Lavender756 Lavender756 komentáře u knih

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Po Vzkazu v láhvi a Ženě v kleci další výborný kousek. Příběh poutavý, akční v metodice vyšetřování a konec velmi překvapivý. Doporučuji! Přečtete každičké slovo.

28.07.2020 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Proč autoři ničí svoje celkem slušné knihy tím, ze se neustále opakují? Charlie je celkem sympatická, ale jak podlézá Hunterovi, jejímu až náhradnímu otci v masce šéfa, je katastrofa. Kolegové snad jen k tomu, aby se mělo s kým blbě žvanit v kanclu a aby před nimi mohla být Charlie scházovana nebo vyzdvihována. Vrahova linie je totálně zprzněna, protože to je pořád to samé dokola a navíc plné nechutnosti, které stačí zmínit jednou a pak nastínit, však čtenář se dopidi.. snad.. většinou.. a proč sakra pomalu denně navštěvuje matku a tlachaji o ničem. Vše tak natažené. Nudné a konec a je happy end, kde má každý svou super úlohu.

19.07.2020 2 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Bohužel, mě tento díl nezaujal. Bez akce a napětí, příliš se vše opakovalo, ty ohavnosti navíc byly celkem k ničemu, protože výsledku se detektivové dopracovali jinak. Nejslabší Hunterovka.

15.07.2020 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Nevím....kniha je velice čtivá a svižná, ale autorka má pro mě některé rysy vyprávění, které mi v každé knize vadí a to, že se Kim do něčeho zakousne a pak to ve svých myšlenkách několikrát opakuje a ospravedlňuje... až je to otrava. Tady neustále ztotožňování se s děvčaty z domova a obhajoba jejich chování a následný nepříčetný vztek mi dost vadil. Kdyby jednou...ale několikrát....Sam příběh logický, odkrývajici spoustu hnusu, ale takový lepší průměr.

09.07.2020 3 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Napínavější než jiné díly, více jednacích postav. Logické, postupné a jaksi poctivé pátrání složené partičky, všichni sympatičtí. Konečné dostaveníčko s Rose trochu mimo... trochu moc klišé, ale dobře no...

05.07.2020 4 z 5

Temná zahrada Temná zahrada Tana French

Mám všechny knihy od autorky, ale tato se mezi nimi zřejmě dlouho neohřeje. Naprostá ztráta času. To, ze se autorka odchýlila od detektivního tématu v první linii a opustila všem fanouškům dobře známé postavy z oddělení, by ještě nebylo to nejhorší. Kniha je vleklá, první dvě kapitoly na 100 stranách by mohly byt jedna a o polovinu kratší. Hlavní postava nesympatická od začátku, ani po zásahu ,,ruky osudu" se to nezlepší. Úvahy se neustále opakují, rozhovory primitivní, detektivní práce je snad až mimo vzorec této knihy. Totální zklamání!

01.07.2020 2 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Jedinečné! Sérii Zaklínače jsem dočetla někdy pred rokem a půl a čtenářsky se s ni s těžký srdcem rozloučila. Nyní jsem pořídila Bouřkovou sezónu a od prvních stran jsem věděla, že nechci,aby kniha skočila, abych dočetla...

28.06.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Mnohem lepší vyšetřovatelka než prudérní Fosterova. Tristan také velice sympatický a tvoří příjemnou dvojici. Kniha drží příjemné napětí, ke konci se trochu vleče. Pěkný start série.

14.06.2020 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Opravdu mě kniha překvapila, vůbec nenudila a bylo nutné číst další a další stránky. Postavy byly všechny sympatické a srozumitelné, zvláště samozřejmě ústřední dvojice Poe a Tilly. Rozuzlení vykreslí více rovin příběhu a myslím si, že je dost na co se těšit v dalších pokračováních.

08.06.2020 4 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Mám z knihy rozporuplné pocity. Linie Christophera v táboře byla skvělá, bavila a místy se u ní tajil dech, ale naopak části s Rebeccou byly pro mě až příliš červená knihovna a navíc její postava mi byla velice nesympatická. Konec knihy z období po válce a setkání hrdinů také nepříliš zajímavé a následné rozhovory byly, bohužel, nudné a o ničem, i když se snažily dovypravet příběhy postav.

01.06.2020 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

No... 1/3 skvělá, okamžitě vtáhne do děje a drží, pak bohužel stisk pomalu ochabuje. Na co to bylo tak dlouhé... spousta stran o ničem, hl. hrdina se postupně spíše od čtenáře oddaluje, než aby vzbuzovala větší a větší sympatie a některé události byly tedy velice přitažené za vlasy, nebo je vyřešila extrémní náhoda, jak v případě kladase, tak záporka. Bohužel, ke konci jsem se neprokousala, přečteno tak třičtvrte knihy a stačilo.

25.05.2020 3 z 5

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Neuvěřitelné, jako pohádka, i kdyby se to vážně stálo...tak si to autorka pěkně přikrášlila. A ty dialogy. Nedočteno, nudné a vybájené.

09.05.2020 odpad!

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Lákavé..jako vždycky, jen poslední třetina už na mě byla příliš politická a rozvláčna, i když vše vedlo k čemu mělo. Bez pompézních závěrů, to se mi líbí..a už nám otevřeli knihovny, tak hurá pro další :)

08.05.2020 4 z 5

Minulost Minulost Lee Child

Moje první setkání s Reacherem a super! Vrham se na další, čtu bohužel na přeskáčku, ale řekla bych, že to v této sérii příliš nevadí. Napínavé, s lehkým humorem, vše zapeklité po zásluhách vysvětleno! Směle dál...

25.04.2020 4 z 5

91 procent!? A to jako za co? Že autor snad některé pasáže kopíruje z předešlých knih a jen lehce poupraví, prology .. o těch radši ani mluvit, to je otřes. V postavách se téměř nelze vyznat a to především v těch hlavních, o vedlejších se raději nezmiňuji. Příběh sám je plytký, každý řeší potíže na svém písečku... což by ještě šlo, ale ne v takovém rozměru jako jen tento. Každá kniha cca 600 stran, no potěš!

17.04.2020 odpad!

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

No...velice brutální, ale co mi vadilo nejvíc, bylo to uměle stupňované napětí. To je v Certerovkach samozřejmě vždycky, ale tady to bylo tedy velmi nevyvedene. Za mě moc hluchých kapitol, někdy jsem se musela nutit číst, což se mi u Cartera nestává. Bohužel, jedna slabší.

15.04.2020 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dívka ve vlaku zpočátku celkem baví, ale pak se to jaksi zvrtne. Na jednu stranu je vše psano stručně a jasně, bez kudrlinek, ale aby tento styl vyprávění bavil celou knihu a ještě kázal jen o tom samém stále dokolo, to nelze. Za krátko se vyprávění Rachel a Meghan slije v jedno, protože i když jsou každá jiná, autorka je od sebe stylem nedokáže oddělit. Nesympatické jsou obě...no, vlastně skoro všichni. Musím říct, že jsem nedocetla, jakmile se mi do čtení nechce, je to výstražné znamení a já se dál vážně nenutím ;)

07.04.2020 2 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Jsem na vážkách...knihu jsem četla až do úplně posledních pár kapitol poctivě, bez přeskakování. Je dobře vystavěna, udržuje v napětí, ale najde se tam vcelku dost postupových chyb v práci detektivů a divadlo na schodech se může stát snad jen v Americe. Pachatel a vše kolem něj už i na mě bylo trochu přes čáru,jaksi neuchopitelné. Neurazí, nenadchne...

03.04.2020 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Jedna z těch lepších Hunterovek. Žádná hluchá místa, svižné tempo, napětí až do konce, zdání, že se snad tentokrát nezadari, ale to by nebyl Hunter, že...!

24.03.2020 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Tři hvězdy, protože první dvě povídky mě až tak nezaujaly, Řidič byl zpočátku super,ale poté se úvahy a bláznovství hl hrdinky staly velmi zdlouhavými a až moc ,, nadpřirozenými" a Dobre manželství to byla pecka od začátku do konce!

13.03.2020 3 z 5