Lenndy Lenndy komentáře u knih

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Autor mě opět nezklamal.Knihu jsem poslouchala jako audio takže přednes Igora Bareše tomu dodává napětí.rčitě to není poslední kniha od Tima Weavera.

13.09.2022 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Tahle knížka mě bavila o něco víc než Vejce a já.

12.08.2022 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

oddechová detektivka.příjemné čtení

27.05.2022 3 z 5

Únosně výstřední: 77 příběhů ze života cestovatele Únosně výstřední: 77 příběhů ze života cestovatele Vladimír Váchal

Trvalo mi dost dlouho než jsem knihu přelouskala.Poznámky pod čarou mě odváděly od čtení.Ale jako celkově to bylo odpočinkové a výhoda byla, že jednotlivé příběhy nenavazují,takže nevadilo,že jsem ji četla asi 2 měsíce.

19.05.2022 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Nadčasová kniha.I jeden člověk může mnohé změnit zdánlivě malými činy.

27.04.2022 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Musím říct,že ze začátku jsem se dost ztrácela v ději a postavách.Ovšem závěr byl naprosto překvapivý.

13.04.2022 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Moje první knížka od Tima Weavera.Ze začátku to trvalo než jsem se trochu vyznala v postavách.Vyhovovali mi krátké kapitoly a knížka byla velmi napínavá.Určitě ještě nějakou knížku od tohoto autora dám.

14.03.2022 5 z 5

Veselá svině s račicí a depkou Veselá svině s račicí a depkou Andrea Kábelová

I když má knížka těžké téma,moc hezky se čte. A věřím že pro autorku byla dobrou psychoterapií. I když mě teda nejdřív odrazovala obálka a název,jsem ráda že jsem knihu četla.

05.03.2022 4 z 5

Nebuďte smutní Nebuďte smutní Michal Černík

taková oddechovka,krátké vtipné básničky

17.02.2022 3 z 5

Velký sešit Velký sešit Agota Kristof

Velmi zajímavá kniha, je zároveň důkazem jak velký vliv má prostředí na vývoj osobnosti člověka.To co dostávají,dávají dál.

08.02.2022 4 z 5

Jedlová samota Jedlová samota Andrea Maria Schenkel

Poslouchala jsem jako audioknihu.Je krátká ale napínavá a hezky se poslouchala.Pěkné zpracování ve formě výpovědí lidí z vesnice.

06.02.2022 4 z 5

Bez narkózy Bez narkózy Stanislav Rudolf

Přečetla jsem,ale hrdina mi byl teda krajně nesympatický.Byl mi nesympatický svým stylem života a zbabělostí vůči jakékoli zodpovědnosti.Aspoň že ke konci knihy bylo hrdinovo uvědomnění.

Zaujal mě citát z knížky: V životě vždycky stačí málo k dobré věci.Ale ten rozhodný krok musíme pokaždé udělat sami,nezištně,o své vůli.

06.02.2022 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Knížka byla dobře promyšlená,pořád udržovala zvědavost čtenáře.Líbila se mi.

05.02.2022 4 z 5

Přírodě na stopě Přírodě na stopě Peter Wohlleben

Pár zajímavých informací mi kniha určitě dala.

27.01.2022 3 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Poslouchala jsem jako audioknihu.I když příběh Milady Horákové znám,poslouchala jsem osud celé její rodiny se zaujetím a současně s hlubokým obdivem jak si Milada a její manžel stáli za pravdou i když je i jejich blízké to stálo mnoho...

24.01.2022 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Knížku jsem četla na doporučení kolegyň z práce a opravdu nezklamala.Velmi zajímavé počtení o době krále Přemysla Otakara I.Zajímavé jak to v té době chodilo.Už se těším na další díly.

19.01.2022 5 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Musím říct že to je má první knížka od Jacka Londona a určitě si přečtu i Bílého Tesáka.Knížka se mi líbila.

15.01.2022 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Už jsem od Nesba četla lepší knížky.Hodně dlouho mi trvalo,než jsem se začetla.S velkým zaujetím jsem ji četla až tak od třičtvrtě knihy.

25.12.2021 3 z 5

Obrázky z domova Obrázky z domova Karel Čapek

Příjemný poslech(audiokniha),pěkné popisy míst pro mě známých i neznámých.

23.12.2021 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Knížka se mi moc líbila.Poslouchala jsem jako audioknihu.A přednes Kláry Issové byl zajímavý, jako kdyby četly dva lidi za sebou. Celkem rychle čtené ale ani mi to nevadilo.Příběh samotný se mi líbil.Nechtěla bych teda být v situaci Emy,ale její volba si myslím že byla správná.

17.12.2021 4 z 5