Lavender756 Lavender756 komentáře u knih

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Třetí díl série byl pro mě prvním od autorky a nudim se k smrti. Ještě nejsem ani u stovky a už to vzdávám. 70 stran knihy o Lucovi a jeho problémech s matkou a šéfka vyrovnávající se se smrtí bývalého kolegy, je opravdu zničující. Bohužel nedoctu a nemůžu doporučit.

11.03.2020 2 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek mi nepřišel tak hlubokomyslny jako jiné knihy od autorky, nicméně baví stále stejně dobře. Velice čtivé, ve správnou dobu přijdou dějové zvraty a osudy rodiny Mánesů si nemůžete nechat ujít!

10.03.2020 4 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Ze začátku mě to ihned chytlo, pocit napětí, strachu a nejistoty přetrvával téměř celou knihu,az na posledních 150 stran. Začalo se to děsně vléct a příběh byl nemastný, neslaný.

04.03.2020 3 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Nejsem na to u autorky zvyklá, ale tato kniha má mnoho hluchých míst, nudných kapitol. Děj roztříštěný na několik samostatných částí. Něco vyšetřuje Kim, něco Bryant s Dawsnem, pak incident s autem.. mimochodem k ničemu...pak další oběť pro B a D a k tomu Stacey řeší svojí minulost, která je bohužel vlekla a nezáživná. Bavilo mě to do stránky cca 100, pak jsme se musela a nakonec odložila.

27.02.2020 2 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Pro me velice zajímavá zápletka, konec take nebyl přemrštěný, ale vadilo mi hodně kapitol o lovu, které, kromě jedné, neměly moc co příběhu nabídnout. Carl v tomto kousku velmi vtipný, za mě jedna z lepších!

26.02.2020 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Fosterova je sakra tak nesympatická a úplně mimo, že to ani nejde číst. A ti kolegové, kteří jí povětšinou tak zbožňují, no děs! Jen hádky a zarputilost Fosterové, co jen zbytečně natahují už tak nataženou knihu!

19.02.2020 1 z 5

Patříš mi Patříš mi Mark Tilbury

Bylo to skvělé, napínavé od prvních řádků. Místy mi kniha připomínala To. Opravdu povedené, čtené jedním dechem a ten konec byl opravdu překvapivý, to jsek koukala. Doporučuji!

19.02.2020 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Už chápu, proč je to tak oblíbené a to i napříč staletími. Klasická červená knihovna, akorát z jiné doby a podle diktátu tehdejších společenských poměrů. Zkrátka obyčejná romantarna se vznešenějším jazykem, to se musí nechat. Kniha jako taková je nudná, zdlouhavá, dětství hrdinky typické, ohrané a jeji vyvolený absolutně nesympatický a povýšený. Všechny loudave popisné části jsou alespoň dobře jazykově vystavěné, o rozhovorech hl. hrdinů se to bohužel říct nedá. Absolutní zklamání. Preskakano, nedocteno. Na Větrné hůrce to bylo mnohem lepší, záživné a i drsnější čtení!

16.02.2020 2 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

První dvě třetiny opravdu pěkné, napínavé, nutilo to ke čtení. Postavy sympatické, i Kim se o dost zlepšila. Ovšem poslední třetina mě nudila a dost jsem přeskakovala. To, kdo byl vrahem už bylo trochu patetické. Připad s Rumuny zabral kus knihy, ale jinak byl hlavnímu tématu úplně k ničemu.

15.02.2020 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První díl serie nebyl můj první v řadě a musím říct že mě příjemně překvapil. Oproti pozdějším dílům byl svižnější, žádné opakování Hunterova životopisu, Garcia velice sympatický, celkově více akční a méně popisné. Hunter se tedy ale chová celkem odlišně, než v následující dílech, pro mě místy otravně, a je vidět, že jeho postava jaksi dospívá s autorem.

12.02.2020 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Bohužel za mě autor opravdu nepochopen... Preskakovani v čase a v samotné knize i v ději, to je tedy dílo hodné.. Nevím ani čeho.. Už to vás tak odradí.. Připadáte si jako blbec s otázkou, co to sakra je. Postavy jsou ještě nesympatictejsi, než v prvním díle.. A to všechny! Policistka ve vysokém stupni těhotenství ve službě při honbě za spravedlnosti, je opravdu nad moje chápání. Dějové linky že Švédska a Dánska jsou matoucí, stejně jako z toho vycházejí existence dvou vyšetřovací týmu. Mnoho postav,mnoho jmen. Kapitoly o ničem, hrozná nuda. Kapitoly s únosy nebudi žádné emoce. Tohle všechno a jistě ještě mnohem více nelogicnosti, i dle starších komentářu, jsem zaznamenala jen na cca 60 stranách. Pak odloženo a nedocteno, stejně jako předchozí díl.

08.02.2020 1 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Já tedy nadšení nesdilim. Hl hrdinka mi byla bohužel velice nesympaticka, a hlavně jako opsana a sestavena z jiných knih. Jezdí na motorce, přišla o rodiče, o muze ve službě, žije sama a je navenek citově oplostela. Doma nemá poradny nábytek, nádobí apod. No to mě opravdu štvalo. Jinak příběh celkem čtivý, ale opakující se postřehy postav, dotazy,, proč děláme tuhle práci a např. pumpovani pěsti ve vzduchu, mi lezly na nervy. Konec zajímavý, to ano, ale taková neurazí nenadchne.

05.02.2020 3 z 5

Bohužel ještě horší a nudnější než druhý díl. Procetla jsem se stovkou stran a mám dost, a to jsem ještě kapitolu o dobývání Ústí téměř celou přeskočila. Přitom mě kniha do tohoto mista celkem i bavila, ale rozhovor zapisovatelů kroniky to zabil. Vzdyt je to uz dva dily úplně stejné, bože.. všechno je stejné a nesmírně nudné..Nakonec, to co tady většině vadí, vyhrnování suknic, nevěry, ukrývání rytířů apod. je aspoň jakás takas akce a to ja červenou knihovnu nečtu. Dál už pokračovat nebudu.

02.02.2020 2 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Dávám knize 50 stran, jestli mě zaujme..a nezaujala. Autorčin styl psaní mi nesedl, příliš přeskakuje, jako lousknuti prstem a jsme jinde..bez valného vysvětlení. Nelze upřít humor, ale hl hrdinka je nesympatická, pro mě lehce mimo, i když samozřejmě prožila co prožila...ale u policie by být neměla ani náhodou. Vedoucí týmu a jeji trapné poznámky..a to pouze do 50. strany, jsem nemohla vystat. Tři ženy..a to do 50. strany, se jmenují Cat, Kate, Karen+ několik dalších detektivů, u kterých si nezapamatujete ani jediné jméno, protože není šance se s nimi postupně dostatečně seznámit. Bohužel nafouknuté nic, zklamání!

31.01.2020 2 z 5

Panství Farleigh Panství Farleigh Rhys Bowen

Nic moc jsem od knihy neočekávala a nakonec to bylo příjemné překvapení. Místy zdlouhavé, ale konec byl překvapivě napínavý a nepateticky. Některé části z oblasti života vrchnosti mě spíše rušily a život a útrapy špionů mohly být prokreslené více za coz pouze tři hvězdy.

30.01.2020 3 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Velice napínavé, neohrane téma..co mi ovsem vadilo bylo těhotenství a zase tak nekonečné rozvleklý konec,ze jsem ho bohužel preskakala, ale to je už takový můj zvyk! Za to jedna hvězda dolů.

26.01.2020 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Natažená a překombinovana nuda. Postavy nesympatické. Hl. hrdina je nijaký, k srdci nepřiroste. O každé postavě, která je podstatná jen pro jednu kapitolu, se toho dozvíme mnoho a k ničemu, ale o hlavních postavách, snad kromě rodiny Fabiana, se nedozvíme nic. Příběh je nezajímavý, kniha nevtahne do děje, nutila mě jen přeskakovat nepodstatné stránky a nakonec i ty podstatné. Řešení problémů s dětmi do tohoto formátu nezapadá. Mnoho jednacích postav, u kterých si ani nezapamatujete jména, nebo se děsně pletou..a proč...no protože je mezi ne nacpano přehršle jiných, které hrají třetí housle. Spoustu nelogičností, osobní život Fabiana směšný, to snad ani nepsala osoba zkušená životem v manželství. Fabian v podstatě menší děvkař..na všech se neco s ním našlo,ze jo ...to se musím az smát...,,divnej patron celej Fabian". Konec jsem přeletěla stejne jako vse ostatní od stránky 60. Takový děsný nemožný scénář....ceckovy film,jak by se tak reklo. Bohuzel uz dlouho jsem necetla knihu, kde by mi tolik věcí vadilo, prakticky všechno...

18.01.2020 2 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Díky kratším kapitolám se čte kniha dobře, má celkem spád, ale taková neurazí nenadchne. Vlastně ani pořádně nevím, co o ní napsat. Pravda, pointa zajímavá, překvapivý závěr, ale jde o takový dobrý průměr.

15.01.2020 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

No.. dobře,ze tato kniha je poslední v řadě, protože je treba si dát od Cartera delší pauzu. Pro mě už přemrštěné, navíc ten konec..to další díl bude ještě přemrštěnejsi. A nemohu si odpustit- to, jak Hunter pokaždé někde vystupuje a následně si protahuje, nebo se tam tyčí jeho 180 cm vysoká postava,tak umírám smíchy a padám do mdlob zároveň. Co to je, bože! Za jedno se to trapně opakuje v každé knize a zadruhé to není nijak uctihodna výška ????

10.01.2020 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Topovka....a co ten konec?! Jak dlouhé bude zase čekání na další díl..asi to nevydržím!:)

05.01.2020 5 z 5