Lenndy Lenndy komentáře u knih

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Knížka se mi moc líbila.Poslouchala jsem jako audioknihu.A přednes Kláry Issové byl zajímavý, jako kdyby četly dva lidi za sebou. Celkem rychle čtené ale ani mi to nevadilo.Příběh samotný se mi líbil.Nechtěla bych teda být v situaci Emy,ale její volba si myslím že byla správná.

17.12.2021 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

(SPOILER) Poslouchala jsem jako audioknihu.Poslouchala se celkem rychle.Knížka ve mě zanechala hluboké dojmy.Některé pasáže,zvlášť jak SS zabíjeli děti u Dunaje před zrakem jejich matek a jak Mendělev dělal pokusy na dětech, jsem probrečela.Budí to tak silné emoce, ještě umocněné tím že to není vymyšlené.Stejně tak silné ale bylo jak se Viola po válce shledala se svým bratrem.Knížka je svědectví mladé ženy o hrůzách 2.sv.války a o lidech kteří vlivem okolností přestanou býti lidmi,ale i nezdolné síle lidského ducha,pokud má touhu žít.Audioknihu ještě pozvedá namluvení Jitkou Ježkovou a Vilémov Cibulkovou.

08.12.2021 5 z 5

O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění Jerome Klapka Jerome

Poslouchala jsem jako audio.Perfektně načtená Martinem Dejdarem.To knížku posunulo o level výš.Jinak je to příjemné odreagování,žádná velká literatura,ale to jsem ani nečekala.

26.11.2021 3 z 5

Z deníku pampelišky Z deníku pampelišky Stanislav Rudolf

Knížka se celkem rychle četla.Ale určitě má autor hezčí knížky.Připomněla jsem si ,jak se mi nelíbilo oslovování příjmením ve škole.

22.11.2021 2 z 5

Mudrc, surfař a byznysmenka Mudrc, surfař a byznysmenka Robin S. Sharma

Inspirativní kniha pro osobní rozvoj.Určitě jsem si z ní něco odnesla.

19.11.2021 3 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Knihu jsem poslouchala jako audio.Pohled na svět pana faráře je mi moc sympatický a knížka mě velmi obohatila.Přináší mnoho zajímavých zamyšlení.Myslím si že by knížka byla ještě lepší kdyby ji namluvil sám Zbigniew Czendlik.

11.11.2021 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

I když pro mládež, tak mě knížka moc bavila a určitě si přečtu pokračování.

29.10.2021 4 z 5

Síla pozitivního jednání Síla pozitivního jednání Napoleon Hill

Velmi nadčasové.Způsob myšlení má velký podíl na způsobu života.Četla jsem už podobné knížky a tato jen potvrzuje jak jsou pravdivé.

26.10.2021 5 z 5

Aha! Rodičovství Aha! Rodičovství Laura Markham

velmi poučná knížka,některé věci se teda často opakují ale asi je to schválně aby si to rodič zapamatoval :o)

01.09.2021 5 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Pohodové letní čtení.Poslouchala jsem jako audioknihu.Jsem zvědavá na třetí díl.

07.08.2021 3 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Mě se knížka celkem líbila,příjemné oddechové čtení .

20.07.2021 3 z 5

Advokát chudých Advokát chudých John Grisham

Zajímavá knížka se zajímavým tématem.Líbila se mi.

26.05.2021 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Knížka sama o sobě je hezky napsaná ,dobře se čte,ale pocit po dočtení knížky nemám dobrý.Přijdou mi ty příběhy spíš dost smutné.Jako nějaká pravda o životě na vesnici v tom bude,ale nepřijde mi to vyvážené,ale to byl možná účel knížky,nevím.Na vesnici je i spoustu dobrého a nejen závist a pomluvy.... Z knížky mi z toho vychází,že na vesnici žijou samí nešťastní lidi.Nejvíc smutný mi přišel příběh o dědovi po úrazu a rodině která se stará jen pro peníze,jinak ne,to je bohužel realita v mnoha rodinách a o to smutnější to je.KAždopádně je to už druhá knížka od autorky co jsem četla a z Chirurga jsem měla podobný pocit,takže asi zřejmě to bude autorčin styl

22.05.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Musím říct,že knížka se četla sama,je opět krásně napsaná.Jsem skutečně ráda,že v listopadu 1989 to dopadlo úplně jinak Furt jsem v knížce čekala na nějaké světlo naděje ,ale bohužel jsem nenašla.Bylo to moc smutné.KAždopádně jsem si z knihy vzala ,že svoboda není samozřejmost.A v dnešní době je to dobré mít na paměti.

30.04.2021 4 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Opuštěno,nějak mě knížka nezaujala.

16.04.2021 1 z 5

Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou Peter Wohlleben

Moc zajímavá knížka,vede člověka k zamyšlení nad postojem k přírodě.

25.03.2021 4 z 5

Srdce v písku Srdce v písku Klára Janečková

Takové oddechové čtení. Dobře se četla.

25.03.2021 3 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Tuto knížku jsem opustila,na mě je to stylisticky velmi těžké čtení.Třeba k ní jednou dospěji.

21.03.2021

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

prostě oddechovka

17.03.2021 3 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Kniha,i když vcelku krátká,se mi četla hůř kvůli jazyku,musela jsem se na čtení víc soustředit a několikrát se v textu vracet,ale po několika stranách už to bylo lepší.Obsah knížky ve mě vyvolal silné emoce.Zlo číhá všude a nejhorší je zlo tam,kde by měl člověk mít zázemí a lásku.Bohužel je to téma nadčasové.

13.03.2021 3 z 5