Mlčení jehňátek přehled

Mlčení jehňátek https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2177/mid_mlceni-jehnatek-pWi-2177.jpg 5 1949 1949

Hannibal Lecter série

Psychopatický vrah Dr. Lecter pomáhá agentům FBI při pátrání po sadistovi vraždícím mladé ženy, aby se nakonec sám ve svých představách stal ženou. Mladá agentka Clarice Starlingová je jediná, se kterou Dr. Lecter hodlá spolupracovat, ale žádnou informaci jí nedá lehce.

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Alpress

The Silence of the Lambs , 1988

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mlčení jehňátek. Přihlašte se a napište ho.

FirstDaw8ID
05.05.2024 5 z 5

Pokud jsem předchozí knížce Červený drak dal pět hvězdiček, tady bych musel nasadit celých šest, kdyby to jen bylo možné. Je samozřejmé, že toto volné pokračování má díky slavnému filmu mnohem větší pozornost (už jen tady má dvojnásobný počet hodnocení a komentářů než kniha předchozí) a i já jsem znal nejprve filmové zpracování. A po přečtení musím filmaře ocenit ještě víc, postavy jsou v knize tak skvěle vylíčené, že naprosto chápu herecké obsazení a výkony skvěle reflektují charaktery popsané v knize. Jen pouze Crawford už je pro mě vždy Laurence Fishburne ze seriálu Hannibal...příběh je neuvěřitelně čtivý, popsané metody vyšetřování uvěřitelné a když jsem předem znal zápletku i rozuzlení, čtení jsem si moc užil. Těší mě, že kniha nemá kultovní status jen tak pro nic za nic...

Kolaloka
05.05.2024 3 z 5

Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst. Kniha se mi líbila, ale všeobecná oblíbenost knihy a hodnocení na zadní straně přebalu "Lepší než tohle už thriller být nemůže" zapříčinilo zbytečně vysoké očekávání. Ještě dám šanci filmu, který jsem dosud neviděla, snad alespoň Hopkins nezklame.

Janduz
01.05.2024 4 z 5

Vynikající, ale film byl překvapivě lepší.

Tipy na filmy a seriály podle knižní předlohy

07.04.2024

Vás totiž žene kupředu utrpení, vy je cítíte, a proto ono utrpení nikdy neskončí.

Ocenění knihy (3)

1991 - Grand Prix de Littérature Policiere (Romans Etrangers)
1989 - Anthony Award (Best Novel)
1988 - Bram Stoker Award (Best Novel)

Kniha Mlčení jehňátek v seznamech

v Právě čtených18x