Motýlí ostrov

Motýlí ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182402/bmid_motyli-ostrov-ahz-182402.jpg 4 345 109

Diana Wagenbachová, berlínská právnička, odlétá do Anglie, kde umírá její milovaná teta. Ta v posledních slovech prosí Dianu, aby odhalila dlouho chráněné rodinné tajemství. Stopy minulosti Dianu zavedou do exotické krajiny, kde narazí na věštbu, která navždy změnila osud její rodiny, na zakázanou lásku, která nikdy neskončila, a na svůj vlastní osud...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Schmetterlingsinsel , 2012

simca9342
08.03.2024 5 z 5

Přečteno před lety
Nádherný romantický příběh o pátrání v zemi skoro na jiném konci světa po tajemné a záhadné minulosti. Hlavní hrdinka nejenom, že má smysl pro humor, ale taky si v příběhu zažije pořádný adrenalin. Doporučuji! Příběh je prokládaný vyprávěním života dvou dívek, které v té době žíly a o kterých se Diana snaží zjistit, co nejvíc. Navíc můžete cestovat po Srí Lance formou papír expres úplně zadarmo :DD

AlexandraBane
31.08.2023 4 z 5

Pěkná oddechová knížka

Micha-Él
06.02.2023 4 z 5

Knihy s více časovými rovinami mám moc ráda, přesto nechápu, proč je takový trend strkat tam tu současnou linku za každou cenu. Příběh Grace a Victorie byl nádherný! Měl zajímavé postavy, oduševnělost a příjemnou atmosféru čajových plantáží. Moc by se mi líbilo, kdyby se román odehrával jenom v tomto čase a mohl tak být rozvinutější. Současnost byla vcelku zbytečná, nijaká a navíc se hlavní hrdinka Diana chvílemi chovala jako pubertální husička. Podobně jsem to měla i u autorčiny Zahrady v měsíčním svitu. Když to shrnu, kniha byla skvělá, mohu říci překrásná. Kvůli té současnosti ale hvězdičku ubírám.

petrulkaa
28.12.2022 2 z 5

Tato kniha mě vůbec nezaujala, byla velkým zklamáním. Jsem ráda, že jsem ji dočetla, neodložila jsem ji, protože to nikdy nedělám. Stále jsem čekala, že se do knihy více začtu, ale nestalo se. Příběh mě zaujal až teprve v rozuzlení na konci knihy.

AndreaP.
27.09.2022 4 z 5

Knihy, které mají dvě dějové linky, mě velmi baví a je zvláštní, že ve většině případů se mi více líbí ta historická, kdy nejinak bylo tomu i zde u této knihy, kde mě příběh Grace naprosto pohltil.

Jana-Marie
08.09.2022 4 z 5

Kniha velmi čtivá, příběh v minulosti se mi hodně líbil, ten ze součastnosti už méně - to byla na mě až moc velká červená knihovna - proto dávám o hvězdičku méně.

Han-nah
04.09.2022 4 z 5

Po knize Vůně jasmínu bych této knize dala 3+. Opět krásná obálka něžných motýlů, dvě dějové linky a obraz minulosti, nádherný ostrov Cejlon, pěstování a vůně dobrého čaje.
Diana pátrá na ostrově po tajemné rodinné minulosti. Nechybí zde romantika, láska, ale i bolest. Minulost mě opět více zaujala a škoda, že více nebyly rozebrány životy Grace a Viktorie.

Maky806
30.07.2022 5 z 5

Opět krásně napsána kniha od této spisovatelky.

KarolinaKačí
22.07.2022

Příjemné letní čtení, napínavé, romantické, dobře se čte.

Vatter83
06.06.2022 3 z 5

Zajímavé téma, čtivé, ale příliš zdlouhavé. Hlavně ten začátek se zbytečně "táhnul" a vlastně nebyl o ničem. Nicméně jako oddychové čtení dobré.

rozvera
28.03.2022 4 z 5

Téměř detektívním způsobem podstoupí žena s právnickou praxí, na žádost své pratety, pátrání po předcích rodu, ke kterému obě náležely, a jejich osudech. Děj je situován do dvou časových období a to mimo současnost je rozvinut v posledním čtvrtletí 19. století. Obě dějové linie jsou zajímavé, v poslední fázi se mi ta starší linie zdála být zbytečně překombinovaná,

ivanaci
02.03.2022 3 z 5

Taková příjemná oddechovka při nemoci

Nika151
19.01.2022 5 z 5

Kniha má dvě dějové linky, jedna v 19.století na Cejlonu na čajové plantáži a hlavní hrdinkou je Grace. Druhá linka je současnost - Gracina prapravnučka Diana se snaží odhalit temné tajemství její rodiny. Krásné prostředí, přímo detektivní zápletka a samozřejmě romantika..

m_martina
18.11.2021 5 z 5

Mám strašně moc ráda romantické knihy a tuhle paní spisovatelku. Proto dávám pět hvězd a doporučuji.

hapac
07.09.2021 4 z 5

Romantický příběh s trochou exotiky a napětí.

veronika4937
13.07.2021 5 z 5

Nádherná knížka ze zajímavého prostředí, začátek byl pomalejší, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout. Střídají se kapitoly z minulosti a ze současnosti.

Chesterton
14.03.2021 3 z 5

Pro mě trochu úkrok stranou nebo lehký návrat do dospívání :o) Romantika je asi nejslabším rysem mé osobnosti, ale covidový čas si žádal osvěžení. Příběh se nečetl špatně, lehce rozvláčné, ale ještě v mezích snesitelnosti. Postupně ovšem přichází zahlcení naivitou a ve srovnání s Žízní po životě, nezbývá než si vypůjčit výstižná slova Dandy1:
Pokud se netěším na další kapitolu, je to promarněný čas. A na to je život příliš krátký.
Třeba někdy na dlouhé nudné dovolené se ještě potkáme :o)
3/3

milena8281
13.12.2020 4 z 5

Stejně jako předchozí knihy autorky, i tato mě zaujala nádherným příběhem. Kniha se dobře četla, příběh byl napínavý, i když vývoj se dal dobře vytušit. Velmi čtivé. Moc dobře se mi knihy této autorky čtou.

Lemurka
06.11.2020 5 z 5

Krásná kniha, mám ráda příběhy z cizího prostředí a prolínání času. Víc se mi líbila linka z minulosti a škoda, že to skončilo tak rychle. Klidně příběh Grace na konci mohl být více rozepsán. Rovněž pěkně vykreslen život na čajové plantáži. Od autorky si přečtu i jiné knihy.

jitkapeldova
27.10.2020 3 z 5

Nejsem úplně fanda knížek, kde se minulost prolíná s přítomností.. každá ta dějová linka měla své kouzlo, ale pro mě takový průměr..