalezen mrtvý nedaleko kaple svatého Ondřeje. Vše nasvědčuje tomu, že jeho smrt má na svědomí divoké zvíře, ale Hugh má jiný názor. Podrobné pátrání ho zavede na stopu dalšího zločinu. Detektivní román se odehrává ve středověké Anglii v oblasti Oxfordska.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

A Corpse at St Andrew's Chapel , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zločin u kostela. Přihlašte se a napište ho.

ZUZANA-123
06.05.2023 5 z 5

Hugh de Singleton se stal i mým oblíbeným středovĕkým hrdinou.

ludek.n
21.03.2022 3 z 5

Druhý případ lékaře Hugha de Singletona z městečka Bomptonu míří mezi pytláky a vyděrače. Všechno odstartuje podivná smrt místního nočního hlídače. Celé vyšetřování se patřičně zamotává a komplikuje, když je přepaden sám Hugh, načež je pachatel tohoto činu nalezen druhý den v lese mrtvý. Hugh kromě toho že pátrá po zločincích, také úspěšně provozuje svou lékařskou praxi, spravuje panství lorda Gilberta a v neposlední řadě hledá lásku. Mel Starr je i v druhé knize Pamětí Hugha de Singletona stejně laskavý vyprávěč jako tomu bylo i u předchozího dílu. Detektivní složka je osou příběhu, okolo níž se oplétá barvité líčení každodenních slastí a strastí života obyvatel Bomptonu a okolí ve 14. století. Občas jsem se přistihl při kacířské myšlence, že mě tahle omotávka baví dokonce víc, než vlastní Hughovo pátrání, které je povětšinou věcí spíše náhody a šťastných okolností, než přiložením ruky k dílu. Občas totiž utečeme od zcela zjevných odpovědí, jen abychom se je nedověděli dříve než je nezbytně nutné a příběh tak mohl gradovat. Zločin u kostela je lehké a příjemné čtení, kterému nicméně chybí jiskra, aby se rozhořel plamenem.

Awča
17.03.2022 5 z 5

Čteno bezprostředně po prvním díle, protože mě prostě příběh Hugha moc baví a byla jsem zvědavá, jak si povede nadále.
Zklamaná jsem nebyla, místy sice vyšetřování docházel dech, ale bavily mě popisy tehdejšího stylu života, jídel, neduhů a lékařských zákroků.
A ještě náznak romance! Snad si Hugh půjde za svým.
Líbilo se mi i poděkování a šikovný Glosář.
A závěr nedal jinak než že jdu rychle na další díl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zločin u kostela v seznamech

v dalších seznamech2x