Lenndy Lenndy komentáře u knih

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Na knížku jsem narazila náhodou na audiotéce a moc se mi líbila.Zajímavé myšlenky.

07.05.2024 5 z 5

Ostny a oprátky Ostny a oprátky Jiří Padevět

Aby ti příběh měl sdělit to podstatné,nemusí být dlouhý.Dobré čtení.Mám ráda krátké a smysluplné příběhy.

26.04.2024 5 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Skvělá oddechovka,i když pár emočních momentů to taky mělo.Hezká knížka,užila jsem si jí.

19.04.2024

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Míša Klevisová opět nezklamala,knížku jsem poslechla raz dva.

07.04.2024 5 z 5

Hodiny z olova Hodiny z olova Radka Denemarková

Naštěstí jsem poslouchala jako audioknihu.Kniha byla strašně chaotická.Trochu mi vadilo,že postavy neměli jména,ale to byl asi záměr.Přesto jsem knihu doposlechla a že bylo co poslouchat(cca 29 hodin).
Ale každopádně jsem si z knihy vzala její hlavní myšlenky.
V knižní podobě bych ji asi nedočetla ,ale jako audio to šlo.

03.04.2024 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Pěkná knížka,poslouchala jsem jako audio.

29.02.2024 4 z 5

Goldstein píše dceři Goldstein píše dceři Irena Dousková

Poslouchala jsem audio a nemohu se ubránit srovnání s Hrdý Budžes.Oproti tomu je tato knížka celkem nudná. Možná to je i interpretací audia.

28.02.2024 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

No musím říct,že už chápu proč je to nadčasové dílo.Stále aktuální,bohužel...

19.02.2024 4 z 5

Praskliny Praskliny Klára Vlasáková

Jako ani nevím co mě donutilo knihu dočíst.Nějak jsem asi chtěla vědět co se z toho vyklube.Každopádně nebude to moje oblíbená četba.Asi jsem to nějak celý nepochopila.

05.02.2024 2 z 5

Špitál Špitál Josef Veselka

Krátké povídky. Mě se jako zdravotníkovi líbili. A mám i ráda tenhle styl krátkých povídek.

18.01.2024 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Knížka mě zaujala svým příběhem.Musela to být strašně těžká doba.
Určitě přečtu další díl.

01.12.2023

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Opět pohodové čtení.Detektivka s humorným nádechem.Už jsem četla několikátou knížku od autorky a opět mě nezklamala.

07.09.2023

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Je to taková ne klasická detektivka.Hodně popisuje život postav na Aljašce,a jejich vzájemné vztahy.

30.08.2023 3 z 5

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

Na další díl jsem narazila náhodou na Audiotéce.A stejně jako ten první se mi moc líbil.

23.08.2023

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět krásně čtivá knížka od Aleny Mornštajnové.Osudy tří generací žen v jedné knize,krásně napsané.

21.08.2023 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Už je to několikátá moje kniha od tohohle autora. A začíná se trošku opakovat. David je nesmrtelný,dostane se úplně ze všeho.Ale i tak to bylo čtivé.

19.07.2023 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst. Pak mě to ale chytlo.Nadčasové myšlenky.

13.07.2023 4 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Moc hezky napsaná knížka.Mám ráda příběhy obyčejných lidí na pozadí událostí té doby.Divím se že jsem ještě o autorce neslyšela.Stojí za přečtení.

19.05.2023 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Líbí se mi jak Zibura píše cestopisy s humorem.Od něj jsem vlastně četla úplně první cestopis v životě.Tenhle se mi líbí o to víc že je z Čech.A je i o místech ale i o lidech-Moc pěkně se mi četlo a zároveň jsem se dozvěděla plno zajímavostí.

07.05.2023 5 z 5

Soužití k zabití Soužití k zabití Miroslav Plzák

Příjemné čtení,plné zvukomalebných obratů.Chvílema i vtipné.

07.04.2023 3 z 5