Lavender756 Lavender756 komentáře u knih

Zloba Zloba Chris Carter

Začátek a celá zápletka mě zaujala a vtáhlo mě to do děje, dychtivě jsek četla dál a dál. Postava Luciena mě totálně zaskočila... nicméně to, co z vyšetřování vůči Hunterovi vyplynulo mi přišlo přemrštěné. Nevím... Dobré bylo dozvědět se o Hunterovi zase něco víc, ale.... Psychologické rozbory někdy působí prkenně.

30.12.2019 3 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Bohužel asi nejhorší kniha z řady. Linie s Rose byla sice velice zajímavá, ale naopak příběh Aneline a jejích nanynek byl děsný...

23.12.2019 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Kniha pro mě měla dva oddělené děje....Carl bavil jako vždy, ale kapitoly o Pirjo jsem přečetla asi jen dvě hned na začátku a pak jsem je vesela celé přeskakovala. Byly k ničemu a strašně zdlouhavé a nudné! Za to pouze 3 hvězdy.

17.12.2019 3 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Od začátku velice napínavé, nutilo mě to číst stále dál, ale cca od poloviny zlom a pro mě nuda, víceméně stejný scénář dokola a místo popisů i faktů, převažovaly popisy myšlenek a pocitů hrdinů, což je samozřejmě nutné, ale nesmí to být hlavní náplň!

06.12.2019 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Carterova klasika a jinak se to asi ani říct nedá. Bohužel, pokud přečtete knih vice zjistíte, že jsou jako přes kopírák. Konce přemrštěné, ale i přesto všechno jsou knihy čtivé, logické a napínavé.. někdy ale zdlouhavé a Hunter je zkrátka vševěd. Nejlepší na celé sérii je, že Hunter ,,.. hodně čte..'' :D

02.12.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Ježíš marja! Číst, celkem s chutí, prvních cca 100 stran, abych se pak opět dostala k povrchnímu priběhu o přitažlivém zbohatlíkovi, který je kapitola sama pro sebe, a od toho se odvozující zajetá témata: sex, sex..., drahé dary, chytré řeči, večeře, místa a pod., sex, sex....a totální změna chování hrdinek pod vlivem tohoto perfekcionisty, tak padám do mdlob! Od té chvíle už mě absolutně nezajímalo,jak to bude dál, protože kniha padla na své dno!

28.11.2019 2 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Pro me mírné zklamání. Čtivost a styl autora se nedá popřít, ale 180 stran, než se dostanete k jádru knihy, o co má vlastně jít. A ještě k tomu celkem nudných stran. Marcovo příběh byl chytlavý tak první dvě jeho kapitoly, dále bohužel rušivý element. Tato kniha mě nezaujala.

27.11.2019 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Velice předvídatelné, ve většině situací předem tušíte, co nastane.... navíc ten předlouhý popis všeho, katastrofální... Nedotčeno

21.11.2019 2 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Jistá čtivost se upřít nedá, od začátku jste zvědaví, co se všechno z příběhu nedozvite, ale popravdě se nedozvite nic. Všechno je jaksi polovičaté, nic není vzano pořádně, vyšetřování ledabylé, vývoj hrdinky, ač poskočil o několik měsíců, téměř stagnující, což se bohužel stane i s příběhem někde okolo poloviny. Nutila jsek se číst ještě dál,ale dlouho mi to nevydrželo. Nedotčeno!

19.11.2019 2 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Ja musím jít proti proudu. Knihu jsem se nutila číst do strany 100, pak to u šachového dýchánku dál zkrátka nešlo. Jediné zajímavé, napínavé a čtivé, jsou rozhovory Lectera se Starlingvou a těch je velmi málo! Starlingova je nesympatický, namyšlená, ač jistě schopná a rada bych vlastně věděla, jak to s ní dopadne,ale nejde to. Zbytek knihy je, až na pár výjimek, rozvlekla omáčka o ničemu, překlad strašný, někdy až nelogický. Zklamaní

14.11.2019 2 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Kvalita..jako vždy... vraždy úděsné, kniha je plná napětí od samého počátku. Ale musím ubrat jednu hvězdu za,pro mě, vleklý a roztahaný konec, který se snažil napínat,ale moc to nešlo. Také dějová linka pana J. mě spíše rušila.

11.11.2019 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Velmi poutavé a čtivé od začátku do konce, postavy uvěřitelné, lidské, konec nepřekombinovany. Detektivní příběh se odkrývá hezky a logicky, postupně, žádné skoky a geniální postupy! Doporučuji.

07.11.2019 5 z 5

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

Úděsné nuda, příběh o ničem, filmařské prostředí je zde jen na okraj a i přesto nesmírně otravné! Pellam je jediný, kdo děj trochu drží, ostatní postavy na prkno. Událost, která ma rozpohybovat celý příběh, je emočně rovná a
a něco na ní smrdí, ale ne, že by vám to nějak vadilo, protože dotyčný vám je celkem fuk. Poctivě jsem četla asi do strany 60, kde to zabil rozhovor vtíravé obyvatelky zapadákova s hl hrdinou, a kniha šla k ledu. Ani letmé prostudování dalších stránek nepomohlo, spíš naopak. Kniha o ničem se spoustou nelogičnosti, což mě ovšem na knihách od Deavera irituje a žádnou už nevezmu do ruky.

02.11.2019 1 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Bohužel musím říct, že jsem byla poměrně zklamaná a odložila jsem knihu cca u strany padesát, pak koukla nakonec. Autorku jsem měla ráda, ale už se příliš opakuje,knihy natahuje a toto téma bylo tedy velice laciné. Děj pouze o uzkostech hl hrdinky, slabé.

31.10.2019 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Báječné, napínavé, hlavně konec! Zajímavé a nevšední téma!

29.10.2019 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Opět velice čtivé a svižné. Autor se postupně stále zlepšuje, konec možná trochu ustřižený, zato otevřený!

24.10.2019 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tak to byla pecka! Napětí od počátku az do konce, postavy, i kdyz některé zvláštní, převážně sympatické. Děj je logický a nabitý. Pohled z mnoha perspektiv a co to za mě korunuje, je pravidelná dávka humoru. Tak povedený humor jsem v žádné jiné detektivce ještě nepotkala!

18.10.2019 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Opět kvalitní příběh, pro mě s překvapivým rozuzlením a motivem. Konec už mírně nad linii toho, aby to nepůsobilo příliš nedůvěřivě...ale i tak, skvělé čtení!

13.10.2019 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Opravdu napínavé a dobře vystavěne, další detektivka, kterou jsem dočetla poctivě až do konce. Konec byl logický, poutavý, ale nepremrsteny a nepřekombinovany, přímý a uvěřitelný. Linka Kim emočně nabitá a soucitna.

06.10.2019 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Bohužel v knihách pana Vondrušky nevidím žádný, ale pražádný rozdíl, snad kromě historické doby. U Epopeje se alespoň musel držet nějakých historických bodů a s nimi tvořit příběh, ale zde i toto odpada. Kniha je čtivá, to ano, ale má příliš stran, je rozvlekla, popisuje dalekosáhlé úplně nepodstatné věci, o 200 méně a bylo by to fajn. Jinak je to stejný jazyk, styl a osudy postav jsou tak podobné, že je prakticky nelze odlišit od jiných autorových knih.

01.10.2019 3 z 5