Není přání jako přání

Není přání jako přání

Úspěšná anglicky píšící autorka literatury pro ženy Alexandra Potter vstupuje premiérově na český trh. Při četbě její knihy budete váhat, zda vám její tvorba připomíná spíše Betty MacDonaldovou v moderním hávu nebo eskapády Bridget Jonesové. Samostatná rusovlasá Londýňanka Heather se stále vyrovnává s nevěrou bývalého přítele, po němž jí zůstaly jen hořké vzpomínky a nesplacený byt. Jednoho dne v dešti potká cikánku, která jí vnutí vřes pro štěstí, který prý splní všechna přání. A svět se jako mávnutím kouzelného proutku skutečně začíná měnit a život se rozjasňuje. Splněná přání začínají nabírat na obrátkách, Heather je zaskočená tím, co se děje. Ale když do rodinného života zasáhne nečekaná a vážná nemoc otce, usoudí, že je nejvyšší čas na vřes zapomenout a ujasnit si priority. Váhá, jestli jí přání skutečně plnil vřes, nebo to byly shody okolností a náhody. Těžko říct… Vtipná, čtivá kniha pro moderní samostatné ženy, které dokážou brát život s nadhledem a humorem. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89706/neni-prani-jako-prani-HXB-89706.jpg 3.6389

Be Careful What You Wish for (2006)

Vydáno:, Radioservis
Více informací...

StihOMam

Alexandra Potter je moderní vytuněnou Danielle Steel. Romantické příběhy doprovázené mystičnem podtrhují kouzlo zamilování, které hraje hlavní roli. Autorka umí psát čtivé příběhy, kterým se snadno poddáte. Kategorie? Čistě ženské čtení (pánové neuražte se). Ale toho je v reálném světě potřeba, protože snění s Alexandrou Potter osvobozuje. Za mě se však Není přání jako přání nevyrovná ostatním knihám.

Lucie89

Jako oddechovka u které člověk nemusí přemýšlet super. I když.. přeci jen to něco k zamyšlení na konci má. :)

liletka_a

Tuto knihu jsem dlouho odkádala, ani nevím proč..;) Mít splněné každé přání je snem snad každého(nejvíc by mě asi mrzela ta sportka :D) ale, je tu jedno velké ALE.. Hlavní postava Heather mi byla sympatická, ten kdo někdy žil v Anglii může říct, typická britka..:D Gabe s ní měl svatou trpělivost..:D Asi bych možná dala i pět hvězdiček, ale za ten konec??? 300 stránková kniha a "velké" usmíření Potterovka s prominutím spatlá na jednu stránku? WTF? Rozhodně si oba zasloužili víc...

Anilka13

Ještě jsem v žádné knize nezaznamenala tolik chyb a překlepů, aby mě to odrazovalo od čtení a kazilo mi to čtenářský zážitek. Tahle je první. Dvě hvězdy dávám pouze za pár vtipných situací, které mě nutily se usmát, a tak nějak mě dovedly až na poslední strany knihy. Už ani ne v polovině jsem to s ní chtěla vzdát a dát šanci nějaké další knize.

sabca1520

Oddechovka :)

pichova.veru
07.12.2016

Moje první kniha od Alexandry Potter a jsem naprosto spokojená. Kniha je čtivá, zábavná a skvěle se u ní uvolníte :)

stafbul
02.12.2016

Oddechovka, která splní svůj účel...totiž, nemusíte nad ničím moc přemýšlet, vypnete hlavu a občas se i zasmějete. Protože sama vím, jak je život někdy těžký a jak člověk přesně takovou knížku potřebuje, tak dávám tři hvězdičky a musím říct, že nelituji času, který jsem knize věnovala. A proč tedy jen tři hvězdičky? Protože zatímco tady jsem si opravdu jen odpočinula, tak při Aristokratce jsem se doslova zajíkala smíchy a svět se rozzářil, přitom jsem si obě tři knihy brala do ruky za stejným účelem. Tak promiň Lexí, ale tři hvězdy nejsou tak špatné hodnocení....vlastně jsou....."dobré"!

Irsaf
17.09.2016

Pěkná oddechovka

HanKasp
15.09.2016

Kniha, u které nemusíte moc přemýšlet. Řekla bych, že kdyby byla kratší, neuškodilo by to. Občas jsem měla problém naladit se na vlnu hlavní postavy Heather a přišla mi nesnesitelná. Pokud by to bylo zfilmováno, asi by to byla taková ta klasická love story. Chvílemi děj příjemně odsýpal, někdy se neskutečně vlekl.

Nevím, jestli knihu doporučit k oddychovému čtení. Podle mně se nedá číst na jeden zátah, neboť má cca 300 stran a když se děj nikam neposouvá, je krapet nudná. Ke konci mě také mrzel rychlý spád. Čekala jsem klasický delší rozhovor mezi Heather a Gabrielem. Jejich pocity však byly shrnuty do strohého výčtu věcí, co si mysleli.

Po knize bych nejspíš znovu nesáhla, ale přečíst se dala.

veriszv
15.09.2016

I když je knížka lehkou oddechovkou, tak zároveň dle mého názoru není jen plytkou slaďárnou. Moc se mi líbila!

Bablu
05.09.2016

Knížka na letní dovolenou, variace na Bridget Jones, nic moc originálního ale číst se to dá.

Jane007
18.08.2016

Vcelku neškodná oddechovka. Ideální na letní dovolenou.

mauvais-ange
10.08.2016

Ženské romány moc nečtu, takže toto pro mě bylo spíš takové letní rozptýlení. Chvílemi vtipné a celkem dobře se to četlo. Ale kdyby byl příběh postaven jen na Heather, asi bych knihu ani nedočetla. Děj kolem ní byl až moc předvídatelný téměř od samého začátku. Naštěstí je tam ještě příběh Jess a rodiny Heather. Jako oddechové čtení pro nenáročné čtenáře dobré, ale Alexandra Potter asi nebude úplně můj šálek kávy :)

lucille48
18.07.2016

Tato knížka se mi neskutečně líbila. Je plná energie, ukazuje, že ne vždy jsou ideály takové, jak jsme si je představovaly. Geniální upozornění čtenářů na vlastní omylnost a upozornění, že nikdo není bezchybný.

jana9674
16.07.2016

Autorka se snaží být za každou cenu tak vtipná, až to je dost trapné. Horší brak jsem dlouho nečetla. Chtěla jsem vědět, co na tom všichni mají a proč jsou knihy této autorky označovány jako bestsellery. Dala bych "odpad!", ale nakonec dávám jednu hvězdičku za celkem čtivý styl psaní(když jsem zrovna nemlátila hlavou o zeď).

margoj
13.07.2016

Od této spisovatelky jsem četla S tebou už nikdy! a to se mi opravdu nelíbilo. Této knize jsem nedávala moc velkou naději, ale řekla jsem si že to zkusím. A byla jsem docela hodně překvapena. Tato kniha byla opravdu super. Byla vtipná (myslela jsem si, že nebude, protože to samé se psalo i u S tebou už nikdy! a ta opravdu vtipná nebyla), byla i poučná. Ale taky tam bylo něco stejného jako u s tebou už nikdy. Psaní bodů, zmínka o tampaxkách, taky 30 let, její sourozenec je úspěšnější než ona, našla si přítele a potom se s ním rozešla a na konci si našla dalšího 'toho pravého' a další.
Tato kniha mě opravdu překvapila, takže ji doporučuju. Jsem zvědavá na další knihy od AP, snad nebudou takové jako S tebou už nikdy!

Hřibče
24.05.2016

Příjemné oddechové čtení, které je navíc vyprávěno velmi vtipným jazykem. Po náročné práci ideální volba. :)

crazyslunicko
13.05.2016

Jednoduchá četba, ale velice vtipná.. Pokud má někdo splín, je na to tato kniha jako dělaná. Určitě se nad ní každý alespoň usměje..

jessamine-rose
08.05.2016

Raz v jednom časopise bola spomenutá táto autorka s milou recenziou, o ktorej viem, že ma rozosmiala. Povedala som si, že pri najbližšej návšteve kníhkupectva si na jej knihy posvietim. A tak sa aj stalo a táto knižka už aj putovala so mnou domov. Dlho som ju odkladala, ale keď som sa do nej začítala, nedokázala som prestať. Je krásna, nenáročná, romantická, prepletená humorom a akoby vytrhnutá scénaristovi filmu z pod ruky. Očakávam, že raz bude sfilmovaná... už sa teším na jej ďalšie knihy. :)

MinaHawke
03.04.2016

Skvělá knížka, velmi sympatická hlavní hrdinka a její životní eskapády.
Je to má druhá knížka od autorky, ale určitě si od ní zas něco přečtu, protože její styl se mi moc líbí.
Příběh má i ponaučení. Dávejte si pozor na to, co si přejete.

snowpinkee
30.03.2016

Pohádka...

pumplu
20.03.2016

Kniha se skvěle četla - doporučuji

Ria2
07.02.2016

Vtipná kniha, která je dobrá i na zamyšlení.
Dobrá oddechovka na dovolenou.

Alinka2
17.01.2016

Kniha se mi líbila, obshauje ponaučení, že si musíme vážit lidí, které nás mají rádi a které tu jednoho dne nebudou. Od A. P. jsem už přečetla dvě knihy a zatím nezklamaly, tak doufám, že ani nezklamou.

janyska13
14.01.2016

Super oddechová kniha o zkouškovém, moc se mi líbila. :)

DaPo
23.11.2015

Celkem mne překvapuje nízké hodnocení. Já se u knížky bavila - námět je originální, vtipný, příběh vás zahřeje... Za sebe mohu pouze doporučit. V hlavě mi utkvěla hlavní myšlenka: " .... Dávej si pozor na to, co si přeješ !!! "

evelýny
06.11.2015

Kniha mě donutila přemýšlet nad vlastními přáními a někdy si i trochu oddychnout, že mnohá má přání se nevyplnila. Pro mě originální zápletka. Děj je předvídatelný, ale v romantických knihách to ani jinak nejde. Za ten nápad ,,štěstí v neštěstí" musím dát plný počet bodů.
Buhužel opět slabý překlad a mnoho chyb v textu.

crazyslunicko
12.10.2015

Velice zábavná kniha. Hodně pobavila. Velice oddychová četba. Člověk si pak sám přestaví, co by si mohl přát a jak by to mohlo skončit.. :)

ŽanKaa
11.10.2015

Ďalšia skvelá a zábavná kniha.

Mafie007
08.09.2015

Jako ostatní knihy od autorky i tuhle mám moc ráda :)

pro ženy

Alexandra Potter